Papež umřel…

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Papež umřel…

Karol Wojtyla

Papež umřel, a je mi z toho smutno. Ještě před pár dny jsem si říkal, že i on má svoje vady, a byl jsem tak trochu zvědavý, kdo nastoupí na jeho místo, pokud zde někdy on nebude, a jaký bude postoj toho nového člověka třeba k antikoncepci či potratům. Ale přitom jsem někde ve skrytu duše doufal, že tu bude věčně…

Ale pan Karol Wojtyla, tedy Papež Jan Pavel II, už tu s námi není a mě došlo, že i přes pár věcí, kdy jsem s ním nemohl souhlasit, to byl úžasný, mravně čistý a moudrý člověk, a člověk plný energie.

Budiž mu země lehká. Jsem ateista, ale Karol Wojtyla zůstane navždy zapsán v našich srdcích.


Komentáře

 1. 1 Klokan 03.04.05, 01:19:59
  FB

  Když o tom tak přemýšlím, tak zemřel asi opravdu největší člověk současnosti..

 2. 2 Frettie 03.04.05, 01:22:08
  FB

  dozvídám se právě odsud, že zemřel ... Byl to výjimečný pán ... a jiste zůstane navždy v srdcích katolíků i ateistů ... Jiszě se mu na tom "dalším" světě bude dařit dobře ...

 3. 3 Jakub Smejkal 03.04.05, 01:24:35
  FB

  Jsem křesťan, a mám radost, že i tak neortodoxní člověk jako jsi Ty vnímal Papeže Jana Pavla II. jako osobnost s velikým charizmatem a ne jen jako dalších chlápka někde ve Vatikáně.

 4. 4 Radek Hulán 03.04.05, 01:43:59

  [3] myslím si, že miliardy lidí na této planetě jej vnímaly jako velkou osobnost... Prezidenti, vědci,sportovci, všichni mají svých pár let (většinou povrchní) slávy, ale pan Karol Wojtyla si dokázal udržet přízeň lidí a jejich lásku mnohem déle. Byl to zcela výjimečný člověk a v určitém smyslu je "nesmrtelný".

 5. 5 carnero 03.04.05, 02:24:12
  FB

  Nejsem veřící, alespoň nevěřím v naboženství... nevnímal jsem Jana Pavla II. jako papeže. Ale byl to Člověk s velkým Č. I pro mě.
  Smutné, nicméně součást života. A jak se řiká, kdo je v srdcích lidí, nezemře... Jan Pavel II. je nesmrtelný.

 6. 6 Morgion 03.04.05, 02:59:57
  FB

  Na druhou stranu, když se to tak vezme, tak je to pro něj mozna lepší. Osobně bych snad ani nechtěl aby mě takhle dlouho doktoři udržovali při živote a prodlužovali mi trápení. Když už příroda řekne dost ani Bůh nepomůže (nehledě na to že na něj nevěřím, protože jsem taky atheista). To ovšem nic nemění na tom, ze odešla jedna z největších osobností současnosti.

 7. 7 Anonymous1 03.04.05, 07:28:34
  FB

  Toto není žádný útok, ale přesto - byl papežem skoro 27 let, tedy během existence tohoto, ale hlavně jiných blogů, a nikdo o něm nic nenapsal.

  Naskýtá se nepěkná otázka, kterou nevyslovím, nicméně proč tři (a do později tohoto dne více blogů) píší o smrtí papeže, zejména jsou-li autoři ateisté? Všichni měli možnost komentovat jeho rozhodnutí v době, kdy byla konána, proč teď všichni vzdávají úctu k někomu, o kom se předtím nikdy nezmínili?

  Nejsem katolík, nejsem ateista, nevěřím všem věcem, o kterých se každou neděli dopoledne v Ohiu bavíme, ale pevně věřím v to, že je dobré, když lidé v něco věří. Jsem přesvědčen, že rozdíl mezi Čechy a Američany je i díky tomu, že zatímco pro Američany je chození do kostela naprosto přirozené, v Česku by se nejeden setkal s posměchem.

 8. 8 Miroslav Navrátil 03.04.05, 11:37:37
  FB

  [7] Proč jsem o něm napsal na svém blogu? Protože jsem ho vnímal jako vyjímečnou osobnost. Osobně jsem sice ateista, ale vyzařoval z něho klid a mír. Chápeš? ;-)

 9. 9 Radek Hulán 03.04.05, 12:16:31

  [7] na světě jsou tisíce lidí, kterých si člověk váží, a přesto o nich nepíše denně na blogu. Co je na tom divného? To, že jsem ateista neznamená přece, že nemohu Papeže Jana Pavla II brát jako výjimečnou a laskavou osobnost.

 10. 10 Vlado Raab 03.04.05, 14:31:38
  FB

  [6] Když už příroda řekne dost ani Bůh nepomůže z tehle věty je zcela patrné že jsi ateista. Věřící by to nikdy nenapsal. Protože chápání světa v očích věřících je zcela jiné... není pravda že se o papeži Janu Pavlu II nikde nepsalo... je to tím, že se pohybujete na špatných místech jsou weby i blogy, které o papeži píšou... [url=http://www.radiovaticana.cz/ ]Radio Varicana[/url] ...

  [color=red]jaký bude postoj toho nového člověka třeba k antikoncepci či potratům[/color]
  Jaký bude postoj nového papeře ? zcela jistě stéjný. Je to dáno tím v co KŘESŤANE věří.

  [7] Nejsem katolík, nejsem ateista, nevěřím všem věcem, o kterých se každou neděli dopoledne v Ohiu bavíme, ale pevně věřím v to, že je dobré, když lidé v něco věří. Jsem přesvědčen, že rozdíl mezi Čechy a Američany je i díky tomu, že zatímco pro Američany je chození do kostela naprosto přirozené, v Česku by se nejeden setkal s posměchem

  Tohle je velmi zajímavé... Víš vůbec kolik je na světě ateistu (lidí co nevěří vůbec v nic!) Budeš se možna divit ale takových není ani 5%. zajisté můžeš si říkat ,že nejsi křesťan ale to neznamená, že jsi ateista... je mnoho lidí co věří v "něco...", "v přirodu... - její harmonii", "věří v dobro..." tohle všechno jsou projevy víry.

  Myslíš že je problém jít v "česku" do kostela ? není, ale je to jiné než jít do kostela v americe.
  Je to dáno do velké míry tím jak se evropa utvářela... zatímco v evropě byla církev spjatá s útlakem, moci v americe se hlásala svoboda rovnost proto taky válka severu proti jihu vákla proti angličanům atd atd. nejsem amerikanista a nestuduji americkou historii ale tohle málo vím...

  Empyrea

 11. 11 Kajinek32 03.04.05, 15:14:44
  FB

  Přesně tak, jak jsi to rADo napsal.. (a jsem VELMI překvapen, že jsi to tak napsal).. plně souhlasím, byl velká osobnost..

 12. 12 sagfeedo 04.04.05, 08:29:57
  FB

  Sice OT ale ted jsem si vsiml title clanku:
  Papež umřel — WELL.DONE

  -- trosku zvlastni :)

 13. 13 KarolF 04.04.05, 10:58:24
  FB

  [10] Len na vysvetlenie. Ateista je ten, kto neverí v žiadneho boha. To ešte neznamená, že nemôže veriť v iné veci.

 14. 14 Štěpán Zikmund 04.04.05, 19:03:24
  FB

  [10] jsem evangelík a na tohle nemohu nereagovat. Jak to prosím tě myslíš, že je to dané proto, že v to křesťané věří? Trošku hovadinka :-) Každopádně nejde jen o to, že nejsem katolík. Plno bratří katolíků dychtí již dobu po reformách. Tak tu prosím nepiš o KŘESŤANECH. I já doufám, že po jistě uznáníhodném papeži, přijde papež modernější.

 15. 15 Krutohlav 04.04.05, 21:14:15
  FB

  A v čom bol tento pápež taký výnimočný ? V ničom. Robil to, čo bola jeho práca - reprezentoval cirkev. Bol teda láskavý, zmierlivý,... pretože to je tvár, ktorú chce a musí v 21. storočí cirkev prezentovať. Predsa si nevieme predstaviť, že by dnes zvolával krížové výpravy na neveriacich, miesto toho musel pokorne ako prvý pápež navštívil muslimskú mešitu a podobne... Ale dať cirkvi opäť moc tak by zase neodolala a pápež Ján Pavol 2 by bol určite iný pápež. Proste úloha pápeža je už vopred daná a teda ani ďalší pápež nebude iný.
  A odpoveď na otázku z úvodu: Jánovi Pavlovi ďakujem a vážim si ho i keď nebol ničím výnimočný človek, že veľmi pomohol poraziť komunizmus.

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem