Inteligentní východ a hloupá Evropa

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Inteligentní východ a hloupá Evropa

Ze života 10.12.07

Někdy se až divím, v jak hloupoučké zemičce to vlastně žiju. Dnes jsem si při večeři pustil zprávy na Nově a co to nevidím. Moderátorka tam vesele oznamovala, jak jsme skoro všechno naše vyhořené jaderné palivo pěkně poslali na východ Rusákům. Každý, kdo je aspoň trochu z oboru ale ví, že toto palivo jednou bude neskutečně cenným zdrojem energie.

Rusko ho teď zkupuje velmi levně od mnoha evropských států. Je ale jasné, že až jednou dojdou nerostné suroviny, které potřebujeme pro chod našich atomových (ale i jiných) elektráren, bude cena tohoto paliva úplně někde jinde a my si pak budeme draze kupovat elektřinu z východu. V budoucnosti se předpokládá, že na stejné množství vyhořelého paliva budou elektrárny schopny vyrobit desetkrát tolik energie, kolik vyrobí ty dnešní na své (nevyhořelé) palivo.

Co na to říct? Snad jen krátkozrakost. Stejně tak si ale musím postesknout vůbec nad znalostmi těch, co zprávy připravují. V jiné reportáži se tam mluvilo o ekologii a o velkém množství CO2, které je vypouštěno z továren atd. No a co myslíte? No jasně, záběrem k tomu byl pohled na Temelíské komíny. Vysvětlovat někomu, že to jsou chladící věže a že z nich vychází pára by bylo asi vážně zbytečné.


Komentáře

  1. 1 Michal Jirků 11.12.07, 19:12:32
    FB

    Super clanek nezbyva nez souhlasit

  2. 2 Vojtěch Fučík 21.12.07, 18:00:45
    FB

    Ad Temelínské komíny: Téměř ve všech "ekologických" pořadech a různých reportážích o přírodě, ochraně životního prostředí a ekologii samotné, se objevují záběry na Temelín s poznámkami o nadměrném vypouštění oxidu uhličitého do ovzduší, nechápu lidi, co takto prezentují svou hloupost. Už na základní škole se přece učí o již zmíněné vodní páře, to si ovšem tito "ekologové" neuvědomují. Nutno však podotknout, že vodní pára je klasifikována jako skleníkový plyn, ovšem s mnohem menší účinností než CO2.

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem