MSN, Zones a 200 her od Microsoftu zdarma

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

MSN, Zones a 200 her od Microsoftu zdarma

Technologie 29.01.05
MSN Zones

Američané mají rádi MSN Messenger. Nerozumím tomu proč, taková Miranda IM, která má jen 1MB, umožňuje komunikovat na šesti protokolech ICQ, MSN, Yahoo, Jabber, IRC a AIM, a má jen 1MB, zatímco MSN Messenger 6.2 má 8MB, a umí jen MSN. MSN protokol je navíc neuvěřitelně zaostalý, nedozvím se nic o uživateli, každý si mě může přidat do kontaktů, a hlavně, nedají se posílat zprávy offline, jako tomu jde v případě ICQ.

Rovněž připojení na MSN je o několik sekund pomalejší než na ICQ protokol, nemluvě o tom, že celé MSN čas od času spadne a neběží vůbec (dva dny dozadu jsem tam jednoho známého nemohl vůbec registrovat). Prostě typická Microsoftí aplikace, funguje jen trošku a občas.

Nicméně, MSN začíná být zajímavé, pokud si chcete zahrát online třeba Backgammon nebo dalších 82 online her a 120 offline her, a nutno říci, že to jsou hodně kvalitní logické hry. Podívejte se na zone.msn.com pro online hry a pro ostatní hry (budete muset použít MSIE), třeba na stránky Backgammonu, stáhne se Vám ActiveX komponenta, která má zhruba 800KB, Vy se domluvíte ve které místnosti budete hrát (nebo si zvolíte kohokoliv, náhodně), sednete si ke stejnému stolu, a pak se již bavíte a hrajete. Jednoduché a funkční. Stejně můžete hrát i šachy nebo dámu.

Vtip je ale v tom, že abyste dané online hry (offline her se to netýká) mohli hrát, pod svým jménem, musíte udělat toto:

 • zřídit si MSN účet nebo .NET Passport,
 • mít validovanou Vaši emailovou adresu,
 • instalovat si další Messenger pod názvem ZoneFriends, naprosto nechápu, k čemu to je, abyste si jej instalovali, je nutné kliknout asi na 10 hlášení, běží Vám potom jak MSN Messenger 6.2, tak ZoneFriends,
 • instalovat si Zone aplikaci Backgammon (ActiveX komponenta),
 • registrovat svůj nickname pod Zones, s Vaším MSN účtem (jako by nestačil MSN účet samotný!).

A až pak můžete začít hrát (kliknete na židli, posadíte se, a čekáte na protihráče). Druhé spuštění již samozřejmě bude okamžité, nicméně to první, to je docela zdlouhavý problém, zvláště pokud zrovna neběží registrace na MSN.

Zone.msn.com je v zásadě dobrá myšlenka. Jedna z nejnovějších her na MSN je třeba Bejeweled2, doporučuji, a protože není online, nemusíte si kromě jedné ActiveX komponenty (vlastní hry) ani nic instalovat a nikam se registrovat. Skvělý, podobný a oblíbený je i JewelQuest.

Pro tyto účely je ActiveX a MSIE daleko před konkurencí. Ve Firefoxu ani Opeře toto udělat principiálně nejde a nikdy nepůjde. A pro MSIE 6.0 ve strict módu není problém dělat ani webdesign…


Komentáře

 1. 1 jakub 29.01.05, 12:28:46
  FB

  ze by prvni pochvala pro MSIE na hulan.info?:)

 2. 2 Petr 29.01.05, 13:11:18
  FB

  a co třeba toto: http://www.iol.ie/~locka/mozilla/plugin.htm... ??

  A taky java aplety - s těmi se také dají dělat pěkné kousky..

 3. 3 Hellish 29.01.05, 14:11:43
  FB

  "...Američané mají rádi MSN Messenger..."

  Já bych spíš řekl, že Američané mají rádi Messengery (stejně jako ostatní státy). To že je to zrovna MSN bych už přisuzoval marketingu apod. Věřím, že když se těch co používají MSN Messenger zeptáte, co je to ICQ, tak nebudou vědět. A proto jej ani nemohou použivat.

 4. 4 Radek Hulán 29.01.05, 14:57:14

  [2] ano, to je využití MSIE ActiveX technologie i v Mozille, ale s Mozillou to nemá co dělat ;-)

 5. 5 Jakub Smejkal 31.01.05, 19:29:29
  FB

  Já, já jsem se asi vážně přeslechl.. Při čtení posledního odstavce jse se musel podívat na autora a byl jsem docela překvapen. No nic, svět se mění a lidé s ním ;)

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem