Internetové společnosti neumí prodávat online

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Internetové společnosti neumí prodávat online

Vždy mě šokuje, když společnosti výrazně zaměřené na internet neumí prodávat svoje produkty online. Dnes jsem se s tím setkal u Microsoftu. Microsoft nabízí opravdu vynikající softwarový balík Expression Web, který je více než zdatným konkurentem pro Macromedia (dnes Adobe) Dreamweaver. Plus má další výborné  produkty pro webdesign, jako je Expression Design, konkurent pro Illustrator / Photoshop, a další, ale s podstatně lepší cenou než Adobe.

Stáhnul jsem si Expression Web před pár týdny  pro testování, je možné jej používat 60 dní zdarma, a dnes jsem si jej chtěl zakoupit. Normálně jsem zvyklý na to, že jdu na web výrobce, kliknu na purchase,  zadám číslo platební / kreditní karty, a na email mi přijde během pár sekund aktivační kód, který z trial verze udělá plnou, popřípadě si stáhnu nový instalační soubor plné verze. Zrealizoval jsem tento postup již minimálně 50x, nakupuji software téměř výhradně online.

Microsoft nic takového ovšem nenabízí, jediný způsob nákupu Expression Web je odkaz na retail balení dostupné na Amazon.com za $262. Nerozumím tomu. Produkt pro web prodávaný jen jako retail?

Hledám tedy české obchody na Google, ale hledání "koupit Microsoft Expression Web" nenabídne také nic. Co to má znamenat? Zkouším tedy Seznam zboží, a hledání toho samého výrazu. Seznam zboží funguje. Cena produktu již ovšem není $260, ale kolem $450 (s DPH).

Budiž, s tím bych se smířil. Zásadní problém je ale zcela jinde, nevím, co si přesně koupit. Veškeré weby odkazují v popisu typu licence jen na www.msemealca.com/currentpurs.htm, kde je DOC dokument, v němž se nevyznám (co to je AE či NL licence, s cenou 3x nižší?), a Expression Web v něm stejně zmíněn není, je tam jen sto jiných produktů Microsoftu.

Microsoft má prodej svých produktů pro koncové uživatele, kromě Windows XP / Vista a Office 2007, mimořádně špatně zvládnutý. Osobně se divím, že vůbec něco prodává. Expression Web je fantastický produkt, ale nemožnost jej snadno koupit musí snižovat (mimo USA) jeho prodeje k nule.

Chtěl jsem si jej koupit, nedozvěděl jsem se jak si jej koupit (a to jsem se snažil cca 60 minut, který klient má takovou trpělivost?), nekoupil jsem si jej… Microsoft zjevně koncovým uživatelům nic prodat nechce.

Microsoft Expression WebMicrosoft Expression Web

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem