Praktické rady pro koupi Bluetooth handsfree

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Praktické rady pro koupi Bluetooth handsfree

Bluetooth - Sony Ericsson HBH-GV435

Pokud si kupujete Bluetooth sluchátko, podívejte se, zda má LiOn baterii. Nejlevnější sluchátka se prodávají s nevyměnitelnou NiMH baterií, a ta vydrží jen pár nabití a pak můžete sluchátko vyhodit.

Rovněž je vhodné koupit si sluchátko od stejného výrobce jako je váš telefon, protože pravděpodobně bude používat stejnou nabíječku, a nemusíte tak na výlet či služební cestu tahat dvě různé nabíječky.

Důležitá jsou i tlačítka na sluchátku, nekupujte si sluchátko, které nemá tlačítka na regulaci hlasitosti (podobný paskvil představil třeba Apple pro iPhone, pro regulaci hlasitosti tam musíte vždy vytahovat telefon, což je mimořádně idiotské). Rovněž silně doporučuji sluchátka s DSP procesorem, jsou dražší, ale DSP výrazně zlepšuje kvalitu zvuku a odstraňuje okolní šum.

Nejdůležitější je ovšem ergonomie, osobně jsem vyzkoušel desítky sluchátek, a nejvíce mi vyhovuje Sony Ericsson HBH-GV435 (Ericsson je vynálezce Bluetooth, je u něj zaručená kvalita, naopak Nokia s Bluetooth měla řadu let velký problém). Nejedná se o nejlevnější věc, právě naopak, stojí 1.645 Kč, nicméně má dokonalou ergonomii, mimořádně snadno se nasazuje na ucho, i po hodině telefonování je stále pohodlné, má výborný zvuk, a výdrž kolem 5 dní bez nabíjení.

Významnou výhodou Sony Ericsson HBH-GV435 je i absence malých snadno zlomitelných částí (viz třeba snadno zničitelný plast na Nokia BH-208), což je velký problém většiny jiných sluchátek nosených v kapse u kalhot.

Sony Ericsson HBH-GV435 nebude vyhovovat snad jen lidem nosícím neustále brýle, s těmi mírně koliduje.


Komentáře

 1. 1 Jaromír Paršo 23.05.08, 13:15:38
  FB

  Reaguješ aj na diskusiu k starším článkom? Skúsim.

  Stále je favoritom SE HBH-GV435 alebo už máš medzitým lepší tip na BT slúchadlo?

  A čo tak ešte tip na BT slúchadlo pre ľudí s okuliarmi? Píšeš, že tento model moc nevyhovuje. Vieš o niečom vhodnejšom?

 2. 2 Radek Hulán 23.05.08, 13:22:50

  [1] hodně se toho změnilo :) Dnes bych doporučil Plantronics Voyager™ 855. Toto sluchátko se vyrábí asi 2 měsíce, a nemá konkurenci. Má špičkovou kvalitu zvuku, dá se používat jako mono i stereo, výborně drží v uchu, snadno se nasazuje, snadno se přijímá hovor (jen vysunutím horní části) a dá se nosit i pokud člověk používá brýle.

 3. 3 Jaromír Paršo 23.05.08, 14:29:32
  FB

  [2] mám SE mobil a tak som uvažoval SE slúchadlo, aby som mal jednu nabíjačku. Ale tento Voyager nevyzerá zle a porozmýšľam nad ním. A keď hovoríš, že nie je problém ani pri okuliaroch, tak asi nie je čo riešiť.

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem