Hlavní dva problémy Bloxxy a EasyBlogu

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Hlavní dva problémy Bloxxy a EasyBlogu

Technologie 10.04.04
geek

Jak jsem již psal včera, nejlepším systémem pro blogování v češtině, mě známým, je bloguje.cz (pro normální lidi) a Nucleus CMS (pro normální programátory). Ano, byl jsem na Bloxxy a Easyblog "tvrdý", ale... kritika to byla konstruktivní. Pokud to autor přenese přes své ego (a já myslím že rozhodně ano!), a na systému zapracuje, bude to dobře.

Nicméně, článek byl poněkud rozsáhlejší, a ne každému bylo zřejmé, co jsem měl na mysli.

Takže, krátce:

 • Články přes anchory v Bloxxy a EasyBlogu jsou nesmysl. Pokud něco píšete, hodnotnějšího, chcete, aby to mělo delší účinek a sledovanost než 2-3 dny poté, co daný článek publikujete. Nicméně, dlouhodobá návštěvnost starších článků není tvořena Vašimi stálými čtenáři, ale lidmi, co k Vám chodí ze search engines. A search engines rozhodně trvalé odkazy s anchorem nepreferují, nehledě na to, že v 20 článcích v archívu za "duben" se dost blbě vyzná. EasyBlog to v beta verzi (konečně) řeší. Bezvadné!
 • Nemožnost vyhledávat je katastrofa. Ať už to je Bloxxy a blog Pixyho, nebo EasyBlog a weblog Yuhůa, tak oba mají jedno společné: je tam spousta zajímavých příspěvků, které jste kdysi četli, ale ke kterým se nemáte šanci dostat! Netušíte jak je najít! Prohledávání googlem přes site:blog nefunguje. Jinak řečeno, Vaše stará práce je kvůli chybě / nedokončenosti blogovacího systému k ničemu.
 • Trackback u obou systémů by se více než hodil... U nás je nepoužíván, ve světě oblíben...

Komentáře

 1. 1 Jiří Macich ml. 10.04.04, 00:17:59
  FB

  No, je to zase o tom samém, co včera. Přečti si Radku tohle - http://blog.macich.net/2004...

  Jde zase o subjektivní potřeby a schopnosti autora blogu. Třeba já - nechci pracovat s databází a chci blogovat off-line a ne vždy na stejném compu. Používám tedy snadno přenositelný EasyBlog a cokoliv co potřebuji (ankety, počítadla, vyhledávání) si mohu pořídit od nějaké free-služby.

  Jak píši v zápisku, na který jsem výše uvedl odkaz: „Budeme-li se bavit o kvalitách a množství funkcí a schopností, tak Nucleus samozřejmě vyhraje, ale přizveme-li k debatě ještě veličinu cílů a potřeb uživatele, máme tu bezcenný článek. Tím nechci Radka nijak urazit - jen vyjadřuji svůj názor.
  “

 2. 2 SuE 10.04.04, 00:33:20
  FB

  s easyblogem jsem spokojená a nevidím důvod hledat neco jiného. Možná bys měl vzít v úvahu i to, že easyblog nepotřebuje hosting s podporou php, tudíž může jet úplně kdekoli. Free hostingů s php, kde nepotřebuješ vlastní doménu a které nejsou přetížené je tady kolik?

 3. 3 Jiří Macich ml. 10.04.04, 00:46:48
  FB

  [2] Souhlas :!:

 4. 4 Jan Schödl [Auggie] 10.04.04, 03:06:11
  FB

  Jak to, že vyhledávání přes Google nefunguje? Zrovna včera jsem na Pixyho blogu hledal odkaz na generátory dummy textů (pamatuji se, že o nich nedávno psal) a ve výsledcích vyhledávání jsem na dotaz "Lorem ipsum" výsledek našel na prvním místě (na druhém komentáře k článku). A že je tam celý leden? Od čeho je asi u nalezených výsledků odkaz "Archiv"?

  Čili tohle: "Prohledávání googlem přes site:blog nefunguje." je samozřejmě nesmysl.

  Na Pixyho pověsti parazitující, protože Bloxxy užívající, Jan Schödl

 5. 5 #lama 10.04.04, 10:14:53
  FB

  [4] Taky jsem hledal Dummy, asi tyden ago a taky uspesne ;)

 6. 6 Radek Hulán 10.04.04, 11:00:05

  [4] no jo, a já zase hledal o Yuhůa něco asi 5 měsíců starého a bylo to až na 5 stánce výsledků... Kdybych to hledal přes Nucleus, mám ro zvýrazněné a hned.

  Napsat, že google nefunguje je samozřejmě přehnané. On funguje, ale podstatně hůř, z principu činnosti, než lokální fulltext-search.

  Já CHÁPU, že jsou lidi, co preferují off-line. Nicméně, toto jsou 2 VELKÉ problémy (ke stovce malých), co BLoxxy a EasyBlog má. Lepší je si tyto problémy přiznat, a zapracovat na nich, než si obhajovat, že ono to není až tak špatně ;)

 7. 7 Jiří Macich ml. 10.04.04, 13:13:41
  FB

  [6] Pokud vím, tak EasyBlog to přiznává. Právě proto se stále pracuje na jeho vývoji. Každý návrh je do pár dní realizován.

  Tohle by neměla být diskuze na téma „Nucleus vs. zbytek světa“, ale diskuze „Blogovací nástroje a potřeby uživatelů“

  Ty se o potřebách a možnostech uživatelů zmiňuješ jen velmi letmo a to nestačí!

  Ne každý
  a) je programátor a znalec databáze
  b) může blogovat v on-line stavu
  c) má potřebný hosting
  a našlo by se toho více.

  Nepřijde mi to (bez urážky) jako seriózní článek či podnět k debatě, ale spíše jako propagace Nucleusu nebo další kontroverzní článek s cílem získat více linků z ostatní blogů (blogování o návštěvnosti přece není). Nebo snad oboje? :D

 8. 8 Radek Hulán 10.04.04, 13:46:33

  [7] ale jo, Jirko, jak píšeš, Třeba já - nechci pracovat s databází a chci blogovat off-line a ne vždy na stejném compu. -- no a i proto http://www.bloguje.cz používá cca 1600 lidí a EasyBlog 20 lidí, protože EasyBlog je HORŠÍ.

  bloguje.cz má skoro všechny funkce co Nucleus, a přitom tam nemusíš NIC programovat a můžeš blogovat ODKUDKOLIV ;) bloguje.cz je ZDARMA, nepotřebuješ hosting, má fulltext-search, trackback, a mraky věcí, které EasBlog nikdy mít nebude... Takže, zkus vidět dál, než na "svoje dítě", tedy na to, co používáš, a přiznat si slabiny EasyBlogu. bloguje.cz je OBJEKTIVNĚ lepší software, a... je pro normální lidi ;)

  Tvoje totálně slepá reakce mi přijde, bez urážky, jako výkřik někoho, kdo není schopen kriticky hodnotit problémy ;) Pro normální lidi je, OBJEKTIVNĚ, bloguje.cz LEPŠÍ.

 9. 9 Jiří Macich ml. 10.04.04, 14:25:38
  FB

  [8] Já chyby EasyBlogu vidím a uznávám je. Přesto se mi pro mě zdá nejlepší. Nebo ty si myslíš, že když jsem začínal blogovat, že jsem pečlivě nezvážil všechny možnosti?

  Mohl bys respektovat, že se někomu něco líbí a přitom to není totální zaslepenec.

  Znovu opakuji: uznávám množství funkcí v Nucleusu a Bloguje.CZ, ale pro mé účely mi po pečlivém uvážení vyšel vítězně EasyBlog.

  Pořád to bereš moc obecně a ne subjektivně. Každý se na jistou (jakoukoliv) problematiku dívá jinak.

  Nechci se hádat. Já tvůj názor (který je částečně i pravda) uznávám a máš na něj plné právo, jako mám já na svůj.

  Není to názor rychlokvaška. Ze začátku se mi EasyBlog také nelíbil, ale z nabízených alternativ mi pro mé potřeby, schopnosti a možnosti vyšel jako nejmenší zlo.

  Znovu opakuji, že se nechci hádat, protože vášně kvůli rozdílným názorům nemám rád.

 10. 10 pavelm 10.04.04, 18:38:22
  FB

  Bloxxy ale teď už hledá http://pavelm.net/blog/04-0...

 11. 11 Miroslav Navrátil 12.04.04, 11:27:24
  FB

  A co si takhle naprogramovat vlastní systém. Chystám se na to (PHP/MySQL), ale nevím za jak dlouho to udělám. :wink: Bloxxy mi v pár věcech taky nevyhovuje (třeba zrovna ty permalinky), takže se chystám na vlastní řešení... (jestli to zvládnu).

 12. 12 rony 12.04.04, 19:24:01
  FB

  ja za dost tragicke povazujem pevne linky prispevkov na dalsom systeme, blog.sk - aj ked ma autori povazuju za notorickeho vrtaka, zrejme chcu stoj co stoj vyrazit vlastnou cestou po tom, ako odkukali "pozlatko" z bloguje.cz (inspiracia je tam zrejme a nemam im to za zle).

 13. 13 Radek Hulán 12.04.04, 19:27:54

  [11] toje dobrý nápad :)

  Ono těch problémů Bloxxy a Easyblogu je samozřejmě více, než ty 3 zmíněné. Třeba takové komentáře. Pokud někdo přidá komentář ke článku staršímu, třeba jen 2-3 dny, u Bloxxy a Easyblogu se o tom nikdo nedoví. Ty systémy vůbec nepodporují diskuse. Já ze svých logů vidím, že je dost lidí, co se dívají na starší články, které jsou nově komentovány, protože.. u Nucleusu mohou ;)

 14. 14 SuE 12.04.04, 23:31:41
  FB

  [13] u easyblogu mi komentáře chodí na mail, takže to vím :-)

 15. 15 Radek Hulán 12.04.04, 23:36:33

  [14] to jo, SuE, ale já myslel něco jiného - čtenář to neví. A pokud se někdo vyjádří k včerejšímu článku, už si toho nikdo jiný nevšimne..

  Na Nucleusu mám seznam 5 posledních diskusí, 5 posledních komentářů, a pod články ještě seznam dalších 15 článků a u nich datum posledního komentáře (tvůj nápad, děkuji), což je pro čtenáře lepší.

  Usnaďnuje to orientaci..

 16. 16 llook 13.04.04, 21:39:26
  FB

  [15]
  Bloxxy samozřejmě generuje poslední komentáře. Můžete si nastavit, kolik posledních jich má generovat a vybrat šablonu. Pokud si pro posl. komentáře mírně upravíte šablonu pro RSS, tak je to podle mě ideální.
  Akorát je tam (asi) nějaká chyba a já jsem líný ten problém hledat(a ty zdrojáky opravdu nejsou zrovna přehledné), takže se o komentářích dovím jenom já přes e-mail. Bloxxy by potřebovalo dodělat...

 17. 17 rony 14.04.04, 11:09:33
  FB

  [15] az na to, ze komentarova cast weblogu nemusi byt prioritna. casto postaci, ze je moznost reagovat na zapis na weblogu. a vsetko ostatne je mozno uz navyse a v principe vyplyva z individualnych potrieb a nemoze byt meradlom kvality - bloxxy nema a nucleus ma.

  ak mam teda potrebu zit na diskusiach a komentaroch, tak vyberam to, co to vie.

 18. 18 Miroslav Navrátil 14.04.04, 20:05:40
  FB

  Jasně, chápu že ten Nucleus je nejlepší, ale už ho kruci přestaň vychvalovat v každém druhém zápisku!!! :evil: :evil: :evil: Mě prostě nevyhovuje (je tam až moc funkcí - atomovka na vrabce).

 19. 19 Radek Hulán 14.04.04, 20:12:19

  [18] a o čem tento tvůj komentář má být? O tom, že nemáš moc znalostí? Nebo o tom, že Bloxxy má hodně problémů a tebe to s..e, ale nechceš si to takto veřejně přiznat?

 20. 20 Miroslav Navrátil 14.04.04, 21:53:42
  FB

  [19] Já vím že Bloxxy má chyby, já si je přiznávám - dokonce jsem si dnes začal programovat svůj vlastní systém... Však už jsi mi na řešení vlastním RS odpověděl něco ve smyslu "to je dobrý nápad"... :D

 21. 21 eLKa 04.05.04, 09:41:54
  FB

  [8] "přiznat si slabiny EasyBlogu. bloguje.cz je OBJEKTIVNĚ lepší software, a... je pro normální lidi " Z čehož vyplývá, že EasyBlog používají dementi :) Srovnáváte nesrovnatelné. EasyBlog je OFF-LINE.

 22. 22 eLKa 04.05.04, 09:49:26
  FB

  [13] EasyBlog podporuje diskuse. Jednotlivé diskusní příspěvky mají vlastní RSS zdroj, takže se pisatelé snadno doví o nové reakci.

 23. 23 Radek Hulán 04.05.04, 11:38:55

  [21] a v čem je výhoda offline oproti bloguje.cz? V tom, že na publikování příspěvků nepotřebuji nic instalovat (skoro), zatímco na publikování příspěvků pod bloguje.cz nepotřebuji nic instalovat? ;)

 24. 24 Libor Krayzel 04.05.04, 12:10:03
  FB

  [23] Výhoda? Příspěvky si napíšu v klidu bez toho, abych musel být připojen k Internetu. Nezatracuju bloguje.cz ani neupřednostňuju EasyBlog. Každý má své pro a proti. Ale dle mého názoru nelze srovnávat off a on-line blogování.

 25. 25 Radek Hulán 04.05.04, 12:25:42

  [24] no ale, vždyť s http://www.bloguje.cz si příspěvky v klidu napíšu off-line třeba ve Wordu, i se spell-checkerem, a pak se na 5 sekund připojím na internet a vložím je (copy-and-paste) do redakčního systému bloguje.cz. A nepotřebuji k tomu žádný speciální off-line nástroj. Se změnou jedné věty nemusím publikovat znovu stránku s 20ti články, atakdále... Já vidím jen nevýhody takzvaného off-line.

  Zjevně pro určitou skupinu lidí zde výhoda existuje (!), ale já, upřímně, nevidím jaká.

  Neberte to, Libore, prosím, jako napadání Vaší práce...

 26. 26 Radek Hulán 04.05.04, 12:30:05

  [22] myslel jsem zde RSS komnentářů.. Pokud někdo přidá komentář k měsíc starému příspěvku, co již není na titulce, skoro žádný čtenář se o tom nedozví..

 27. 27 Libor Krayzel 04.05.04, 12:46:57
  FB

  [26] Aha, chápu. Tohle je ovšem ve verzi přípravy.

 28. 28 Libor Krayzel 04.05.04, 12:50:18
  FB

  [25] Neberu to jako napadání, toho bohdá nebude, aby mě někdo rozhodil ;-) Offline blogovadlo jsem vyrobil hlavně pro lidi, kteří nemají PHP hosting.

 29. 29 Radek Hulán 04.05.04, 12:53:41

  [28] jen tak na okraj, s bloguje.cz není PHP hosting potřeba. On vlastně, s bloguje.cz není potřeba žádný hosting :idea: Postačí registrace... A není potřeba ani žádný speciální off-line nástroj. Stačí jakýkoliv text-editor.

 30. 30 JirkaZ 04.05.04, 23:24:06
  FB

  [29] Ne že bych easyblog používal, ale offline blogování se někomu určitě může hodit. Oproti bloguje.cz, které je online při blogování offline mám přehled všech mých předchozích článků (offline) mohu se podívat co jsem psal naposledy atd. akorát komentáře offline chybí ;-) No u online blogování vždy píšu jen ten aktuální článek.

  Asi to není nějaká převratná výhoda, ale pro někoho to může být podstatné.

 31. 31 Radek Hulán 05.05.04, 00:39:47

  [30] to je pravda. U online blogování se dá samozřejmě stáhnout celý web (třeba SpiderZilla), a mám pak všechno, včetně komentářů, ale.. není to už tak jednoduché.

  Nicméně, s troškou snahy mohu vkládat článek do online systému, i k sobě na lokál ;)

 32. 32 maeror 05.04.05, 13:38:02
  FB

  Nejsem si zcela jist, protože jsem služby bloguje.cz nevyzkoušel, ale zdá se mi, že v předchozí debatě nikdo nezmínil fakt, že jsou uživatelé, kteří si chtějí vést svůj blog na své DOMÉNĚ. Což s Easyblogem (i Nucleusem a vlastně téměř čímkoli) jde, ale s bloguje.cz to asi bude problém, ne? Myslím, že na takové lidi nemůžeme zapomínat...

 33. 33 Ben 19.05.05, 15:29:21
  FB

  [32] Není vůbec problém udělat si to třeba jako můj známý Tasselhof (http://blog.tasselhof.com ), který má blog na své doméně přesměrovaný z bloguje.cz (http://tasselhof.bloguje.cz ). ;)

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem