Modla přístupnosti

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Modla přístupnosti

Existují firmy, které si za přístupnost komplexního webu účtují příplatek 20-50.000 Kč. Existují také firmy, které o přístupnosti sáhodlouze píší na svém webu. A potom existuje třeba F-ART:CMS aBLOG:CMS, což jsou moderní redakční systémy, které přístupnost, SEO a použitelnost pokládají za věc zcela automatickou, kterou není třeba zdůrazňovat, a kterou tyto systémy plánovitě a koncepčně podporují.

Přístupnost se stala pro pár taky-firmiček dobrým prodejním artiklem, ale je to jen marketingový humbuk, dnešní moderní web totiž musí být automaticky přístupný, jinak se prostě dělat nedá, a dobrý redakční systém v této oblasti udělá 90% práce.

Zbylých 5% práce na novém webu je grafika a 5% návrh šablon, samozřejmě s respektováním těch pár triviálních pravidel přístupnosti.

Redakční systém jako je BLOG:CMS si může libovolná firma stáhnout a používat, a během pár hodin si v systému nadefinovat šablony a změnit grafiku, čímž bude mít hypermoderní web, který bude snadný na údržbu díky WYSIWYG editorům, bude přístupný, bude obsahovat moderní formáty jako je RSS, Atom a WAP/PDA, bude perfektně optimalizovaný pro SEO, bude obsahovat <rel link=... /> odkazy pro snadný pohyb na webu, a bude mít funkčnost, o které se libovolnému (nejen českému) redakčnímu systému může jen snít. Pár příkladů můžete vidět zde.

Jinak řečeno, pokud Vám kdokoliv účtuje za „přístupnost“, a podobné samozřejmé věci, dejte od této firmičky raději ruce pryč. Tato firmička nemá často ani znalosti, ani potenci udělat něco tak tak kvalitního, jako je BLOG:CMS, nehovoře vůbec o F-ART:CMS.

Od nás, jako autorů, dostanete oba tyto systémy zadarmo, a můžete se s námi plně soustředit na těch 10%, které jsou unikátní pro Váš web - grafika a šablony pro redakční systém a struktura a obsah Vaší nové webové prezentace.


Komentáře

 1. 1 Gogo 22.03.05, 18:40:17
  FB

  Úžasný, taky bych si přál někdy naprogramovat tak dokonalej systém, jako se to povedlo Vám! Opravdu Vám závidím!

 2. 2 pojišťovák 22.03.05, 20:13:37
  FB

  A potom existuje třeba F-ART:CMS a BLOG:CMS, což jsou moderní redakční systémy, které přístupnost, SEO a použitelnost pokládají za věc zcela automatickou, kterou není třeba zdůrazňovat, a kterou tyto systémy plánovitě a koncepčně podporují.

  Radku, myslím že zrovna Vy docela často přístupnost a SEO zdůrazňujete:-)). Ale nic ve zlém, oba systémy jsou vynikající a čím víc poznávám možnosti BLOG:CMS poznávám, tím více smekám před kvalitou a funkčností. Prozatím sice jedu na standartním "looku", ale připravuju velké úpravy a systém je i pro takovou lamu jako já pochopitelný a "uživatelsky přítulný".

 3. 3 Miroslav Navrátil 23.03.05, 14:48:55
  FB

  [2] Tenhle systém je opravdu uživatelsky příjemný. Stačí se jen naučit jeho základní logice, pak jde všechno jak po másle...

 4. 4 bojim se paroubka 23.03.05, 17:04:19
  FB

  [3] Ale to BFU dělat nebude. Stáhne si WordPress a nadšeně začne blogovat či něco jíného..
  Pak tedy záleží na vyvojáři, jestli chce podporovat tupé lamy a vyjde jím vstříc s nějakou odlehčenou verzí, nebo se na ně vykašle:)

 5. 5 marko2 24.03.05, 14:13:40
  FB

  Radku, jenomže nepřístupné weby mnohdy nedělají firmy, ale klienti. Když si klient vymyslí, že tam musí být všude Flash, tak tam bude, a jako firma se klidně můžeš stavět na hlavu.

  A když se rozmyslí, že chce přístupnej web, tak mu to samozřejmě naúčtuješ, protože web je nepřístupný právě jeho chybou. A je to tak z většiny, lidé chtějí přístupné weby, ale myslí nepřístupně

 6. 6 Juraj Krivda 25.03.05, 00:30:27
  FB

  Čo sa týka Flasha a prístupnosti hrubo sa mýlite, pretože výstup z Flasha je možné v súčasnej dobe bez problémov sprístupniť pre takmer všetkých hendikepovaných užívateľov. Dovolím si dokonca tvrdiť, že pri vytvárání Flash aplikácie, prezentácie alebo hry máte oveľa väčší priestor k vytvoreniu prístupneho výstupu ako je tomu u www stránky.

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem