Linkuj.cz - vylepšená kopie Diggu a Del.icio.us

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Linkuj.cz - vylepšená kopie Diggu a Del.icio.us

Linkuj.cz je nový web Martina Snopka, který se „inspiroval“ u jeho zavedených vzorů v zahraničí, tedy Digg.com a Del.icio.us. Jako každá slušná web 2.0 prezentace je to BETA verze a minimálně 2 roky zůstane, a pochopitelně používá hodně jasně modré a žluté barvy.

Ale konec ironie, Linkuj.cz je dobrý web. Můžete si přidávat vlastní linky, vytvářet si svůj „klan“ spřízněných duší (a dívat se, co linkují), tagovat, kategorizovat, a komentovat.

Zatím mi chybí export záložek do OPML, lepší komentáře s možností zobrazit jen určité úrovně (nospam) a pár dalších funkcí a také … uživatelská základna. Současný top článek má 9 zalinkování, což je prostě ubohé. Chce to více lidí a větší rozmanitost. Potom už nebudete muset neustále osamoceně sledovat, co kdo dobrého na webu napsal, ale podíváte se na Linkuj.cz do patřičné sekce. Synergie mas aka socioware.

A proto ve vlastním sobeckém zájmu radím, používejte Linkuj.cz :-)

Linkuj.cz

Komentáře

 1. 1 Mart8 22.08.06, 11:29:28
  FB

  Ještě bych uvedl http://www.reddit.com, se kterým poslední měsíc pracuji a docela jsem si na něj zvykl. U Linkuj.cz mi chybí (nebo jsem nenašel) možnost fulltextového vyhledávání...

 2. 2 miro 22.08.06, 13:13:03
  FB

  Na slovensku podobný server existuje už dlhšie a má názov ASDF.sk. asdf je čistá kópia diggu, ale zase má krajší design ako linkuj.cz, ale je dobré, že takýto server je aj v čechách.

 3. 3 Anonymous1 22.08.06, 14:11:13
  FB

  Problém Linkuj byl, je a bude málo kvalitního obsahu. Protože pokud tady je pět weblogů, které generují jednou za tři dny dobrý/průměrný článek, tak to je zkrátka málo. 12 článků na titulce jich lze najít osm ve feedu weblogy.cz. A odkazovat na nekvalitní materiál nemá smysl.

  Celkově se mi to klonování inovativních 2.0 (Linkuj.cz, Jagg.cz) aplikací nelíbí ani trochu. Kopie jsou mnohem horší než originály, nic nového nepřinášejí a nic zajímavého nejspíše ani nikdy nepřinesou.

 4. 4 houmii 22.08.06, 15:37:56
  FB

  [3]Myslím, že se nemusí jednat pouze o pár blogů z weblogy.cz ... Zalinkovat přece můžeme jakýkoliv článek z internetu, dostávají tak šanci například weby s malou čteností, kde se občas přecijen dobrý článek najde apod.
  Já jsem se zkrátka zaregistroval a budu dlouhodobým linkovatelem ať to stojí co to stojí :-). Myslím, že je to dobrý projekt a s vaším přístupem bychom ho zaživa pohřbili.

 5. 5 war_nah 22.08.06, 19:12:19
  FB

  Podle mě tyto weby nemají valnou hodnotu, bylo by například daleko lepší kdyby vznikla česká komunita uživatelů del.icio.us.

 6. 6 Petr Stříbný 22.08.06, 19:46:03
  FB

  Přesně, zalinkovat se dá cokoliv. Nejde zdaleka jen o záležitost weblogů. Kdyby třeba bylo tlačítko Linkuj na Novinky.cz, tak by titulka Linkuj vypadala docela jinak.

  ASDF.sk je dost ubohá kopie Diggu 2.0.. když už tady máme Digg 3 :)

 7. 7 hans 07.09.06, 12:40:48
  FB

  Už docela dlouho u nás funguje http://bookmarks-manager.com, ale ani po delším jsem uplně nepřišel na to, jak ho využít.

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem