Nejsem poradna zdarma

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Nejsem poradna zdarma

Zhruba jednou za půl roku mně dojde trpělivost s neustálým přívalem emailů a ICQ zpráv žádajících o pomoc, a musím to zkritizovat. Fakt je ten, že řada lidí si myslí, že mám jakousi povinnost jim pomoci. Moje IT (a jiné) znalosti jsou denně demonstrovány na tomto webu formou odborných článků, a tito lidé si poté zvráceně myslí, že jim jaksi musím pomáhat. Pletou se. Nemusím.

Dokonce bych takovéto emaily s popisem Vašeho problému (ano, Vašeho problému, nikoliv mého) do jednoho označil za nevyžádanou poštu, neboli SPAM.

Ještě horší jsou ale lidé (tedy, nikoliv lidé, teenageři to jsou!) vytrvale otravující na ICQ zda „tu jsem“. Takovýto teenager se je schopen 20x zeptat zda „tu jsem“, prostě neustále otravuje. V poslední době to řeším velice jednoduše, jak se někdo zeptá „jsi tu?“ dostane na ICQ ban, a už se mě nikdy na nic nezeptá, libovolná jeho zpráva se mi totiž už nikdy nezobrazí.

Tedy, stane se, že občas na nějaký email odpovím, ale je to naprosto výjimečná situace. Pokud si pletete můj soukromý email s poradnou zdarma, máte smůlu. Pokud mi nejprve pošlete na účet 1000 Kč za můj čas, a poté se na mě obrátíte, budu se Vám ovšem s radostí věnovat. Pro 6.500 čtenářů denně není možné poskytovat servis zdarma…

ICQpouze ilustrativní ukázka člověka, co má ban

Komentáře

 1. 1 letni.ulet 13.01.06, 11:11:30
  FB

  Když jsem se mě před pár lety někdo zeptal, jaká je největší výhoda internetové komunikace (email, icq, apod), odpověděl jsem, že geniální je v tom, že Vás nikdo neotravuje, ale reagujete kdy chcete. To jsem ale netušil, jakým příšernym způsobem toho spameři, teenageři, apod. za pár let totálně ZNEužijí... 99% došlých emailů jsou sr..ky, takže místo toho, abych si přečetl něco zajimavýho, jenom mažu, mažu a zase mažu. Nejhorší je, že v nějaké zlepšení už ani nevěřím, spíš naopak. LU

 2. 2 Radek Hulán 13.01.06, 11:18:02

  [1] je to tak, navíc ICQ není "odpovídám kdy chci", ICQ je prostě pro tyto lidi zakázané, a oni si to neuvědomují. Pokud už chtějí pomoci, ať napíšou email a doufají, že jim možná odpovím..

 3. 3 lama obecna 13.01.06, 11:19:21
  FB

  ahój radku, když ty se v těch počítačích tak vyznáš, nespravíš mě počítač? samozřejmě v rámci kamarádských vztahů.. ty to určitě zvládneš hnedka, jenom potřebuju nainstalovat ty nový Windows Vista, víš co myslím, ne, a odstranit tam ty ochrany aby mě to všchno fungovalo.. a i když už budeš u toho, můžeš mě tam dát i Office 2006 (snad už vyšly, ne? keygen snad máš)...

 4. 4 Zorg 13.01.06, 11:20:40
  FB

  Teenageři nejsou lidé? :-)

 5. 5 Lukáš Šutovský 13.01.06, 11:27:42
  FB

  Otázky typu "Jsi tam?","Je tam někdo?" jsou k zasmání, navíc bych řekl, že to hraničí s drzostí a nevychovaností. Toť vše!

 6. 6 Lukáš Šutovský 13.01.06, 11:31:38
  FB

  [3] odpověď: jasně, to víš, že dojedu. Hele, prosím tě? Kdy máš čas? Víš abych tě moc neotravoval...jo neboj, dojedu já za tebou, máš to přece vše doma, a víš co, já ti zavolám, radši, aby jsme se domluvili, je to lepší...samozřejmě, že na za to nic nechci, jsi přece kamarád :-)

  Tak toto znám z vlastní zkušenosti.

 7. 7 ne0 13.01.06, 11:37:47
  FB

  [4] Jak by mohli?!

 8. 8 Radek Hulán 13.01.06, 11:39:59

  [4] teenaeři nejsou lidé, jsou to často drzí -náctiletí bez znalostí, s přebujelým egem a nedostatkem sexu a frustrace z toho (=puberta), ale občas z nich vyrostou lidé :-)

 9. 9 Mechanus 13.01.06, 12:14:52
  FB

  [3] :-)
  Nejhorší je, že na ICQ, máte-li uvedené info si vás každý najde. A docela by mne zajímalo kolik čtenářů tohoto webu používá ICQ (nenávidím ten program) a kolik např. Mirandu.
  Jo a teenager a puberťák jsou dvě dost odlišné věci. 12 leté dítě asi těžko bude frustrováno z nedostatku sexu. Ale to jen na okraj

 10. 10 mepp 13.01.06, 12:26:20
  FB

  Neduvedu si představit přival mailu či icq zpráv z takového množství lidí.Mám x násobně menší návštěvnost a přesto poměrně často mi někdo píše. Zatim zastávám názor, že pokud se jedná o zajímavej dotaz zodpovim, pokud né ignoruji, ale jak bych to dělal dále v případě velké navštěvnosti netušim :-)Nicméně aspon jednu jistotu mít mohu , vzhledem k zaměření webu se mě pubertáci vyhýbají neni pro ně dostatečně cool.

 11. 11 kelvin 13.01.06, 12:53:05
  FB

  S tímhle se také potýkám. Úplně neznámý člověk napíše přes ICQ a to ještě žoviálním způsobem, jako by jsme se znali. Donedávna mi to nebavilo, alespoň jsem věděl, že můj web někdo čte. Ale radši jsem vytvořil pár návodů pro "úplné lamy" a dotazujícímu pošlu jen odkaz s poznámkou, ať případný dotaz napíše do komentářů návodu.

 12. 12 adam 13.01.06, 13:12:11
  FB

  [9] Ono 12 leté dítě také v angličtině není teenager - twelve, začíná to od thirteen, což se už dá počítat jako pubertální věk.

 13. 13 Lukke 13.01.06, 13:30:59
  FB

  Absolutně nepobírám "cool hlášky" typu "něgdo, wěci, gdo...", o pravopisných chybách (často psaných schválně) ani nemluvě. Inteligentní člověk by se nikdy takhle nevyjadřoval. Zaměňování jednoduchého "v" za dvojité vidím v diskusních fórech čím dál tím častěji. Znáte někdo nějaký důvod? Jedná se snad o snahu odlišit se od ostatních, upoutat na sebe pozornost a "být cool"? Ten člověk ukazuje jen svoji demenci, nic víc...

 14. 14 ne0 13.01.06, 13:41:37
  FB

  [10] vzhledem k zaměření webu se mě pubertáci vyhýbají

  Je mi 16 let. Tudíž patřím do zmiňované skupiny puberťáků/teenagers.

  Miluji kaktusy. Pěstuju v pokoji kaktusy. Nepřipadám si 'cool'. Nepotřebuji si připadat 'cool'.

  Puberťáci se nevyhýbají Vašemu webu kvůli zaměření. Puberťáci se vyhýbají Vašemu webu zřejmě kvůli Vaši slabosti v jazyce českém... Ve třetím pádě se zájméno 'já' píše mně. Jestli je Váš web plný takovýchto perel, nedivím se, že máte malou návštěvnost.

 15. 15 eraser 13.01.06, 13:50:52
  FB

  S týmto mávam tiež svoje trable. Samozrejmosťou je, že rozlišujem aj to, o akého človeka sa jedná. Pokiaľ je niekto neznámy, pričom jeho oslovenie je slušné, v tom prípade som ochodný pomôcť, ak mám teda čas a problematika je mi blízka a poradenstvo nezaberie veľa času.

  Najhoršie sú však "nevirtuálne" otravky z môjho okolia. Tu už človek nemôže niekoho šupnúť do ignore listu. Preto som si nedávno zriadil nezáväzný cenník za moje odborné služby a poradenstvo. Moje vysvetlenie je snáď jednoznačné...

  Keďže patrím medzi počítačových odborníkov, resp. profesionálov, rád by som touto cestou všetkých upozornil, že moje vedomosti z IT oblasti mi nikto nedal zadarmo, či behom pár sekúnd nenalial lievikom. Stoja za tým dlhodobé skúsenosti, štúdium a obetovanie voľného času novým technológiám a trendom z počítačového sveta. Preto si budem udržiavať svoj nezáväzný cenník za SW a HW služby.

  Nasledovné nezáväzné ceny odrážajú moju vlastnú hodnotu SW/HW úkonov s ohľadom na moje vedomosti, kvalitu a súčasnú ekonomickú a hospodársku situáciu v našej republike.

  Ešte by som k tomu dodal, aby sa potenciálny zákazník zamyslel, aké sú hodnotné vedomosti, aký je hodnotný čas pre daného človeka, ktorý za to obdobie mohol vykonať dačo iné s vyšším ziskom. Ďalej by som podotkol, že by sme sa mali naučiť ceniť a najmä zaplatiť prácu v IT biznise. Pre porovnanie... nedávno sa u nás zastavil plynár, jeho ochota zastaviť sa bola podmienená nákupom žrádla pre jeho psa, takže to mal po ceste - už tu je vidno jeho "ochota". Za 5 minúť, čo prekontroloval jednu trysku a servítkom odstránil usadeninu, kvôli ktorej bol nižší prietok, si na ruku vypýtal 250,- SK, samozrejme bez bločka. OK, stále si myslíte, že sú ceny v IT servisoch drahé, najmä ak je v mestách pomerne veľká konkurencia?

  Ľudia v ČR a SR majú stále predstavu a mienku, že za prácu a najmä duševnú sa neplatí, pričom si neuvedomujú, čo za tým všetko je.

  A na záver, dosť ma vytáčajú dotazy, ktoré dokážem aj pri mojej neznalosti danej témy zodpovedať pomocou google. Koľko ľudí disponuje rýchlym pripojením a radšej sa pýtajú a otravujú. Považujem to, buď za lenivosť, alebo vypočítavosť, prípadne za drzosť.

 16. 16 zombux 13.01.06, 13:52:59
  FB

  rozumím a chápu, měl jsem podobný problém. dneska jsem nejprofláknutějším uživatelem na nejmenovaném největším českém IT fóru a mít v profilu ICQ a e-mail se rovná sebevraždě.
  když to došlo tak daleko, že jsem vždycky po nějaké době (pár hodin) pryč od ICQ, kde bylo jasně nastaven N/A status a neustále někdo otravoval s dotazy na které nejde odpovědět ano/ne ale asi tak dvoudenním technickým rozborem, už jsem se opravdu naštval, několik SET lidí ve věku kolem 12-14 let neustále se dožadujících odpovědi už nejde ustát, najednou mé ICQ zmizelo z profilu na fóru a většina lidí kromě těch se kterými si mám co říct se octla ze dne na den v ignore listu.
  za vrchol drzosti považuji, když jsem si do podpisu výslovně napsal, že poradenství přes ICQ neposkytuji, a hromada dotazů následovala. to je prostě fakt. lidi jsou líní hledat odpovědi na již vyřešené dotazy.

 17. 17 t-turion 13.01.06, 14:03:14
  FB

  [8] nie každý teenager je taký, ja už mám nejaké znalosti a mám 14 rokov. nejako sa o tom dozvedeli lamy a začali mi chodiť žiadosti aby som im inštaloval phpBB, zozačiatku som inštaloval ale už odmietam, v poslednom čase odo mňa jeden týpek furt chce aby som mu na fórum inštalol nejaký mod ale už sa mu nedarí presvedčiť ma :) a inší sa tiež furt vypytujú "si tu?", "halooooo", "si tu???"...

 18. 18 Peter Lachký 13.01.06, 14:25:41
  FB

  [13] Pod to sa tiež, s dovolením, podpíšem.

  Btw., Radku, just in case, je cena v článku len orientačná, alebo sa vzťahuje na konkrétny čas? Koľko by stál, dajme tomu, php skript na export dát z mysql do textového súboru, zazipovanie a odoslanie e-mailom? Lenivý som... ;-)

 19. 19 Lada 13.01.06, 14:40:42
  FB

  [1] Naprostý souhlas. Ono si málo lidí uvědomuje, že komunikační software je pro komunikaci jako takovou a ne pro otravování ve stylu, který Radek výše popisuje. Když je někdo líný si svůj problém najít na nějakém fóru nebo vygooglovat, je to u mě lempl a má prostě smůlu. Výjimkou jsou dobří známí. BTW, můj blacklist v Mirandě je také dost obsáhlý a to nejsem zdaleka Radkův formát...

 20. 20 Beruna 13.01.06, 14:46:40
  FB

  Stačí poradit pár takovýmto otravům nějakou blbost a příště už se nezeptají :)

 21. 21 johny 13.01.06, 15:10:15
  FB

  [13] s tím "w" se to má tak, že když takový lidi píšou sms, tak je to rychlejší - jednou devítka, než třikrát osmička. a když už to někdo píše v sms, tak mu asi připadá víc kůl psát to i normálně...

 22. 22 Radek Hulán 13.01.06, 15:23:20

  [21] na psaní SMS se už roky používá T9, takže žádné mačkání kláves víckrát...

 23. 23 ne0 13.01.06, 15:42:01
  FB

  [22] na psaní SMS se už roky používá klávesnice (ať už malý chatboard či luxusní BT klávesnice, co se dá složit do kapsy od košile), takže žádné nešikovné vybírání slov...

 24. 24 Michal Šiman 13.01.06, 15:51:46
  FB

  [1] Tak nevim, ale měl jsem stejný problém, pouze spam a spam a sr**ky, bylo toho za jeden den až několik desítek. Mě osobně pomohl GMail. Ve složce spam mi přistává několik spamů denně a čtu si jen to co je opravdu pro mě. A co se týče IM: existují věci jako Black list a tam mám (a přidávám) všechny co mě otravujou a nebo je neznám. Btw podobnou situaci jako se spamem jsem jsem zažil na CB (vysílačky) na začátku to bylo jen pro lidi co to měli jako koníček, vylezli na kopec a vysílali, byla to slast, ale později si to (s poklesem cen a tím pádem větší dostupností) pořídili patnácti letí fakani a bylo po klídku a celé CéBéčko se nedalo používat. A bude to tak pravděpodobně úplně se vším, na začátku nadšení, a později potřeba nutné obrany. Jsme přeci jen lidi ...

 25. 25 e-Jirka 13.01.06, 16:08:41
  FB

  Je to poměrně nepříjemné. Ostatně než jsem tento článek přečetl přišel defaultní dotaz uživatelů sítě Jak si nastavím DC++, případně Jak to udělám aby se mi někdo mohl připojit přes FTP. Ach ty komunitní sítě :-)

 26. 26 Jimmy - 16let 13.01.06, 16:24:09
  FB

  Už dost, čtu tvůj web, protože jsem puberťák a chci se něčemu přiučit (o it a pod). Ale tyhle urážky nechci poslouchat. Tys byl taky puberťák a vsadim se že o nic lepší než kdokoliv kdo ti napsal. Puberta je tu k tomu, aby se člověk vyblbnul. Čím víc toho člověk v pubertě zažije, tím lepší je pak v normalním životě. Ti kdo píší, že to jsou malí ***, toho asi moc neprožili a tak závidí.

 27. 27 Radek Hulán 13.01.06, 16:30:41

  [26] puberta není od toho, aby se člověk "vyblbnul", ale od toho, aby se naučil a začal chovat jako člověk. Někdo to dokáže lépe, někdo ne, já jsem jako puberťák ale rozhodně nebyl tak nechutně drzý spratek bez znalostí, jako někteří dnešní mládežníci.. Makal jsem na sobě, strašně moc, a na "drzosti" nebyl čas... Dnešní "mládežníci" (většina z nich) si jen krní u internetu, kradou software, hudbu a video, a nic neznají. Spodina to je, naprostá... Já v 16ti letech profesionálně programoval a v 17ti si založil svoji první firmu (měl jsem mámu jako "poručníka", jde to). Ale už třeba ve 12ti letech jsou vyhrál krajskou "elektronickou" soutěž s vlastním digitálním tunerem. Nekrněl jsem, pracoval jsem na sobě..

 28. 28 Juraj 13.01.06, 17:19:07
  FB

  Čau Radku, vidím že používáš Trillian. Máš PRO nebo BASIC verzi? Protože používám basic a chtěl bych vědět, jak se prakticky liší od verze PRO ( uvažuji totiž o koupi ). Dík

  PS: K tématu se vyjadřovat nebudu, bylo zde řečeno již dost, jenom řeknu jediné: Všichni teenageři nejsou blbí!

 29. 29 Blackfire 13.01.06, 17:54:59
  FB

  Je mi 16 - tedy podle věku a fyzicky jsem puberťák. Ale co se týče mé duševní stránky, rozhodně bych se nepovažoval za spodinu, drzého spratka bez znalostí či jiný otravný element. Přitom myslím sebekriticky, protože bez sebekritky prakticky není možný další duševní (a především vědomostníú vývoj. Co se týče znalostí - stavím PC, servery a zapojuji firemní sítě (byl jsem 2 roky správcem sítě na základní škole); napsal jsem redakční systém s prvky PHP V pro download portál (a to zcela sám) a dodržuji standarty (bez definice vlastního DTD..). Nekradu software, hudbu atd., jedině moje první hra (Grand Theft Auto) byla pálená, a to proto, že jsem si nebyl jist, jestli mě to bude bavit. Další díl jsem již poctivě (tehdy za necelé 2000) koupil. Nepíšu přes ICQ ony nenáviděné zprávy (-také zpravy podbného typu nesnáším a neakceptuji-) a spíše jsem těmito byl bombardován. Čili neházej puberťáky do jednoho pytle, ten článek mi přišel příliš agresivní. Dá se to vyjádřit i diplomatičtěji. Jinak, s čím s tebou musím souhlasit je to, že my, kteří jsme 'zasvěceni', skutečně nejsme bezplatná OL poradna. Toť celý problém v mém podání.

 30. 30 Radim 13.01.06, 18:06:41
  FB

  Jednou se na mne obrátil zástupce herního klanu a měl zájem o sponzoring. Vysvětlil jsem mu, že sponzoring v rámci mého weblogovacího systému neposkytuji a navrhnul jsem klasickou "mediální podporu". Dotyčný napsal, že se mu to líbí a má zájem. Potom bylo dlouho ticho po pěšině a na stránkách klanu se žádné logo Brouzdej.cz neobjevovalo. Napsal jsem znovu a z klučíka vypadnulo, že byl on i celá herní sekce "propuštěna" z klanu.

  Byla to má další negativní zkušenost s amatérskými herními klany. Naštěstí jsou podobné žádosti vzácné. Daleko více mě obtěžují lidé, kteří bez rozmyslu rozesílají hoax a pochopitelně spameři.

 31. 31 Rene 13.01.06, 19:16:45
  FB

  Zdravim Radku,
  i kdyz s tebou vetšinou nesouhlasím ;), tak dneska se ve mně ozval soucit, protože mám podobnou zkušenost jako ty, kterou jsme popisoval zde

  Několik informací nejen k blogu - část otravové ;)

  Ta záplava mailů s naivními dotazy je fakt otravná, takže jejich pisatale už delší dobu zcela ignoruji...

 32. 32 Modroočko 13.01.06, 19:40:37
  FB

  Nechcem ti hovoriť do toho aké komentáre zverejníš a ake nie, ale myslím že už po niekoľkých komentároch ďalšie neprinášajú nič nové a sú tu zbytočné. Ich jediným učelom je exibícia ich autorov o ich domnelej nenahraditeľnej potrebnosti. Myslím že jedna z vecí ktorú sa človek musí naučiť je hovoriť nie bez toho aby odmietnutú stranu urazil - na tom či sa jedná o sex alebo IT poradenstvo až tak nezáleží.

 33. 33 mepp 13.01.06, 19:56:47
  FB

  [14] Chyby tam jistě jsou a budou, prostě mám češtinu jakou mám a komu se to nezdá nemusí tam chodit. Co se týče návštěvnosti nikdá nebude jako IT webech a spaní mám z toho klidné, žádné drama z toho nedělám.

 34. 34 Lucasos 13.01.06, 21:45:53
  FB

  souhlasim s Radem ... je mi 18let a obcas se za sve vrstevniky stydim ... nulovy zajem o zivot kolem sebe ... sex , drogy a rock'n'roll ... asi tak :)

 35. 35 Michal Tuláček 13.01.06, 23:32:34
  FB

  Proč se hned rozčilovat, když už po mě někdo něco chce, tak ho pošlu do wishlisu http://wishlist.tulacek.info/ s požadovaným počtem knih a když souhlasí, proč se mu nevěnovat...

  Tzn. řešení, pořiďte si wishlist... Přináší to dva jevy

  a) obohatí se vám knihovnička (nebo co si dáte do wishlistu)
  b) ubude lidi co otravují "jen tak"

  A to se vyplatí ;)

 36. 36 dENIS 14.01.06, 00:02:03
  FB

  Já se svoji profesi v určitých kruzích snažím utajit. Natož abych nějaká svá chytra (pokud by byla) bublikoval na netu. Věty typu Jé ty děláš do počítačů?... už mě trápily. Ne že bych nechtěl pomoci, ale odvšivovat někomu počítač, instalovat ofisy atd. zabere vždy více času, než člověk předpokládá, a než je ochoten obětovat. Zabírá fráze: Jsem jen obyčejný softvérový inženýr, počítačům moc nerozumím (což je pravda), a když jsem instaloval cd rom do kejsu, tak shořel mb, procesor a paměť (což je taky pravda, psal se rok 1995, procesor byl 486 a paměti uhořelo 16MB:). A to přesto (možná proto), že jsem první helloworld! program napsal jako dítě v r. 1981 na sálové svini (byla to myslím socialistická kopie sálového IBM 370). Neznalí lidé předpokládají, že člověk živící se mezi klávesnicí a žídlí je síťář, programátor, webmaster, grafik i montér... A to musí být machr, tak tu drobnost sfoukne jedna dvě (a zadarmo:)

 37. 37 Pavel_ 14.01.06, 08:48:36
  FB

  Stejně se musím smát, jak se tu něktěří teenageři obhajují. Však Radek nehází všecky do jednoho pytle, z jeho tvrzení vyplývá že se jedná o většinu... což je pravda.. potrefená husa se ozve ;) Jinak já podobný problém s otázkami naštěstí nemám, lidé co potřebují s něčím pomoct mi většinou sami zaplatí, je jim trapné mne zneužívat :) Bude to tím že se obrací telefonicky či osobně a ne po internetu za kterým sedí lecjaký buran.

 38. 38 MaReK 14.01.06, 15:18:21
  FB

  Mi povídej, stačí, že píšu seriály pro LinuxSoft.cz a občas se mě lidi ptají na věci kolem Linuxu, které jsou absolutně mimo mě a ani na ně nemám čas a chuť odpovídat... Evergreenem je nastavování Linuxu, kdy mi dotyčný ani není štonc poslat všechny informace.
  BTW: Nechceš někdy přijít na První Pivní Linuxový Pátek?

 39. 39 Michal Kraja 14.01.06, 18:53:52
  FB

  Nejhorší je problém s vrstevníkama, musím s tímto článkem naprosto souhlasit, i když mezi teenagery patřím, osobně moc dobře vím, jaký to je, takže se toho snažím vyvarovat.
  Nesetkávám se ani tak často s tím, že někdo napíše poprvé, spíš s tím, že se mě nějaký kámoš zeptá, jestli bych jeho kámošovi nepomohl, případně dá tomu jeho kámošovi přímo moje ICQ, takový kámoš pak většinou přestává být mým kámošem:-)
  No a ten daný člověk pak píše 100x denně kvůli všemu možnýmu, co chce dodělat atd...

 40. 40 Hart 15.01.06, 05:52:36
  FB

  Zdravim, nejsem už žádný puberťák a ani adolescent. S netem jsem začal hooodně pozdním věku. A spočátku jsem par takových chyb udělal, a což se stydím. Tím nechci nikoho ospravdlňovat. Protože rychle jsem zjistil,že ty informace co potřebují jsou na netu - na web. stránkach, diskuzích a pod. Jenom je potřeba trošku hledat. Ale problém dnes mnoha lidí je to mít hned bez nejaké námahy. Pokud nenajdu članek, který mi pomůže, tak si NAJDU příslušnou diskuzní fórum. A POČKÁM si na odpověď. Vždy jsem dostal na lsušnou otazku slušnou odpověď. A mnohdy velmi rychle. A zásadně nikdy nezneužívam "NENÍ MĚ VIDĚT ...". Dnes uplně chapu to rozhořčení. V současne době jsem adminem na několika webech a chatech irc. Když jsem s tím začinal, tak jsem reagoval na každy dotaz, už nee, ale dale psat by bylo noseni drivi do lesa. Přeji hodne uspechu a potěšení z prace a silne nervy.

 41. 41 Lada 15.01.06, 09:53:26
  FB

  [20] Jednomu takovému superotravovi jsem poradil ať strčí do FDD mechaniky startovací disketu pro Win98 a napíše formát c:... Měl po problémech a já taky...

 42. 42 Xsoft 10.03.06, 22:51:39
  FB

  Rád bych pár těhle linků taky měl, kdyžtak nám je pošli. Není nad návody "jak se správně ptát a podobně" (mirror)

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem