HTC Kaiser obsahuje dualcore procesor s akcelerátorem

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

HTC Kaiser obsahuje dualcore procesor s akcelerátorem

Na první pohled jsou procesory v HTC Kaiser (TyTN II) a HTC TyTN podobné, oba mají udávanou 400MHz frekvenci. Vnitřnosti jsou ale zcela jiné. TyTN má "obyčejný" Samsung procesor, kdežto Qualcomm procesor v HTC Kaiser má dvě jádra, jedno typu ARM11 jede na 400MHz a je to "aplikační procesor" a druhé typu ARM9 na 274MHz se stará o akceleraci zpracování dat, telefonování a navigaci.

Kromě dualcore procesoru obsahuje Qualcomm MSM 7200 chipset i plnou implementaci WCDMA, GSM, EDGE/GPRS, GPS navigaci (rychlejší a citlivější než dosud špičkové SiRF Star III chipsety), DSP procesor, podporu pro Bluetooth, Wifi 802.11, akceleraci MP3/WMA/AAC, Javu, video akceleraci (H.263, H.264, MPEG-4), a řadu dalších technologií.

Quallcomm MSM 7200 vypadá prostě jako úžasný chip, díky němuž je možné postavit zařízení jako je HTC Kaiser, viz specifikace (PDF).


Komentáře

  1. 1 Luděk Sladký 30.06.09, 23:14:28
    FB

    Jiz delší dobu používám HTC Kaiser s GPS Qualcomm a PDA MIO P550 s čipem sirfIII a musim opakovaně říci, že SirfIII je lepší, citlivější a přesnější než čip použitý v Kaiserovi. Je to prostě tak. Dnes a denně se o tom přesvědčuji.

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem