Krize je pro webdesign požehnáním

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Krize je pro webdesign požehnáním

V F-ART AGENCY s.r.o. máme obrovské množství práce. Neznamená to, že by jindy nebylo co dělat, právě naopak, ale množství webových prezentací a velkých projektů, které se začínají vyvíjet v posledním půl roce prudce narostlo. Každý pracuje na maximum. :-)

Osobně mám pocit, že celosvětová krize webdesignu vyloženě svědčí.

Pokud má majitel libovolné firmy propad prodejů o desítky procent, tak potřebuje rychle udělat dvě opatření - snížit náklady (typicky na zaměstnance, kteří přijdou o prémie) a povzbudit prodej, tedy zlepšit marketing.

Jedna z nejúčinnějších forem marketingu při zachování relativně nízkých nákladů je přitom moderní webová prezentace, dokonale optimalizovaná pro SEO, s kvalitními texty, které budou prodávat.

Před rokem řada firem neměla problém prodat veškerou svoji produkci a neznala pojem skladové přebytky, tudíž jejich motivace pro lepší řešení marketingu (včetně toho internetového) nebyla tak silná. Dnes je situace odlišná, a řada firem chápe, že webová prezentace s kvalitním redakčním systémem v ceně od několika desítek až po pár set tisíc Kč je věc, která může být pro přežití doslova kritická.

Podobné signály o téměř horečné webové aktivitě mám i od firem zajišťujících reklamní kampaně, není to jen naše věc.

Je to pozorohudné. Zatímco v časech dobrých se webdesignovým firmám daří dobře, tak v časech špatných se jim daří dokonce výtečně :-)


Komentáře

 1. 1 Jurkovič Michael 10.02.09, 15:17:03
  FB

  Každá mince má dvě strany a někteří měli to štěstí, že se globální krize otočila v jejich prospěch ba naopak někteří to štěstí neměli a bude bohužel otázka času kdo přežije :(. Jak se říká "Přežije jen ten nejsilnější !", ale jestli se status quo pro automotive nevzchopí a vláda (ČSSD) nezačne proti tomu nějak bojovat (místo řešení hloupých poplatků ve zdravotnictví) tak jsem bez práce :(

 2. 2 Křibík Jakub 11.02.09, 04:20:03
  FB

  Musím s Váma souhlasit, v předchozím období bylo práce tak akorát, ale nyní když přišla "krize", tak nevíme co dříve a poptávka o marketing a reklamu prudce vzrostla. Už i jen to když se podíváme na reklamy, tak tolik reklam na auta za jeden reklamní prostor jsem ještě neviděl.

 3. 3 Beniak Marek 11.02.09, 16:40:08
  FB

  Také nevidím krizi jako drama. Ano je velmi smutné, že hodně lidí přijde o práci a rozhodně jim to nezávidím. Na druhou stranu se pročistí trh od špatných firem. Pravidelně nakupuji reklamu a ještě jsem nenakupoval za tak dobré ceny, ani vyjednávání o cenách nebylo nikdy tak jednoduché. Každopádně nejvíc zákazníků chodí díky kvalitnímu SEO.

 4. 4 Jakub Brabec 12.02.09, 02:06:40
  FB

  Přesně jak napsal MarB - trh se vyčistí od parazitujících firem. Co uvedl dále je předmětem diskuze, záleží na cílení ;-)

  Osobně mám poslední půlrok tolik práce, že nevím kam dřív - a tempo neustává, což je jen a jen dobře.

 5. 5 Dušan Červeňak 12.02.09, 02:54:16
  FB

  Ja myslim, ze to neni kvuli krizi. Nase firma ma taky vic zakazek...urcite to neni kvuli tomu, co se ted deje. Vim ze roku 2010 jich bude zase vic a tak dale. Rostes, nebo krachnes. Malo kdo se nehne z mista.
  Je to vzdy bud, a nebo... mozna tak burza a podobne jsou jednou nahore a pak dolu.

 6. 6 not fill 13.02.09, 14:45:07
  FB

  Pracuju jako konstrukter v automobilovem prumyslu a zruseni ci pozastaveni nekolika projektu je hodne znat. Takze jsem jeden z tech co krizi maji promitnutou na vyplatni pasce.

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem