Hlasité reproduktory v kinech

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Hlasité reproduktory v kinech

Ze života 09.02.08

Byl jsem se podívat na muzikál Sweeney Todd (byl to nápad mé milé). O film ani tolik nejde. Jenom předem říkám, že je to trošku slaďák :-). Zmiňuji to jen proto, že je to snad prvně, co jsem šel do kina na nějaký muzikál. V kinech mám strašný problém, že je zvuk hrozně nahlas, až je mi to neskutečně nepříjemné. U muzikálu ale není prakticky nikdy ticho, takže se přiznám, že jsem tam tentokrát docela trpěl, přestože film byl docela dobrý.

Tak mě tak napadá. Jsem jenom já přecitlivělý, nebo některá kina jen neznají míru? Ono je to s tím zvukem těžké. Někomu vadí moc hlasitý zvukový projev, někomu zas když film nepřekřičí i v nejtišších scénách křupající popcorn (za námi seděl nějaký vypečený pár a bylo to, jako když se krmí prase).

Konkrétně se mi tentokrát jedná o kino Cinema City na Floře. Říkám si, že na muzikál už asi příště do kina nepůjdu. Pokud ano, tak bych určitě zkusil štěstí někde jinde. Ostatně doma si můžu dopřát podstatně lepší a vyváženější zvukový projev, než je v kinech (tam je to spíš na hlasitost a to i v těch lepších).

Mimochodem ta reklama na „nekradení filmů“ je tak nevkusná, že se nad tím podivuji úplně pokaždé, když ji vidím. Kdybych nebyl tak líný, tak si ty filmy snad taky stahuji, jen abych byl ušetřen téhle ubohé reklamy.


Komentáře

 1. 1 Michal Augustýn 09.02.08, 22:58:52
  FB

  Jo, taky mě to hned praští přes uši, jak pustí zvuk. Setkal jsem se s tím všude.

 2. 2 Michal Šnajdr 09.02.08, 23:45:31
  FB

  kdyz sem byl naposledy v kine, tak mi to neprislo tak hlasite, takze nekde asi jeste maji soudnost.
  Ale setkal sem se s tim posledni dobou na mistnich zabavach. Mala mistnost, velka hlasitost a kdyz nekomu chcu neco rist tak mu pomali musim kricet primo do ucha. Potom jde clovek pres chodbu do bufetu, kde je relativne klid a nic neslysi (je to jak o prazdninach na brigade u depaletatoru, kdyz mi triskaly 1,5m od hlavy sklinky a potom sem videl ze kolem me jede jesterka, ale neslysel jsem ju). K tomu i nazvuceni byva na muj vkus spatne (strasne utopene hlasy). Navic mi po tomhle kolikrat sumi a piska v usich az do rana.

 3. 3 Pavel Kouřil 10.02.08, 11:32:10
  FB

  Tady v místním kině [Uherské Hradiště] je zvuk IMHO akorát - ale musí se vzít v potaz, že tam chodívám jen na starší filmy (tzv. Zlatý Fond).
  Na ničem novějším jsem nebyl už hodně dlouho - ale tušímže tam bude hlasitost tak nějak stejná.

 4. 4 Martin Lefler 11.02.08, 09:26:31
  FB

  Můžu jedině doporučit Village Cinemas na andělu. Je to jediné kino v ČR s THX certifikací a zvuk je tam doopravdy hlasitostně vyvážený a kvalitní.

 5. 5 Žemlička Jirka 11.02.08, 11:38:35
  FB

  Taky chodím do Village na smícháči, chodí tam podle mne míň lidí než naproti do nákupního centra. A nebo rád chodím do Slovanského domu na Příkopech.
  A se zvukem problém nemám, ale je pravda, že na žádném muzikálu jsem v kině snad nikdy nebyl.
  Spíš mi někdy vadí klimatizace (topení). Už se mi i stalo, že jsme seděli v kině v bundě :-( Ale spíš mi vadí nevyváženost, na začátku filmu je akorát na mikinu a při filmu se půlka sálu svlíká, protože se asi někdo rozhodl "přitopit". Nestalo se vám to někdy?

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem