Mít více emailových adres je přežitek

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Mít více emailových adres je přežitek

Technologie 14.07.04
bikini 1

Kdysi dávno, tak před 7-8 lety, tedy v době, kdy se pod slovem pošta u 99% obyvatel nemyslel elektronický email, mělo těch pár internetových lidí často více emailových adres, bylo to něco nového, a ještě častěji je střídali, měnili, a tak různě podivně si je přehazovali.

Ta doba je pryč. Zapomeňte na ni! Pokud si myslíte, že musíte mít účet na seznam.cz, centrum.cz, gmail.com, hotmail.com, email.cz a pár dalších, zároveň, včetně nějakých aliasů, protože Vám tam občas někdo napíše, tak si svoje zprávy zjevně neumíte organizovat.

Zrušte tyto staré účty. Lidé Vás znají! Najdou si Vás! Seznam.cz a Google.com umí používat každý. Pokud máte web, není už vůbec co řešit. Více adres je hloupost.

Jirka Macich psal článek o tom, že potřebuje odesílat emaily s různou reply-to adresou. Proč? Kvůli "řazení do složek"? Dnes místo MS Outlook Expresu, beznadějně zastaralého, existují mraky lepších řešení, jak mít email jen jeden, a podle toho, zda je odesilatel v určité skupině kontaktů, či podle klíčových slov, tento email směrovat na patřičné složky, či pohledy v emailovém klientu.

Mě osobně stačí 2 emaily. Chodí mi cca 5.000 emailů měsíčně. Na většinu emalů přitom odpovídám do 60 minut. Jeden email mám na mé vlastní doméně, tedy info@hulan.info, ten používám na svém PC, a druhý radek.hulan@gmail.com, který používám pro web-mail. Uvažoval jsem o přesměrování hulan.info domény (emailů) na gmail.com, ale, zatím na to nedozrál čas. Až se gmail.com dostane do finální verze, s finální licencí užívání, pak to půjde.


Komentáře

 1. 1 Jiří Macich ml. 14.07.04, 18:52:06
  FB

  Jenže já více mailů nepoužívám kvůli nějaké paranoidní honbě za anonymitou! Navíc ani OE6 není tak zastaralý, aby nešlo řadit poštu do složek a já nejsem tak blbej, abych to hojně nepoužíval.

  Já MUSÍM odesílat maily ze dvou adres. Jednu kvůli zaměstnání (zaměstnavatel to vyžaduje) a jednu mám na své doméně pro osobní a jiné nepracovní účely.

  No a pak je tu stará schránka na Atlasu, kam mi občas ještě nějaká ta zprávička přijde a Atlas nepodporuje přesměrování (jen avízo). Kvůli MSN Messengeru jsem si založil účet na Hotmailu a když tam teď je 250MB, tak to přece nebudu ignorovat.

 2. 2 Arthur Dent 14.07.04, 19:12:55
  FB

  Promiň, ale tohle je dost silný tvrzení. Já osobně mám jeden mail na freemailu, který používám pro všelijaké "zadejte adresu..." na pofidérních stránkách.

  Spravuju Bloguje a mám i svoje stránky. Nevidím důvod, proč by mi na jednu mailovou adresu měly chodit maily od uživatelů Bloguje ("žádosti na admina"), připomínky k mým stránkám a osobní korespondence a já abych to následně u sebe třídil. Ručně. Protože žádný automat nepozná, jestli ten mail z neznámé adresy je něco osobního, k Neškodnýmu, k Bloguje nebo k jinému serveru který spravuji.

  Tohle mi připadá jako drbat se pravou nohou za levým uchem.

  Nebo ještě lépe: Nevidím důvod, proč by měli uživatelé Bloguje posílat maily na něco, co má za zavináčem maly.cz. Chtějí něco k Bloguje, tak to pošlou na schránku na Bloguje, ne?

  Od té doby, co jsou mailklienti natolik schopní, že zvládnou pracovat s více účty, v tom nevidím problém.

 3. 3 Radek Hulán 14.07.04, 19:36:39

  [2] jasně Arthure, ty jsi ale speciální případ, já vlastně taky, zapomněl jsem zmínit special email blogcms@blogcms.com :) Nicméně, znám řadu lidí kolem, co nemají řadu svých webů, domén, tudíž i objektivní potřebu více emailů, a přesto jimi disponují a složitě je obhospodařují.

 4. 4 Pavel@cetoraz 14.07.04, 19:45:18
  FB

  Ne. Když se budu chtít na dovolené podívat na poštu, tak se nebudu koukat na poštu z práce, chci vidět jen tu, která mě neúkoluje.

  Nevidím důvod proč nemít víc adres. Jak říkal Arthur, podle mě jsou ideální 3. Jedna soukromá, jedna oficiální a jedna na "zadejte email".

  Schránku "zadejte email" nekdontroluju tak často, není proto důvod si ji stahovat.

  No a soukromou poštu a "oficiální" není také dobré míchat.

  Myslím, že 3x a dost je naprosto ideální případ.

 5. 5 chuck.m 14.07.04, 19:59:13
  FB

  Já mám několik adres - pro každé alter ego jednu :-)
  Zatímco Chuckovi chodí spousta balastu a spamu, na osobní mail mi chodí JEN osobní pošta. I to je pro mě důvod proč mít víc mailů.

 6. 6 rony 15.07.04, 08:38:26
  FB

  [2] ano su proste pripady ked viacej ADRIES je vyhodne. Mozno aj pre to, ze mam odlisne podmienky.

  Radku - vo firme mam svoju adresu pretoze tam nie je fyzicky pristup na internet, takze aj genitalny mail mi je k nicomu ;-)
  Takze si tam forwardujem jednu konkretnu adresu.

  Celkom urcite mam mailboxy na roznych strojoch (hosting) a v pripade neocakavanych okolnosti pouzivam tie ;-)

  Moj odpor voci freemailu je neprekonatelny ;-)

 7. 7 Jiri Zahradil 15.07.04, 09:35:50
  FB

  Jedna adresa na vlastní doméně je bezva věc, ale registrace a změna registrace domény probíhá přes e-mail a myslel jsem, že je dobré tam dávat e-mail, který není veden na dané doméně - kdyby doména nejela abych to mohl změnit tak aby jela.

  Takže mi z toho plyne, že minimální nutné množství emailů pro člověka, který chce mít email na vlastní doméně, že je 2 a nikoliv 1 a to na různých doménách.

  ps: Kontroverzní téma za cílem velké diskutovanosti?

 8. 8 noname 15.07.04, 10:18:45
  FB

  záleží co se myslí pod pojmem "více schránek". Mám v podstatě dvě - pracovní a soukromou a pak noname@noname.non směřující do dev/null pro podobné diskuse (ještě jsem na to používal jeden freemail). Protože ale pracovní poštu posílám z práce či OWE, tak nepotřebuji měnit adresy a prostě f práci používám pracovní, doma domácí. Nicméně když občas adminuji nějaké stránky, tak je na mě směrována i pošta z web@doména.cz či tak nějak podobně. A kdybych odpovídal, tak by se zřejmě hodilo, abych posílal něco z jmeno@doména.cz či té web@doména.cz a nikoliv z mé práce (protože ofiko samozřejmě nic jiného nesmím dělat) a nebo z nějakého freemailu.
  Takže opravdu chápu požadavek mít možnost odpovídat z více adres, minimálně by se pro odpovědi měla používat automaticky ta adresa, na kterou to přišlo, a samozřejmě podle toho upravovat i patičky.
  Nicméně já mám outlook a zatím jsem nenašel nic co by mi vyhovovalo víc, office máme koupený a nic lepšího na tabulky než excell a na prezentace lepší než powerpoint (a imho na texty lepší než word, ale zde je často flame) podle mě neexistuje a tak je vlastně outlook také "zdarma". Naštěstí mi navíc může být naprosto jedno co používáte, protože komunikujeme po standardech. A bezpečnost? - nikdy jsem nechytnul po mailu virus. A spam? Spambayes to jistí a jinak nový office 2003 je dost schopný i bez něj. A hlavně dnešní viry v mailech kdy vám přijde příloha v EXE je úplně jedno jaký máte klient, když to spustíte tak se nakazíte úplně stejně. A spam také neumí (+/-) standardně jiný klient blokovat lépe než outlook 2003 (často někdo plká o outlook 2000, ale ukažte mi klienta z roku 2000, který má blokování spamu).

 9. 9 Marconi 15.07.04, 15:57:54
  FB

  no ja nevim... pred 7 lety si clovek pod slovem email predstavil neco uplne jinyho (presne receno vice hmatatelnejsiho a kovovejsiho) :-)

 10. 10 Miroslav Navrátil 19.07.04, 13:42:33
  FB

  Mno, já používám zatím dvě adresy ... Jednu osobní (miroslav.navratil @ domena.myho.blogu) a jednu pro konference (list @ domena.myho.blogu) ... Ale uvažuju o zřízení "balastní" schránky. Asi bude užitečná. ;)

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem