Jak dosáhnout vyšší návštěvnosti weblogu?

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Jak dosáhnout vyšší návštěvnosti weblogu?

WEL.DONE je nejnavštěvovanější seriózní weblog v ČR. Obsahuje více než 1500 aktivních článků (plus dříve zhruba 400 historických článků, které již ztratily platnost či jsou už nepodstatné, tak jsou dnes smazány).

Existuje nějaké "kouzlo" na zajištění návštěvnosti? Bohužel ne… Dlouhodobé zajištění návštěvnosti webu je pouze a jenom o obsahu. Můžete samozřejmě napsat mírně provokativní článek, ale tento si přitáhne čtenáře maximálně tak jednorázově, nikoliv roky neustále za sebou, znovu a znovu.

Základem návštěvnosti není zjevně nic jiného než skvělý obsah. Hromada tohoto obsahu na různá témata. Skvělý obsah přivádí lidi z vyhledávačů, zajišťuje také vracející se čtenáře a postupně buduje návštěvnost.

Vybudovat skvělý obsah trvá celé roky. Pokud založíte nový web, jako je WELL.DONE [EN], nemůžete čekat tisíce návštěvníků první den. Musíte se, zpočáku, spokojit s jednotkami až desítkami lidí, a trpělivě psát "pro nikoho". Pokud budete mít za rok na webu 200 článků, návštěvnost se bude sama od sebe přirozeně zvyšovat.

Je samozřejmě nutné mít dokonale optimalizovaný web pro SEO, snadnou navigaci, snadné hledání a dobré archívy. Občas je také vhodné na světlo vyháhnout nějaký starý populární článek, který si po roce získá řadu nových čtenářů.

Základem čteného webu je prostě trpělivost a hromada práce. Vydržet. Spousta lidí si založí weblog, napíše 10 článků, nikdo jej nečte, tak zase skončí. Weblog je ovšem, do určité míry, zcela běžný business, a je potřeba se dívat na dlouhodobou perspektivu. Vyhrají ti co se nevzdají, kdo se od počátku cítí poraženě, ten nutně prohraje.

Důležitý není samozřejmě jen počet článků, ale i jejich obsah. Je nutné dělat dobrou novinařinu. Psát na téma, které zaujme více než málo lidí, všímat si aktuálních trendů, a nabídnout k nim svůj postoj. Věnovat se věcem opakovaně, protože jeden článek se na Google v první desítce neobjeví, ale 10 článků na dané téma jž podstatně zvyšuje jeho relevanci a pozici.

Navštěvovaný weblog je tvrdá práce s poměrně přesně danými pravidly. Nicméně pokud je člověk extrovert, může to být i velice dobrá zábava. :-)


Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem