Některé (lesklé) displeje jsou přímo chytače prachu

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Některé (lesklé) displeje jsou přímo chytače prachu

V zápisku týkajícího se první reklamace mého notebooku jsem se zmínil o výměně displeje. Nový displej je parametrově úplně jiný než ten minulý – má podstatně méně lesklou plochu, krystaličtější povrch a studenější barvy. Setkal jsem se u něj však s něčím, co zas tak často nevidím. Je to vyloženě chytač prachu z celé místnosti. Už při prvním otevření na autobusové zastávce jsem byl překvapen, jak rychle se celý „zašpinil“. Vytáhnout ho pak v typickém českém vlaku znamená okamžitou nutnost utření, jinak totiž není vůbec nic vidět.

zapraseny displej

Na fotce je vidět, jak vypadá displej po týdnu od čištění. Nánosy prachu už jsou vidět i bez přímého dopadu ostrého slunce a vadí, i když je na obrazovce světlejší podklad. Asi holt budu muset zkusit nějaký ten antistatický hadřík. Jedním jsem to už měsíc zpět zkusil vzít a nějak to evidentně nezabralo.


Komentáře

 1. 1 Michal Šnajdr 26.02.08, 22:25:01
  FB

  Na mem A6Tc je lapac prachu spis touchpad, i kdyz i dipley se pokaze pekne zaprasit. A hodne prachu mi zostava taky na liste mezi panty a klavesnici

 2. 2 Eduard Veleba 27.02.08, 16:46:41
  FB

  [1] Jo, jo, lištu mezi panty a klávesnicí otírám snad každý den (v mém případě IBM/Lenovo ThinkPad T60), nechápu, kde se to tam bere..

 3. 3 nechci se uverejnovat 27.02.08, 18:36:59
  FB

  jo..mam tez v3205 a prachu je na nem silene. Nejlepe kdyz ho po dvou dnech odpojim a jdu s nim treba do skoly, kde ho otevru na svetle. Az se obcas stydim:)

 4. 4 Michal Šnajdr 27.02.08, 22:11:02
  FB

  [2] úžasné je to na nb, které nemají spinač zavření víka v pantu, ale právě na té liště. Spouste lidí tam má nastavený spánek a třeba kamarád na nx6110 o to takto hodně často zavadí

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem