Microsoft by měl být vděčný HTC (za vývoj pro Windows Mobile)

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Microsoft by měl být vděčný HTC (za vývoj pro Windows Mobile)

Na HTC, jako high-endovém výrobci mobilních telefonů s Windows Mobile, je báječné, že neskládá pouze krabičky s procesory Quallcomu, Samsungu a Intelu (jako to dělá noname Čína), ale aktivně vylepšuje samotný operační systém.

Řada pluginů od HTC nazvaných HTC Home, HTC Album až třeba po HTC TaskMan tak vylepšuje Windows Mobile 6, navržené primárně na ovládání stylusem, na pohodlné ovládání prstem pro masy.

Myslím, že Microsoft může být HTC opravdu vděčný za podstatné zlepšení ergonomie Windows Mobile 6, a za produkování zařízení jako je HTC Kaiser (TyTN II), HTC Advantage či HTC Touch Cruise. HTC je totiž jedna z mála firem, která si uvědomuje nejen důležitost technických aspektů, otevřenosti  a širokého portfolia (viz jeho nabídka), ale i ergonomie ovládání nejen pro geeky.

HTC telefony se tak dají používat profesionály (najdete u nich plnou QWERTY klávesnici, QVGA či VGA displej, 3G / EDGE / Wifi / Bluetooth konektivitu, citlivou GPS pro navigaci, video hovory a kvalitní fotoaparát, prostě vždy to absolutně nejlepší v oboru), ale ovládat je umí i dítě v jedoucím automobilu, což neplatí o žádné jiné značce.

Aplikace, které HTC standardně pro své telefony dodává:

HTC Home - hodiny a budíkhodiny, zmeškané hovory a SMS
HTCHTC Home - počasí
HTC Home - spouštění aplikacíHTC Home - spouštění aplikací
HTC Home - přepínání profilůHTC Home - přepínání profilů
HTC přepínač aplikacíHTC přepínač aplikací
HTC velké Start MenuHTC velké Start Menu
HTC skin pro telefonHTC skin pro telefon
HTC snadný toolbarHTC snadný toolbar
HTC kalkulačkaHTC kalkulačka
HTC rychlé menu aktivitHTC rychlé menu aktivit
HTC Album - fotogalerieHTC Album - fotogalerie
HTC hudební přehrávačHTC hudební přehrávač
složky programůsložky programů
vlastní aplikace v sekci Internetvlastní aplikace v sekci Internet
kontakty od Sunnysoftukontakty od Sunnysoftu
možnosti zasílání zprávmožnosti zasílání zpráv

S HTC Kaiser a HTC Advantage je každý spokojen

Pokud používáte Windows Mobile telefon od jiné značky než HTC, tak se vám ty úpravy mohou zdát triviální a zcela jistě zajistitelné aplikacemi třetích stran jako je SPB, SBSH, Sunnysoft a další, mají ale tu výhodu, že člověk si koupí telefon a nemusí se o nic starat, vše je v ROM - spokojeni jsou tedy jak geeks, tak běžní uživatelé.

HTC Kaiser a HTC Advantage jsem doporučil lidem, kteří dříve měli Nokia telefony (včetně komunikátorů), srandovní hračky od  Apple (tedy crackovaný iPhone), SonyEricsson telefony (se Symbian UIQ), a všichni jsou na 100% spokojeni až nyní s HTC.

Pochvalují si dokonalou funkčnost, rychlost, skvělé aplikace (třeba navigaci TomTom) a samozřejmě také naprosto bezproblémovou a rychlou synchronizaci na Windows Vista a Outlook 2007:

Centrum synchronizace

Už jsem o tom psal několikrát, ale HTC telefony a jejich nabídka je obdivuhodná.

Osobně se moc těším i na ultra mobilní notebook (UMPC) HTC Shift, který v jednom těle s váhou pouhých 800 gramů kombinuje plnohodnotné PC s Windows Vista a telefon s 3G / GMS / EDGE / Wifi / GPS na Windows Mobile. Kam se na to hrabe konkurence...


Komentáře

 1. 1 Tomáš Vítek 11.12.07, 00:25:16
  FB

  Já musím říct, že na Kaiserovi (a všeobecně Windows Mobile telefonech) oceňuji ještě jednu věc, která nebyla v článku zmíněna a to ta, že si pro něj mohu naprogamovat ve Visual Studiu naprosto libovolnou aplikaci, většina mých požadavků na aplikace je sice splněna (trh je opravdu obrovský), ale mám některé specifické požadavky a pomocí C# se dají velice jednoduše vyřešit (aplikace, která umí to co chci se dá napsat za hodinku, dvě - pokud je složitější, pokud ne, tak i za pár minut).

  Ano, dalo by se něco podobného řešit i pomocí Javy na všechny ostatní telefony, ale bylo by to mnohem složutější, a hlavně by to nebylo tak integrované a rychlé, jak program přeložený přímo pro WM.

 2. 2 Discogio 11.12.07, 07:42:01
  FB

  [1] Programy pomocí C# nejsou nativně pro WM ! Je to pouze v tzv. "mezikódu" pro JIT (Just-in-time compilation) v .NET CF stejně jako je to u klasického .NETu..

 3. 3 Tomas Broz 11.12.07, 07:53:18
  FB

  ano, HTC dělá pro MS i Windows Mobile hodně. Co však nedělá, je marketing, jako prodejce bych byl zcela bez informací, že HTC něco takového jako vlastní aplikace do svých MDA dává. Celkové pojetí evropského trhu od HTC je takové, ....pošleme tam pár kontejnerů a "ono se to nějak prodá"... Kdyby MS a HTC spojili sílu a dali lidem vědět, že vůbec něco dělají, udělali by lépe.

 4. 4 Tomas Lipovsky 11.12.07, 12:47:30
  FB

  zdravím, chci se jen zeptat jestli HTC Kaiser může "nasdílet" GPS přes Bluetooth a využít tak displaye na notebooku a třeba Route66 nebo jiných map. Díky za odpověď :)

 5. 5 Vladimír Štill 11.12.07, 17:25:42
  FB

  [2] nicméně toto je podstata .net a C# a platí i při jejich použití pod windows.

 6. 6 Discogio 15.12.07, 22:33:40
  FB

  [5] A tvrdím snad něco jiného ? :-)

 7. 7 Radek Safranek 17.12.07, 01:31:11
  FB

  Dobry den,
  jak jste prosim docilil vzhledu HTC home, velkych peknych ikon, ukazatele casu, velkeho start menu, vlastniho usporadani programu... urcite mate i jine vychytavky...
  Neplanujete napr. clanek o upravach, ktere jste si provedl na Kaiseroi (+seznam vami pouzivanych aplikaci)?
  Me a urcite jinym zacinajicim uzivatelum Kaisra by pomohl.
  diky, R.

 8. 8 Chvátal Dušan 22.01.08, 23:17:40
  FB

  Dobrý den
  zajímalo by mě, jakým způsobem docílíte barevných ikon např. v HTC Home.
  Díky za odpověď. D.

 9. 9 Radek Hulán 22.01.08, 23:31:39

  [8] HTC Home Customizer:
  http://www.pocketemu.com/hhc-info.html...

 10. 10 Igor Kassa 23.01.08, 12:28:37
  FB

  Dobry den,nie som si isty ci sa pytam v spravnej sekcii,ale je mozne pri HTC Kaiser (TyTN II),pisat sms v pc a nejakym sposobom resp. doplnkovym softwarom synchronizovat s mobilom. Robi to tak niekto?

 11. 11 Radek Hulán 23.01.08, 12:54:48

  [10] Jeyo Mobile Extender:
  http://www.jeyo.com/extender.asp...

 12. 12 Igor Kassa 23.01.08, 17:40:04
  FB

  Vdaka za info uz sa to snazim skusat,ale zda sa mi,ze tam nefunguje nejak synchronizacia poslanych sms,ked poslem z HTC tak sa mi to neprenesie do Outlooku.No nic budem skusat.V kazdom pripade vdaka za tip.

 13. 13 Jimmy James 25.02.08, 11:36:02
  FB

  Zdravím
  nedaří se mi najít to HTC rychlé menu aktivit. Můžeš mi prosím napsat, jak se ta aplikace jmenuje?

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem