idnes.cz / novinky.cz, mobil.cz / mobilmania.cz

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

idnes.cz / novinky.cz, mobil.cz / mobilmania.cz

Novinky.cz

Když jsem v roce 1998 chtěl vědět něco o mobilech, podíval jsem se automaticky na www.mobil.cz, a to zvláště na články Patricka Zandla. Místo abych si kupoval noviny, četl jsem idnes.cz. Když se na ty weby podívám dnes, mám pocit, že se na nich, bohužel, nic nezměnilo. Stále stejná, kdysi sice dobrá, ale dnes velice zastaralá struktura webu, pomalé načítání, zmatená a nepřehledná navigace… Není tu žádný vývoj. Dinosauři se nemění.

Když vznikla www.mobilmania.cz, působila oproti zavedenému mobil.cz značně amatérsky. Marek Lutonský, a další lidé, ovšem od té doby dostali tento server na úroveň lepší, než je mobil.cz. Dnešní mobilmania.cz je tak mnohem rychlejší než mobil.cz na načítání, její recenze jsou obsažnější, bleskovky jsou bleskovější, navigace po webu je jednodušší, rozsah služeb je větší. Na mobil.cz se vlastně dívám již jen z nostalgie, popřípadě, pokud chci něco kupovat a hledám veškeré dostupné informace.

Stejné je to i se zpravodajstvím. Kdysi nepokořená, první a vedoucí online forma deníku DNES, tedy idnes.cz, má dnes štíhlejšího, rychlejšího, a mnohem kvalitnějšího soupeře v www.novinky.cz. Ano, novinky.cz jsou redakce deníku (Rudé) Právo, noviny, které bych si nikdy, ze zásady, nekoupil, nicméně, jejich online verze nabízí ty samé zprávy z ČTK a Reuters, co idnes.cz, ale přehledněji, rychleji, a v lepším balení.

Dinosauři, co “zakládali český internet”, svoji roli, jak už to tak často bývá, nezvládli, ustrnuli ve vývoji, a nahradila je mladší, progresivnější, generace.

I když i v roce 2004 bych se styděl koupit si na stánku (Rudé) Právo, www.novinky.cz čtu, vedle zpráv nytimes.com, a to zcela běžně… ;-)


Komentáře

 1. 1 MouseMan 20.09.04, 09:00:33
  FB

  Ano, dinosauri usnuli, a to primo na vavrinech. Server mobil.cz pro me byl dlouho nejlepsi a dlouho nejctenejsi, Patrik byl buh. Mobilmania mela zpravy vzdy jako druha, nekdy vubec a nebo vobslehnuty z mobilu. Ted je to opravdu jinak. Mobilmania vede, Patriko stranky jsou misty nefunkcni, jeho kniha o WiFi me moc nenadchla, nacist si mobil.cz napr. pres gprs je temer nemozne. Ale stejne jako cesky internet (a vlastne vubec internet) se vyviji tak se vyvijime i my, ctenari. Dnes uz nechci senzacni informace, ale touzim po serioznich a casem proverenych recenzich. Zajimaji me dnes technologie jako je CDMA a ne obrazkove smsky nebo loga. A tim padem se musime posunout za informacemi jinam. Bohuzel, ale ne vzdy je KAM se posunout ...

 2. 2 mnagas 20.09.04, 10:00:28
  FB

  Mas naprostou pravdu. Na novinkach.cz jsou zpravy o desitek minut az hodin driv nez na idnes. To ze je to z redakce Rudeho Prava jsem se dozvedel az ted, ale to nic na mem nazoru na novinky nemeni :-) Kazdopadne v trafice si vzdy kupuji MF Dnes.

 3. 3 Marian Nykel 20.09.04, 12:30:44
  FB

  Mají novinky.cz RSS? Já jsem hledal marně...

 4. 4 Radek Hulán 20.09.04, 14:09:01

  [3] jasně, že mají, tady je adresa: http://www.novinky.cz/rdf/novinky.rdf

 5. 5 llook 20.09.04, 15:41:37
  FB

  Z tištěných novin čtu akorát občas Computerworld a někdy si cestou do školy vezmu Metro.
  Ale když už e-noviny, tak obvykle novyden.cz. Tam je mám všechny a můžu si vybrat. A stahuje se dost rychle.

 6. 6 Prochaine 20.09.04, 23:26:36
  FB

  Souhlasím v plném rozsahu a podepisuji se pod to!

 7. 7 n00b 21.09.04, 15:39:51
  FB

  No MF dnes byly dobre, uz ale nejsou :(
  Takze jedine co se da cist jsou hospodarske noviny, ale ty lidi asi moc nezajimaji.
  btw HN maji pdf verzi na webu :)

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem