Opera Software jako jediná opravuje 100% chyb

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Opera Software jako jediná opravuje 100% chyb

Securia.com je nejuznávanější společnost shromažďující a sledující bezpečnostní chyby různého software. Pokud nechcete zápasit s viry či spyware (osobně už zhruba 10 let nevím co to je, aniž používám různé anti-zpomalovače PC), je Opera nejlepším řešením pro prohlížeč.

Opera 8 a Opera 9 mají totiž za rok 2006 jen 18 reportovaných chyb, a z toho je 18 opravených, viz OperaWatch.com. Firefox měl oproti tomu 45 chyb, ale z toho je opravených jen 36, a MSIE 6 celkem 110 chyb, a z toho 74 opravených.

Jinak řečeno, Opera nabízí nejenom nejlepší funkčnost, bezkonkurenční rychlost a špičkovou podporu standardů, ale rovněž nejvyšší bezpečnost. Používejte Operu, a budete šťastní :-)

Osobně opravdu nechápu 40% masy, které stále používají pomalý a nebezpečný Firefox (důvodem je asi jeho nízká funkčnost a „jednoduchost“, na úrovni MSIE 6, a pod úrovní MSIE 7):

Firefox? Ne, Opera rulezprohlížeče na WELL.DONE za 30.1.2007 (Toplist.cz)
členění prohlížeč - OSčlenění prohlížeč - OS za 30.1.2007 (Google Analytics)

Související: Opera 9 - pokročilá konfigurace


Komentáře

 1. 1 RadoAdo 31.01.07, 00:23:39
  FB

  S Firefoxem bych to neviděl, až tak černě. Pro standardní brouzdání používám Operu, ale když vyvíjím web, tak Firefox s rozšířením Firebug http://www.getfirebug.com/ je k nezaplacení.
  Kdyby Opera zvládala i tyto věci tak jsem s ní spokojen na 100%.

 2. 2 Gwyn 31.01.07, 00:31:59
  FB

  Operu nepouzivam z nekolika duvodu:
  1. Copy-paste do formularu z excelu, nebo OO.org je nepouzitelny (vklada tam na konec mezery, musi se rucne umazat, pokud to potrebujete udelat 100x za den, je to brutalni...)
  2.ABSOLUTNI striktnost standardu, nelze ani osetrit css hacky = hodne webu se stale nezobrazuje spravne.
  3. Po rad dnech pozivani, ze zacne projevovat "lagovani" nacteni stranky [2s pauza, nelze na nic kliknout] a pak umozneni prace se strankou.

  Firefox ma oproti opere stale velkou vyhodu v pluginech. I kdyz se opera snazi, nikdy nebude mit tak velkou komunitu lidi, kteri delaji opravu kvalitni a pouzitelne rozsireni, ktere stavy firefox vysoko nad IE.

 3. 3 zombux 31.01.07, 00:38:32
  FB

  osobně bych řekl že IE7 je pořád hodně mizerný prohlížeč. jistě, je mnohem lepší než IE6, ale má několik naprosto dementních vlastností. například při stahování updatů z windowsupdate má tendenci na pár sekund zaseknout celý systém. třešnička na dortu je opravdu špatně navržené uživatelské rozhraní - koho proboha napadlo umístit tlačítka pro stop a reload napravo vedle adresního řádku?

  myší gesta samozřejmě podporovaná nejsou, všechno je tak nějak napůl. mnohem lepší to je s neoficiálním rozšířením IE7Pro, ale stejně je to pořád mizérie ne nad úrovní FF ale řekl bych tak stejná. s tím že pluginy umožňují FF velmi silně dotáhnout operu v použitelnosti, v lecčems ji i předehnat.

  ale málo platné, celkově vzato je opera pořád nejlepší browser :)

 4. 4 premech 31.01.07, 00:40:09
  FB

  Aby to s těmi chybami v Opeře nebylo trochu jinak.

 5. 5 kirby! 31.01.07, 00:45:30
  FB

  [13]

  2. Dodržování standardu považuješ za chybu ? Tohle je akorát problém špatně naprogramovaných stránek, ne Opery.

  3. Opera mi jak říkáš "laguje" akorát na stránkách s velkými obrázky, určitě na to ale nemá vliv délka používání. Každopádně je to problém, to ano.

 6. 6 Bednee 31.01.07, 00:54:09
  FB

  Já nepoužívám Operu, protože pro ni neexistuje tolik doplňku (extenzí, modulů) jako pro Firefox. Mám svůj FF nakonfigurovaný přesně tak, jak to potřebuju a jak to chci. Využívám všechny extenze a nechci se obejít bez jediné jenom kvůli tomu, abych vypadl ze stáda.

  Jestli mi sepíšete návod, jak dostat do Opery následující, rád přejdu:
  - Linkification - převod neotagovanych URL na tagy
  - LoremIpsum generator - čas od času potřebuju něco sem tam zaplacnout
  - MeasureIt - měření rozměrů na webu (pro vývoj www stránek)
  - PDF Download - místo otevření PDF dostanu na výběr otevřít/uložit atd.
  - Live HTTP Headers - zobrazeni HTTP hlaviček

  Podotýkám, že chci mít vše integrované v prohlížeči. Nechci spouštět nějaké programy.

 7. 7 Jiří Janák 31.01.07, 01:00:21
  FB

  Operu jsem používal poslední tři čtyři roky. A byl jsem maximálně spokojen - co se týče vychytanosti po instalaci fakt nejlepší browser. Ale především kvůli Googlu a jeho doplňkovým službám (především Calendaru a Readeru), a pár dalším podobným stránkám, jsem se musel poohlédnout po jiném prohlížeči. Nejprve jsem zkoušel IE7, ale tam se mi nepodařilo "upravit si jej" do podoby která by mi nahradila vychytávky mé oblíbené Opery (jako například vyhledávání přímo z adresního řádku, apod). Takže jsem skončil taky u Firefoxe - víceméně se mi ho podařilo po PÁR HODINÁCH :/ hraní si s instalací všemožných "add-ons" dostat do podoby blížící se Opeře -- ale i tak mi Opera chybí. A hlavně si nedokážu představit že bych měl Firefox takhle "ladit" na více počítačích..

  Proč tvůrci těchto služeb (Google Calendar, různá bankovnictví, atd) musí ladit pouze pro IE a pro Firefox? Proč Operu opomíjejí? A když už to dělají, nemohli by s tímto něco udělat přímo tvůrci Opery? Na čí straně je vlastně chyba?

 8. 8 Lukáš Havrlant 31.01.07, 01:05:49
  FB

  [20] "PDF Download - místo otevření PDF dostanu na výběr otevřít/uložit atd."
  Nástroje - Nastavení - Pokročilé volby - Stahování

  "Live HTTP Headers - zobrazeni HTTP hlaviček"
  MIME a kódování lze vyčíst najetím myši na tab. Zbytek nevím.

 9. 9 yderf 31.01.07, 01:17:10
  FB

  [20] nuž, minimálne o troch sa dá povedať, že existujú:
  LoremIpsum generator - ako panel - http://my.opera.com/community/customize/panel/comments.dml?id=4127...
  PDF Download - priamo súčasť prehliadača - "Save target as.."
  MeasureIt - ako widget -http://widgets.opera.com/widget/4536...
  Predpokladám, že na Linkification sa tiež dá nájsť náhrada.

  A ešte poznámka - predtým som používal Operu, potom Firefox, teraz opäť Operu. Avšak na ladenie stránok používam jednoznačne Firefox. Nie kvôli nejakému príslušenstvu k "stádu". Ani Opery, ani Firefoxu. Jednoducho Firefox je trochu pomaly na bežné prezeranie stránok, ak chcete mať otvorených 30 tabov.

 10. 10 kuki 31.01.07, 01:36:18
  FB

  [20] MeasureIt - měření rozměrů na webu (pro vývoj www stránek)
  napr. Screen Ruler: http://widgets.opera.com/widget/4536...

  Ja operu použivam hlavne pre dve veci:
  1) "Kôš" - okamžité obnovenie zavretých tabov
  2) Choď na URI: http://imagepolis.com/img.php?img=20070131453452086.jpg...
  tj. nemusím použiť ctrl+c ctrl+v :)

 11. 11 e-Jirka 31.01.07, 01:53:20
  FB

  [22] Co se týká bankovnictví, tak tam obvykle je problém že je tvořeno přes active-x prvky a to je záležitost IE.
  Ohledně např. google calendar je problém v javascriptu, kde opera prý neoplývá zrovna dokonalou implementací (hodně dlouho jí to trvá a je implementováno pouze minimum funkcí). Alespoň to jsem vyčetl na nějakém blogu.

 12. 12 descale 31.01.07, 02:01:35
  FB

  Používám Firefox, protože si pomocí Extensions přesně nainstaluji funkce, které potřebuji (Web Developer, FireFTP, MiniMeter-přístup na Karneval účet, atd.). Ve FF mám v levém panelu neustále zobrazené záložky. Když chci mít v Opeře neustále zobrazeny záložky, tak je panel zbytečně široký-obsahuje totiž ještě panel, kde je výběr Záložky, Poznámky, atd. Neví někdo, jak se zbavit tohoto panelu a mít zobrazeny v úzkém panelu jen samotné záložky? Jinak souhlasím, že v Opeře se některé stránky (hlavně s AJAX) zobrazují rychleji než v Opeře.

 13. 13 Peta 31.01.07, 02:03:17
  FB

  [10] Problém vidím v tom, že Firefox je celou dobu free. Opera nebyla a tak se v začátku nerozšířila.

 14. 14 descale 31.01.07, 02:09:20
  FB

  [29] sorry...zobrazují rychleji než ve Firefoxu.

 15. 15 NoTHX 31.01.07, 06:29:21
  FB

  Za tohle asi počítám dostanu od FFF (FireFox Fanatiků) zápornou karmu, nicméně si neodpustím jeden fakt. Pamatujete na tu rozsáhlou kampaň "Zahoď IE, nahoď FF"? Hlavním argumentem bylo 100% dodržování standardů, jenže to je lež. Prvním prohlížečem na Windows co toto kritérium splnil byla Opera 9, ne FireFox. Ten acid2 testem prošel až jako o něco déle vydaný FireFox 2. Můžete nesouhlasit, můžete o tom vést spory, můžete se o tom třeba i hádat, ale to je tak vše co s tím můžete dělat... ;-)

  Dalším argumentem byla bezpečnost, nevím jak vy, ale já už viděl zhuntované Windows kvůli tomu co prošlo přes FireFox (obdoba Cool Web Search), viděli jste něco podobného na Operu?

  A co bylo hlavním argumentem proti Opeře od FFF? Špatně zobrazuje některé stránky. A je přece jedno, jestli je stránka napsaná dobře, správný prohlížeč by měl umět zobrazit každý web, nepřipomíná vám to něco? Mě to připadá jako pokrytectví, je mi z toho nanic.

 16. 16 Eddie 31.01.07, 06:53:29
  FB

  [35] Ten acid2 testem prošel až jako o něco déle vydaný FireFox 2. Můžete nesouhlasit, můžete o tom vést spory, můžete se o tom třeba i hádat, ale to je tak vše co s tím můžete dělat... ;-)

  LOL, Acid2 testem prosel az FF 3.0a1. Kromě toho, v dobách Opery 7.x bylo Gecko skutečně jádrem s nejlepší implementací standardů. Dnes je to už jinak, ale stále je Gecko mnohem lepší než IE7.

  A co bylo hlavním argumentem proti Opeře od FFF? Špatně zobrazuje některé stránky. A je přece jedno, jestli je stránka napsaná dobře, správný prohlížeč by měl umět zobrazit každý web, nepřipomíná vám to něco? Mě to připadá jako pokrytectví, je mi z toho nanic.

  Citoval bych tebe: Můžete nesouhlasit, můžete o tom vést spory, můžete se o tom třeba i hádat, ale to je tak vše co s tím můžete dělat... ;-) Proč všichni nepoužíváme Plan 9, který je mnohem pokročilejší OS, než Windows, Linux, BSD apod? To, že na něj neexistuje prakticky žádná použitelná aplikace je jiná věc, zato on nemůže, takže se nad ním smilujme a používejme jej.

  Nejvíc mě zaráží ta proklamovaná nízká funkčnost. rADo, ty jsi snad někdy používal Mirandu jen tak, čistou bez pluginů? FF v základní instalaci obsahuje jen to, co používá absolutně každý, zbytek se očekává, že si doplníš sám. Tím dostaneš prohlížeč, který umí přesně to, co potřebuješ a ne hromadu funkcí, které nikdy nevyužiješ a jen zabírají položku v menu. Já používám FF kvůli jeho extension, které rozšiřují jeho funkčnost daleko za možnosti Opery nebo čehokoli jiného.

 17. 17 WhiteHat 31.01.07, 07:59:49
  FB

  Opera je rozhodně nejlepší browser pro surfování, ale pravda je, že pro vývoj používám Firefox, disponuje totiž množstvím velmi užitečných nástrojů.

  Těšme se tedy na Operu 10, která by měla nabídnout podobnou škálu doplňků.

 18. 18 SUK 31.01.07, 08:21:32
  FB

  [28] javascript teda opera vykonava nekolikrat rychlej nez FF || IE. Budiz test: http://celtickane.com/projects/jsspeed.php...

 19. 19 STG 31.01.07, 08:43:35
  FB

  V opere je vsetko konfigurovatelne, len treba vediet ako!

 20. 20 STG 31.01.07, 08:46:42
  FB

  Nemyslis ze chyba bude asi niekde inde a nie v Opere? Preco mne Opera ide bez problemov ako aj inym uzivatelom?

 21. 21 STG 31.01.07, 09:00:38
  FB

  Operu pouzivam uz skoro 3 roky, a ak bude stale taka kvalitna nevidim dovod preco by som presiel na nejaky iny prehliadac. FF bez pluginov je pre mna tazkopadny. Pozrite si FF2.0, kopia Opery.
  Standardy - dobry programator to robi podla standardov.
  Opera je proste naj. Vela kamosov ktory chceli len FF som po par minutach presvedcil na Operu.
  Vela ludi mysli ze Opera je ina, pritom sa staci pohrat s konfiguraciou a je taka aku ju chcem mat. Vsetko sa da nastavit.

 22. 22 nAS 31.01.07, 09:07:55
  FB

  anti-zpomalovače PC = zrychlovače PC.

  A když už tu mluvíš o tom, jak Opera krásně záplatuje, tak bys mohl taky zazáplatovat svoje produkty, kde máš až 50% nezazáplatovaných bezpečnostních chyb, viz BLOG:CMS 4.x.

 23. 23 tvp 31.01.07, 09:37:49
  FB

  opera je moc fajn prohlizec, v praci, kde mam jen 512mb ram je, narozdil od firefoxu, velice svizna. ovsem k tem poctum nahlasenych chyb si neodpustim jednu poznamku -- nizky pocet nahlasenych chyb totiz dost dobre muze byt zpusoben prave mensim poctem uzivatelu. rozhodne bych tedy toto neuvadel jako jediny argument nederavosti prohlizece.

 24. 24 karel 31.01.07, 09:48:30
  FB

  Pro vývojáře je mnohem lepší Firefox než Opera, a to vzhledem k vynikajícím vývojářským rozšířením, jako je Web Developer Toolbar (napodobenina pro Operu je skutečně nepovedená), LiveHTTPHeaders, Tidy HTML Validator, DOM Inspector, FlashBlock, SearchStatus, ColorZilla apod.

 25. 25 Lokutus 31.01.07, 10:03:03
  FB

  V rámci přínosného komentáře bych rád podotkl, že je to Secunia.com, nikoliv Securia.com.

 26. 26 Čávo 31.01.07, 10:04:00
  FB

  O tom prečo nepoužívať FireSh*t som písal v tomto článku: http://cavovweb.ca.funpic.de/index.php?option=com_content&task=view&id=44... je tam aj príklad nekorektne zobrazenej stránky.

 27. 27 yderf 31.01.07, 10:07:06
  FB

  [41] Nakonec i IE7 umi byt agresivni na dodrzovani standartu a pokud to ma stranka v hlavicce, bude ji podle toho i renderovat. Jenze narozdil od ostatnich prohlizecu musi byt i zpetne kompatibilni a misty i simulovat chyby svych predchudcu, aby fungovaly i hacky na ne :-) Zabúdate na to, že quirk módy majú všetky prehliadače (Opera,FF,IE). A podobne majú aj všetky štandardný mód. Bohužiaľ, keď bude v hlavičke uvedene aplication/xml+xhtml, tak to IE7 takto generovať nebude. A práve IE7 má opravené viaceré známe hacky, napr. podtržítkový.

 28. 28 Libb 31.01.07, 10:15:33
  FB

  Ten Firefox mohu zkusit vysvětlit: IT se zabývám, takže pro mě není problém si ho vyčančat různými rozšířeními, Začal jsem ho používat v době, kdy IE byl poměrně nebezpečný a Opera byla ještě placená. Vyladil jsem si ho a zvykl si. Přecházet na IE, který má ohledně bezpečnosti horší bilanci, nehodlám a na Operu jsem si nezvykl - a nemám důvod.
  Uznávám, že Opera je rychlejší. Ale můj PC je dostatečně rychlý na to, aby mě browsení ve Firefoxu nezpomalovalo. Uznávám také, že přeorientování na Operu by asi bylo možné, a že mně brání pohodlí, jenže mně na Firefoxu nic nevadí, nic mě netlačí ke změně.
  No a nakonec, pro Firefox jsem si nainstaloval některá rozšíření, na která jsem si opravdu velmi zvykl a používám je prakticky pořád, a pro která jsem pro IE ani Operu nenašel alternativy (viz výše, neříkám, že neexistují)

 29. 29 Josef Stříbný 31.01.07, 11:38:20
  FB

  Nechci ti tady plnit komentáře, ale chtěl bych tě přátelsky upozornit, že sto procent chyb se v češtině píše s mezerou (100 % chyb), na webu nejlépe s pevnou. A dále, že za smajlíky píšeme normálně interpunkci (tedy v tvém případě tečku, protože se jedná o konec věty). Takové chyby pak tvá prohlášení o vlastní inteligenci srážejí někam jinam.

 30. 30 PCMark 31.01.07, 12:01:32
  FB

  Neřekl bych, že 40% lidí používá FF, na jiných webech to je klidně tak, že 60% lidí používá IE6, 24% FF a jen 6% Operu

 31. 31 tom028 31.01.07, 12:06:16
  FB

  Jako webový vývojář jednoznačně upřednostňuji Firefox. Je velmi pružný v rozšíření a člověk si najde své oblíbené a krásně si na něj zvykne. Nechápu, jak může pan Hulán psát o pomalosti FF, kduž se tu před nedávnem chlubil, jakou má mašinu doma. Těžko u takového PC poznat nepatrnou pomalost FF. Já mám NB, dvoujádro, 1GB operační a rozdílů nepoznávám. Ten, kdo chce jen brouzdat, tomu stačí opera. Ten kdo vyvíjí a pracuje na vyšší úrovni s internetm, ten potřebuje něco dokonalejšího. A tím je FF

 32. 32 RadoAdo 31.01.07, 12:49:39
  FB

  [50] Než začneš tady plivat síru na Firefox a obviňovat ho, že špatně formátuje, měl by sis něco přečíst o plovoucích prvcích float: left;float: right; a zjistit jak se mají správně chovat. To jak ti stránky zobrazí Firefox je podle specifikace v pořádku.

  U IE je to bohužel normální chování, že blokovému prvku za plovoucím jaksi automaticky nastaví hodnotu clear.

  Zaráží mne však chování Opery, která většinou plovoucí prvky formátuje správně, to znamená, že se blokový prvek chová k plovoucímu tak jako by tam nebyl a posune se za nejbližší řádkový nebo blokový prvek.

  Takže chyba není ve Firefoxu, ale ve tvém layoutu. Přidej si do stylu #comment{clear:right;} a komentáře se ti nezasunou pod obrázek, který má float: right;, ale zařadí se až za něj.

  Studijní materiál můžeš najít zde:
  http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_12_archiv.html#1071056082...

 33. 33 VfB 31.01.07, 13:05:20
  FB

  byl jsem velkým zastáncem Opery, ale dokud nebude Opera umět některé pro mne základní věci nemohu o ní uvažovat jako o hlavním prohlížeči:
  a) zvětšování písma (naprosto nejdůležitější vlastnost)
  b) možnost zobrazit jen část zdrojového kódu stránky
  c) možnost použití záložek (bookmark) na delicio.us
  d) kapátko pro zjištění barvy na stránkách
  e) pravítko pro zjišťování vzdáleností na stránkách
  f) podpora stahování souborů z Magaupload
  g) schází mi funkce "zobrazit obrázek na pozadí"
  h) integrovaný validátor
  taky je moc fajn česká kontrola pravopisu už v základní instalaci (do O jde doinstalovat)

  na druhou stranu musím konstatovat, že třeba M2,je zatím nejlépe vymyšlené spojení browser/mailer, které jsem kdy viděl, také funkce "notes" se mi velice zamlouvá, stejně jako funkce link

  o MSIE nemá cenu uvažovat, nastavování programu přes registry opravdu není uživatelsky přívětivé

 34. 34 Peter Kováč 31.01.07, 13:58:54
  FB

  [21] vtip je v tom, že všetky tlačítka z ADDRESS BARU prenesieš na MAIN BAR. potom sa dá spraviť tlačítko, ktoré ti bude zapínať a vypínať zobrazenie address baru, takže si tam môžeš dať nejaké veci, ktoré bežne nepotrebuješ, ale občas áno (ja mám takéto tlačítka na personal bar, address bar a navigation bar). pri bežnom browsovaní to vadiť nebude, a keď to potrebuješ, tak si to zobrazíš. keď k tomu pridám ukrytie hlavného menu (tiež tlačítkom), mám viewport ďaleko väčší ako je štandard.

 35. 35 Martin Milichovský 31.01.07, 14:22:18
  FB

  [61] a) zvětšování písma (naprosto nejdůležitější vlastnost) - dokáže přiblížit celou stránku.
  g) schází mi funkce "zobrazit obrázek na pozadí" - místní nabídka obrázku.
  h) integrovaný validátor - místní nabídka a v ní příkaz Prověřit stránku otevře W3C validátor.
  Zbytek jsem nezkoumal, ale pravděpodoně to nějak půjde také. Některé vývojářské nástroje: http://dev.opera.com/articles/view/opera-developer-tools/... .

 36. 36 mylan 31.01.07, 14:29:25
  FB

  [61] b) View selection source
  d) The Colours Of The Rainbow
  e) Screen Ruler
  f) http://www.operacesky.net/forum/viewtopic.php?t=3133
  ... :-)

 37. 37 E.T. 31.01.07, 14:37:43
  FB

  [3] By mne zajímalo, co říkal Adam v tom prvním příspěvku... Hold, budeme se muset smířit s tím, že zde diskuze nezačíná "od Adama", ale "od Admina" ;-)

 38. 38 Honza 31.01.07, 15:49:59
  FB

  [56] Pravdou je, že u normálního surfování člověk s výkonným počítačem rozdíl v rychlosti Firefoxu a Opery nejspíš nepozná, ovšem pokud člověk otevírá třeba soubor s disku s velkou tabulkou nebo hromadou JavaScriptu (spíš třeba s nějakým náročnějším algoritmem, i když ty se v praxi v JavaScriptu moc nepíší), tak si rozdílu celkem povšimne.
  Jinak myslím, že pro vývoj toho Firefox opravdu nabízí nejvíc.
  U Opera mě pouze dostává jedna chyba, která je možná již opravena a to, že pokud je stránka v quirk módu (přesněji je nastaven Transition doctype, tedy měla by se i podle oficiální informace zpracovávat prohlížečem v quirk módu), z neznámého důvodu Opera počítá šířku stránky ve Standard módu, takže se design většinou rozsype.

 39. 39 Pepa 31.01.07, 16:13:07
  FB

  [42] tak to mi poradíš, jak nastavit operu, aby mi při psaní adresy začala nabízet již použité adresy seřazené podle četnosti použití a ne podle abecedy. Nemůžu to najít.

 40. 40 Web 31.01.07, 16:34:56
  FB

  [17] Je to chyba jak webdesignerů, tak tvůrců Opery. Absolutní striktnost v dodržování standartů v důsledku vede k o mezení funkčnosti při prohlížení většiny současných webů.
  Kopil byste si auto s nejlepšími parametry, které umí jezdit jen po dokonalých silnicích?
  (přešel jsem z FF na Operu, ale nevyhnu se občasnému použití FF nebo IE).

 41. 41 Zelee 31.01.07, 16:37:09
  FB

  [61] Zvětšování písma - stačí + nebo - na numerické klávesnici. Neumím si představit jednodušší způsob.

 42. 42 LukášHavrlant 31.01.07, 16:59:27
  FB

  [76] Tazatel měl patrně na mysli zvětšit pouze text, bez toho, aniž by se roztáhla celá stránka. Taky mě to občas štve, protože se mi pak někdy stává, že se text (hlavně po rolování) nepříjemně rozmaže a místy nejde číst.

  [71] Opera vždycky počítá rozměry stejně, nezávisle na doctype. K přepínání box-modelu v Opeře slouží CSS vlastnost box-sizing.

 43. 43 frimlik 31.01.07, 17:11:57
  FB

  "Používejte Operu, a budete šťastní :-)"
  ... to mi připomíná fanatiky od Apple :-)

 44. 44 Honza 31.01.07, 18:03:35
  FB

  [78] Děkuji za informaci ohledně přepínání box-modelu u Opery, to jsem nevěděl, ač jsem tuto informaci hledal. Ovšem podle http://www.opera.com/docs/specs/doctype/,... pokud jsem to dobře pochopil, by se měl box-model přepínat i podle doctypu, leč to tak není.

 45. 45 Accuphose 31.01.07, 18:21:42
  FB

  Koukám, že postík o dětech asi hodně dětí naštval, no nic. Docela bych ocenil článek o pomůckách v Opeře respektive, které by si Operatér neměl nechat ujít. Trošku se to tu zvrtlo do debaty co který prohlížeč umí nebo neumí. Moje poznatky k prohlížečům:
  Firefox - nezkoušel jsem, zatím jsem neměl proč, možná chyba, potřebuje jádro Internet Exploreru ve Windows k běhu
  Internet Explorer - nastavení přes registry dost nepraktické + bezpečnostní riziko
  Opera - nepotřebuje jádro Internet Exploreru ve Windows.
  Potom chci něco k těm chybám v Opeře. Respektive jak se rozmazává, že tam neuvedli co opravuje verze 9.10 Ono to tak horké není.. upgrade Opery probíhá úplně hladce a vše je okej, kromě toho, že to přepisuje search.ini... Nutná záloha. Naopak je dobře, že si to přečetlo takhle dost lidí, co má Operu a upgradovali, já Operu neupgraduju tak rychle, nemám důvod většinou.
  Ať si každej používá co chce přeci, k čemu je dobré někoho přesvědčovat, ať používá jiný prohlížeč (pokud nemá IE 5.0 - 6.0)?
  Je to stejné jako debata, zda jsou hezčí blondýny nebo brunety. Výběr prohlížeče je otázka vkusu a priorit.

 46. 46 yderf 31.01.07, 19:23:42
  FB

  [82]
  potřebuje jádro Internet Exploreru ve Windows k běhu LOL
  neupgraduju tak rychle, nemám důvod většinou LOL2
  hezčí blondýny nebo brunety LOL3 - ono by to mohlo byť to isté, ak by brunety boli viac nákazlivé na chrípku a aids ;-)
  avšak ako hovoríš, nech si každý používa, čo chce...

 47. 47 Manhaus 31.01.07, 19:36:39
  FB

  Také bych řekl že Firefox není zase tak špatný prohlížeč.Spiš hůře bych to viděl u prohlížečů firmy Microsoft.Je jedno jestli 6 nebo 7.To že IE okopíruje hromadu věcí od Opery popř FF z něj nedělá dobrý prohlížeč.viz těch 110 chyb (u 6ky.)

 48. 48 Yorge 31.01.07, 20:00:20
  FB

  Prvně jsem používal Firefox, potom přešel na Operu a potom zpět na Firefox. Nemohl jsem se obejít bez extensions, které pro něj jsou. Web developer, proxy switcher, momentálně Firebug ten je vyborny. Kdyby něco takového bylo pro Operu tak klidně hned přejdu, protože mě dost často trápí, že žere moc operační paměti. Nevim jestli je to jen mím notasem, ale klidně si sežere 100 - 150MB paměti a to nemám moc tabu.

 49. 49 Lukáš Havrlant 31.01.07, 20:16:00
  FB

  [81] Jen jsem to prolétl, ale podle mě na té stránce nic o box-modelu není. Doctype přepíná režimy, i Opera má quirk a standard režim, ale s těmito režimy se nemění box-model jako u IE, ale mění se jiné vlastnosti.

  [85] S tím kopírováním funkcí obecně je to taky veselé. Nejdřív se nadávalo, že IE6 nemá taby. Odteď se bude nadávat, že IE7 sice taby má, ale jen je sprostě zkopírovalo z Opery nebo FF :-).

 50. 50 Petr 31.01.07, 20:57:20
  FB

  Proč tolik lidí používá Firefox? Nejspíš proto, že se s ním dobře pracuje, je mnohem příjemnější než Opera. A to pak člověk zkousne i občasnou pomalost.

 51. 51 Squad_leader 31.01.07, 21:27:59
  FB

  Každý prohlížeč je bezpěčný.
  Jediné co bezpečné není je uvažování některých "taky uživatelů".
  Tím netvrdím, že mezi prohlížeči nejsou v "blBu-vzdornosti" zásadní rozdíly.

 52. 52 Accuphose 31.01.07, 21:39:21
  FB

  [84] Hm tak jsi mě donutil si ten Firefox nainstalovat,, a běžel mi normálně, což je zajímavé, protože kamarád mi říkal když jsme pitvali nLite (nejsem si jistej jestli to byla alfa verze) - máme je k dispozici, pokud je někde problém a říkal mi, že pokud se odebere Internet Explorer Core, tak Firefox neběží. Každopádně zjistím co a jak a dám vědět, mohl to být i bug, ale to se mi nezdá. Uvidím. Ale zatím máš pravdu.

 53. 53 N3o21 31.01.07, 21:41:02
  FB

  No, ja se musim taky pridat...
  Jednoznacne nejlepsi na browsovani je Opera, Ma jeste vinikajici mailovy klient. Ale stejne ted mam Gmail, tak co...
  Ja osobne pouzivam oba prohlizece. Ve windows mam Operu, a v linuxu mam Firefox. Duvod je jednoduchy, Firefox je GTK aplikace, a jelikoz uprednostnuji o necomene narocne gnome. A proto je opera v mem pripad epomalejsi, rpotoze nahrava do ram jeste QT knihovny...

  Ale ve win je to fakt genialni browser. Mimochodem, jak tu pisete ze neni vhodna pro developery, tak myslim ze v opere bude v budoucnu nejaky balik utilitek pro vyvojare.

  Vyjimecne souhlasim s radkem ze opera je lepsi...
  Vy rikate ze ma zbytecne moc funkci. No, ale ty funkce nijak neopruzuji menu. Treba mailovy klient neni videt dokud pro nej nenastavite alespon jeden ucet. A vubec, ty funkce vam nijak nezaplacavaji menu. A pokud je nekdo nevyuzije vsechny, tak si jich stejne nevsimne.
  U FF je menu podle me dosti chaotiocke. Co me hlavne stvalo, ze sem stahl stejnou verzi pro ruzne systemy, a nektere polozky menu byli v kazdem systemu umistene jinde, nekdy strasne nelogicky. A to nemluvim o obcasnem stehovani polozek v menu nastaveni s novymi verzemi firefoxu. Naopak, Firefox mate uzivatele.
  Proste FF neni spatny, ale opera je momentalne pro browseni lepsi.

  Btw, vy si delate srandu ze IE7 je lepsi nez FF, co? Vzdyt IE7 krome UI neprinesl nic dobreho. jeho UI se mi fakt libi... je takove prehledne, a nabizi spoustu prostoru pro webovou stranku. Ale ten prohlizec neni pouzitelny. Nainstalil sem si ho do windows, a pri nacitani se mi bezne zasekava komp tak ze nemuzu na nic klikat... IE7 je v podstate jeste vetsi odpad nez IE6, jenom je v libivejsim baleni nez jeho predchudce.

 54. 54 petr 31.01.07, 21:44:29
  FB

  Radku, teď jsem se na to díval, a nemohl bys prosím u počtu komentářů na titulce nějak vynechat ty, které jsou skryté? mě osobně docela mate, když vidím např. 20 komentářů, ale pak si jich přečtu jenom 10.
  Díky

 55. 55 Milf 31.01.07, 22:55:37
  FB

  Jsa inspirován autorovo sdělením "Osobně opravdu nechápu 40% masy, které stále používají pomalý a nebezpečný Firefox ..." si stále dokola omílám, proč osobně nemohu stále pochopit autorovo myšlenkové pochody. ;-) rADo, proč máš potřebu se stále utvrzovat v přesvědčení, že tebou užívané prostředky jsou opravdu to nejlepší, co si mohou všichni ostatní dopřát? Na každý tvůj rádoby argument proti existuje minimálně jeden rádoby argument pro, a že jich zde v diskuzi už zaznělo. A ty stejně za pár dní/týdnů/měsíců budeš zpívat opět tu samou Operu, s hlavní rolí ve svém obsazení. Jak jsi pošetilý. ;-)

 56. 56 Ginenx 31.01.07, 23:04:27
  FB

  [75] Koupil by sis špatné auto, s kterým můžeš jezdit pouze po špatných silnicích?

 57. 57 Str4wberry 31.01.07, 23:37:53
  FB

  Myslím, že je důležité vám zatvrzelým uživatelům FF pořád cpát, že používáte až třetí nejlepší prohlížeč. A když už ho překonal i MSIE..

 58. 58 Jirka 31.01.07, 23:38:37
  FB

  [92]
  O něco méně náročné Gnome? Wake up! to už dávno neplatí, KDE je dnes rozhodně svižnější než Gnome.

 59. 59 Milf 31.01.07, 23:44:22
  FB

  [96] A proč je to důležité? Řekni mi jeden jediný důvod, proč je potřeba zatvrzelým uživatelům FF pořád dokola cpát, že jimi zvolený prohlížeč je až třetí v řadě? Čemu tím prospíváš? Svému egu? Čemu tím škodíš? Uživateli FF, který je stále hrubě nad věcí? Rozepiš se více. ;-)

 60. 60 Str4wberry 31.01.07, 23:48:15
  FB

  [98] Moc jsem nepochopil na co se vlstně ptáš? Čím je Opera lepší než FF?

 61. 61 Milf 01.02.07, 06:35:37
  FB

  [99] Víš vůbec co píšeš? Dovolím si připomenout tebou zapsaný text, cituji: "Myslím, že je důležité vám zatvrzelým uživatelům FF pořád cpát, že používáte až třetí nejlepší prohlížeč".

  Proč si myslíš, že je to důležité? Co cpaním sleduješ? O třetím místě FF jsem si již přečetl tolikrát, přesto mi FF takový jaký je stále vyhovuje. Proč mám být stále sycen informací o tom, že je "až třetí"? Už chápeš otázku?

 62. 62 Bubák 01.02.07, 07:34:39
  FB

  Není to bezpečnostní chyba, ale ve windowsácké Opeře je nejméně od verze 8.5x chyba, vedoucí k pádu prohlížeče, zkuste si:
  Soubor > Tiskový náhled
  Zobrazit > Obrázky > Všechny obrázky
  Naštěstí výše uvedený krkolomný postup je prakticky k ničemu, proto nevadí.
  Tato chyba byla reportována a nic se neděje.

 63. 63 VfB 01.02.07, 07:55:39
  FB

  [76] nevím jestli máš nějaké rozšíření, ale v normální instalaci Opery tato zkratka nezvětší písmo ale celou stránku, což není jedno a totéž, protože tím se domrší obrázky a vůbec celá grafika, navíc často nelze vidět celou stránku a přibide ošklivý dolní posuvník

 64. 64 max 01.02.07, 11:29:05
  FB

  [102] Přesto to považuji za lepší řešení, než "klasické" pouhé zvětšení písma, které domrší celý layout. Důkazem toho budiž i extension pro firefox, který se při zoomování snaží dělat totéž co opera.
  Pokud jde jenom o malé písmo, lze v nastavení (a to i klasickém nikoli advanced opera:config) zvolit minimum font size na vhodnou velikost.
  "Ošklivý posuvník" řeší funkce fit to width (Ctrl+F11)

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem