Podivné praktiky Českého Telecomu, a.s.

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Podivné praktiky Českého Telecomu, a.s.

Technologie 30.09.04
Žlutý moloch

Český Telecom, či postaru SPT Telecom, neboli lidově “Žlutý moloch”, má hodně podivné praktiky. Včera mi volal jeden můj známý. Lékař. Nefungoval mu v ordinaci internet, ba ani ISDN linka.

Tak zavolal na Český Telecom. Co se to děje? A dostalo se mu odpovědi prazvláštní: "Máte v počítači virus. Tak jsme Vás odpojili", řekla mu na to suše pracovnice “Žlutého Molocha”.

Ano, je to dojemná a pěkná péče o zákazníky, starost o to, aby jim pochybný dialer neprovolal tisíce Kč na erotické linky. Proto Vám Český Telecom sám o sobě a bez upozornění vypne (vždy řádně zaplacenou) linku. Už tato praxe, sama od sebe, je dost podivná.

Nicméně, ono je to ještě zamotanější. Dnes jsem za tím známým jel, proskenoval jsem celý jeho počítač nejnovějším NOD32 antivirem, Lavasoft AdAwarem, a SpyBotem, podíval se do registrů, do win.ini, a nikde po viru, dialeru, či trojanu, ani památky.

Linka navíc normálně fungovala, a počítač byl připojený k internetu.

Vypadá to na pěknou fabulaci. Český Telecom měl zřejmě včera na té lince s ISDN problémy, a než aby přiznal svoji chybu, blábolí jeho zaměstnanci cosi o virech na Vašem počítači. Kdybych to neviděl, nevěřím…


Před 5-ti lety jsem měl doma 6 linek od SPT Telecomu. Telefon do obýváku, fax do obýváku, to samé do pracovny, a dvě linky do dětského pokoje. Dnes nemám žádnou pevnou linku. Vše zajišťuje GPRS, CDMA a v budoucnu EDGE.


Komentáře

 1. 1 Miroslav Navrátil 30.09.04, 18:01:47
  FB

  Bože, k čemu 6 pevných linek?! Stačila by jedna nebo dvě, ne? A ty dvě roztahat po baráku ... ;)

 2. 2 Radek Hulán 30.09.04, 18:04:44

  [1] to nešlo, protože jsem měl 2 linky v pracovně psané na firmu, placené fakturou a jdoucí do firemního účetnictví, 2 linky v obýváku na sebe osobně, a 2 linky v dětských pokojích taky na sebe osobně, zamýšlel jsem, že až budou děti někdy blokovat telefony, tak... ale vše je jinak, a mobily vládnou ;)

 3. 3 Jiri 01.10.04, 08:39:29
  FB

  Memu sefovi tvrdili to same, kdyz neslo par hodin ADSLko. Mate v pocitaci virus! A protoze je (muj sef) vice mene pocitacove neznaly, tak tu zacal zmatkovat.

  Chyba byla uplne jinde. Byl zasekly modem. Jeden maly reset a vse jelo v pohode.

  Mel jsem sto chuti si na ne stezovat. Vzdycky nez zacnete mluvit s operatorem, tak Vam plechova huba rekne, ze Vas hovor je nahravan. To by byla docela prca ten telefonat znovu prehrat.

 4. 4 ddt35 21.11.04, 10:11:30
  FB

  Az vam tohle rekne nejakej Televolekoumak tak si nechte odborne prohlidnout pocitac nechte si vystavit fakturu a tim Vam televolekom zpusobil skodu pak jej zazalujte o nahradu skody. jde o to abz takto postupovalo radove tisice lidi potom mozna mangament televolekomu dojde k zaveru ze ma zamestnavat profesionaly. Me to rekli taky tak jsem jim tam udelal pruvan. Otazky typu kdyz tam mam virus tak jaky a podobne tu jejich podporu slusne rozhodej doporucuji si tento hovor nahrat a v pripade soudniho sporu o nahradu skody trvat na tom aby telekom prehral zaznam vaseho hovoru jakmile bude tvrdit ze jen nema muzete z nich pred soudem udelat pekny voly

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem