PQzII - zlepšení hardwarové klávesnice pro HTC Kaiser

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

PQzII - zlepšení hardwarové klávesnice pro HTC Kaiser

MobilMania.cz a Mobil.cz (iDNES) se v dnešních článcích (viz předchozí odkazy) shodují v tom, že Windows Mobile 6 je absolutní špička a HTC TyTN II (aka HTC Kaiser aka T-Mobile MDA Vario III) je nejlepší manažerský mobil současnosti (v porovnání na Nokia E90). Nezbývá než souhlasit, nakonec před měsícem jsem psal něco podobného.

V článku na Mobil.cz se jen mírně kritizovala údajně (ne)česká klávesnice HTC Kaiser, což je spíše nedorozumění, protože psaní českých znaků je možné, jen v úplně první dodávce nebyl správně nastaven jeden soubor sym.txt. Oprava spočívá v nahrání nového souboru a zabere tak zhruba 10 sekund.

Každopádně pro hardwarovou klávesnici existuje další zlepšení. Pokud vlastníte HTC Kaiser či předchozí TyTN, bude vám zcela určitě chybět klávesa Ctrl. Tato prostě neexistuje, a nemůžete tak používat ani oblíbené kombinace Ctrl+C / Ctrl+V pro kopírování a vkládání textu. Naštěstí existuje malá utilitka o velikosti cca 20kB, která umí přemapovat libovolnou jinou hardwarovou klávesu na Ctrl a Alt. Jedná se o PQzII a je to freeware.

Osobně jsem si namapoval klávesu Ctrl místo Tab, a pokud potřebuji Tab, tak je přemapován na Ctrl+T. Triviální a 100% funkční. Rovněž si můžete namapovat třeba Ctrl+W pro zavření aktuální aplikace, Ctrl+Q pro zavření všeho, a například Ctrl+Shift pro zobrazení nejčastěji psaných textů a jejich rychlé vložené (vaše jméno a příjmení, adresa, telefon, email, a další).

PQzII umí i spouštět programy vázané na klávesové zkratky a CPL aplety (nastavení systému), tedy třeba správce úloh. Jedná se o vynikající utilitu, která v podstatě řeší veškeré nedostatky relativně malé hardwarové klávesnice a umožňuje pracovat mnohem efektivněji.

PQzII_1základní mapování Ctrl a Alt
PQzII_2funkce systému namapované na klávesy
PQzII_3přemapování Tab na Ctrl+T
PQzII_4nastavení pro rychlé texty
PQzII_5konfigurační aplikace

Komentáře

 1. 1 Michal Vágner 08.01.08, 15:40:53
  FB

  Škoda, že HTC Kaiser není nikde dostupný. Uvažoval jsem o koupi, ale neni k sehnání...

 2. 2 Radek Hulán 08.01.08, 16:05:44

  [1] http://zbozi.cz/?q=HTC+Kaiser

 3. 3 elven 21.03.08, 10:22:34
  FB

  neco podobneho jsem hledal, diky, nemohl jsem prijit jak prehodit Z a Y (mozna to v nastaveni je, ale mam WM kratce) ted uz to vsechno pujde

 4. 4 Pavel Kouřil 30.11.08, 23:42:13
  FB

  Mám takový problém - tato aplikace mi nechávává vedle EDGE ikonky nevkusný bílý čtverec. :(
  Ale jinak klávesy popřehazovány, díky moc. :)

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem