Ikony pro složky programů (na WM5)

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Ikony pro složky programů (na WM5)

Windows Mobile 5 standardně instaluje veškeré programy pouze do dvou složek, hry do složky "Hry" a zbytek do hlavního adresáře. Pokud těch programů je pár, dá se v tom vyznat, ale pokud jich instalujete pár desítek, začíná to být horší. Řešením je samozřejmě udělat si více složek, a odlišit je ikonami.

Složka "Hry" či "Games" má odlišnou ikonu již od počátku. Pokud se podíváte do této složky, obsahuje soubor icon.lnk s obsahem 1#shell32.dll,-8229. Vytvoření Vašich vlastních ikon pro složky je snadné, vytvořte si na PC nový textový soubor icon.lnk, přidejte do něj odkaz na zvolenou ikonu, a přesuňte tento soubor na telefon. Pořadové číslo ikony ve zvoleném souboru se píše se znakem -.

Pěkné ikony ke stažení jsou třeba GPC.ToonXP.zip. Tento soubor rozbalte třeba do adresáře \My Documents \Icons\.

upravená složka Programůupravená složka Programů
odkaz icon.lnkspeciální odkaz icon.lnk

Obsah souboru icon.lnk bude tedy vypadat například takto:

1#\My Documents\Icons\gpc.icons.exe,-22

Po této úpravě vypadá složka Programy podstatně lépe a přehledněji.


Komentáře

  1. 1 Jakub Sloup 04.11.06, 13:49:10
    FB

    Zlatý WM ... já mám dle mého názoru "nedodělaný" Symbian 7 na Nokii 6600 a tam ty ikony jednotlivých složek změnit nejdou (alespoň jsem o tom nikde nic nenašel), jdou změnit jen globálně, což ja ale na pytel - fakt nechápu autory co je vedlo k tomu aby že se na to vykašlali. Možná že se mýlím opravte mě. Možná tak skusit nějaký alternativní launcher - ale např. SmartLauncher to taky neumí pokuď vím.

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem