Odkazové zvrácenosti na Lupa.cz

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Odkazové zvrácenosti na Lupa.cz

Každý na to nadává, ale dosud o tom (skoro) nikdo nenapsal. O čem? Jedná se o zvrácený systém odkazů "sama na sebe" na Lupa.cz. Podívejte se třeba na P.R. masáž nazvanou Matthew Gertner: AllPeers může být nový Skype. Celý tento článek hovoří o projektu AllPeers, nicméně, nikde v článku na něj není odkaz. Pod textem "AllPeers" se skrývá odkaz na "nálepku" www.lupa.cz/n/allpeers/, namísto na logické www.allpeers.com.

Zvrácené SEO a honba za vyšším počtem shlédnutí reklamních bannerů? Samozřejmě. Je naprosto nechutné, že Lupa.cz, která by se měla věnovat seriózně internetu a sítím, přichází s takovouto odpornou praktikou. Praktikou, která není výhodná pro čtenáře, je pouze mírně výhodná pro SEO a pro zbytečné kliky (dosud neznalých) čtenářů. Lupa.cz zjevně na čtenáře kašle, a jde jí jen o mírně vyšší hity a více impresí pro bannery.

Možná se Lupa.cz bude divit, až její návštěvnost začne klesat, takto "srát na hlavu" si lidé, vracející se čtenáři, nenechají líbit věčně, a přesunou se prostě jinam. „Nálepky“ uvnitř článku nemají co dělat, na to je určen externí box.

Pokud už Lupa.cz čtete, zásadně neklikejte na odkazy. Vedou pouze a jenom na zcela irelevantní stránky, a relevantní odkaz si musíte najít na Google.com…


Komentáře

 1. 1 dgx 04.10.06, 23:09:04
  FB

  Každý na to nadává, ale dosud o tom nikdo nenapsal. :-)


 2. 2 Lukas 04.10.06, 23:45:23
  FB

  Moc hezky tohle komentoval kdysi Marek Prokop. 5ekl cituji: "Dávat webové nálepky přímo do textu je asi tak stejně inteligentní, jako kdyby výrobci kompotů dávali papírové nálepky dovnitř sklenic"

 3. 3 Jirka Ch 04.10.06, 23:55:16
  FB

  [2] Ano tento legendární výrok skutečně Marek pronesl. A Radku, mě ty nálepky taky nebetyčně se*ou.

 4. 4 Radim 05.10.06, 02:52:11
  FB

  Když jsem na svém webu zaváděl podporu štítků (nebo-li "nálepek"), ani ve snu mne nenapadlo, aby byly nálepky přímo součástí odkazů v textu.

  V článcích je rámeček s názvem "Štítky" a v něm jsou uvedeny odkazy na tematické štítky. Když potřebuji odkázat například na stažení ICQ, odkazuji rovnou na cizí stránku pro stažení ICQ.

  Vždy se řídím tím, co je v danou chvíli důležitější pro čtenáře. Bude-li spokojen čtenář, bude spokojen i majitel webu.

 5. 5 Lukas Havrlant 05.10.06, 07:58:44
  FB

  Jo, me taky Lupa odradila od jakehokoliv klikani na odkazy v jejich clancich... Dobre jim tak :-)

 6. 6 Vitek 05.10.06, 16:48:08
  FB

  Lupu nečtu od té doby co se mi opera sekala na každé lupácké stránce díky jakémusi redirectu bůh-ví-odkud-bůh-ví-kam, ač to již snad odstranili, nikdy sem se ke čtení lupy už nevrátil.

 7. 7 JPAS. 05.10.06, 17:36:35
  FB

  Pravda, někdy je to hrůza.

 8. 8 hawran 08.10.06, 12:05:18
  FB

  S lupou ani tak moc problémů nemám, protože jsem v delším čase zjistil, že ji nemá cenu číst. Co mě dostává je redakce idnesu, kde se zveřejňují články jako je tento http://technet.idnes.cz/paypal-umi-v-cesku-konecne-prijimat-platby-fjs-/tec_denik.asp?c=A061006_112210_tec_denik_vse...

  člověk to vidí v rss, klikne a nakonec zjistí, že naletěl. Informační hodnota článku žádná a tak snadno každému dojde, že idnesu zřejmě nejde o informování lidí, ale o zobrazování reklam.

 9. 9 Sahlep 14.10.06, 14:16:40
  FB

  Kritika je samozřejmě záslužná věc nejen na internetu, ale i v normálním životě. Kdyby neexistovali lidé, kteří nápady ostatních kritizují a navrhují jejich zlepšení, lidstvo by dnes pravěpodobně bylo na úrovni doby bronzové :) To že se Radku rozčiluješ nad odkazovou zvráceností chápu a myslím že i Lupa si kritiku, která se na ní snesla ze všech stran vzala k srdci a pár dní již odkazuje tak, jak je zvykem v "lepších rodinách". Doporučuji ti, aby si Lupu navštívil a podíval se jak to s těmi odkazy vypadá nyní. viz např.: http://www.lupa.cz/clanky/tydenni-revize-phishing-pirati-a-youtube/...
  Jen ať každý ví, že Lupa v odkazování už zvrácená není :))

 10. 10 Milos 01.02.07, 20:15:12
  FB

  Myslim ze lupa je pomerne zajimave cteni, nalepky v textech mi sice z hlediska pohodli ovladani taky moc nesedi..tak na ne proste neklikam(coz taky neni ucelem, ucelem je dostat do googlu co nejvic svych stranek). Rozhodne ji kvuli tomu ale neprestanu cist nebo neco podobnyho. Nelibi? Neklikej. :)
  Nazor, ze neco prestanu cist kvuli nejaky chybe v kodu, ktera neco redirektovala mi prijde taky ubohy, obzvlast kdyz uz na to masteri prisli a odstranili to.

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem