Eurotel versus český xindl

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Eurotel versus český xindl

Technologie 18.09.04

V posledních dvou dnech je na českých mobil(mania) fórech hodně slyšet zástupce českého xindlu. Český xindl si myslí, že:

hnědka: stahnout 5.2 GB na GPRS? to je tak 12 dni v kuse, slusny na CDMA bys za 12 dní, pokud jsi z nevytizene lokality, stahnul treba i 100 GB nebo klidne i o polovinu víc, osobne jsem natahal za srpen asi 40 GB dokud nedoslo misto na disku :-)

anebo další sosač, takový malý krypto-komunista, který ospravedlňuje krádež tím, že má malý plat, a tudíž on má právo krást:

majki: az stat zavede takovou cenovou politiku, ktera bude umerna platum, potom at si tady kazdy zakazuje P2P, jak se mu zlibi. Az si tady normalni clovek (prum. cisty plat 13000) vydela (priklad) na original Windows za dva dny prace, pak at se ohaneji papalasove warezem a nelegalnim softwarem. Sami neumeji prizpusobit prostredi k tomu, aby tohle lide nedelali. Tenhel priklad se da pouzit na spousty dalsiho, jako jsou AudioCD, DVD…

Hodil by se zde malý příklad : řekněme tomu, že jste ISP pro malou komunitní síť. Každý ve vesnici Vám platí 200 Kč měsíčně. Všechno funguje dobře, komunita je spokojená, že má slušně rychlý a levný internet.

Ale najednou se Franta Xindl Sosač rozhodne, že potřebuje krást více a více a více filmů, hudby a software, a nechává své DC++ puštěné pořád, i když je pryč, spí, či je ve škole. Prostě je to pro Frantu Xindla Sosače takový novodobý fetish. Hromadit a hromadit! Ukrást, co se dá! Franta Xindl Sosač se tímto prostě realizuje…

Jak to dopadne? Paní Vomáčková odvedle, co posílá email synovi, a přes Skype si s ním volá do USA, si začne stěžovat, že jí to skoro vůbec nejede. Aby taky jelo… Dalších 10 lidí, co normálně používají internet, nesosají a nekradou, si začnou stěžovat také.

Jakou máte jako ISP možnost? Celou službu zrušit a prodělat? Nebo odříznout jednoho Frantu Xindla Sosače, a uspokojit 10 normálních zákazníků? Nebo zavést limity na přenos dat? Jenže, limity, zkuste si zavést limity, neboli F.U.P. jako má ADSL, a zjistíte, že paní Vomáčková je nemocná, a syn jí volá častěji, ale díky limitu už po pár dnech nemůže vůbec nic… Další zákazník si stáhne z FTP legálně jeden ISO obraz Linuxu, a pak už taky nemůže celý zbytek měsíce na internet. Naštvaní jsou na Vás za chvíli všichni, a vy proděláváte…

Anebo zaveďte řešení, geniální, Eurotelu. Omezte Frantu Xindla Sosače. Xindl bude naštvaný, bude řvát na celou vesnici, ale všichni ostatní budou spokojeni. A Vy budete realizovat spravedlivý zisk.

Proč je toto řešení nejlepší? Protože komunismus opravdu nefunguje.


Komentáře

 1. 1 binarniladin 18.09.04, 17:15:59
  FB

  Tragedie společné pastviny...sociální past stará jak lidstvo samo. Jenže, jestli dobře rozumím tomu co píše kamojedov , tak nakonec E-tel stejně skončí u FUP. Franta Xindl je totiž nezničitelný

 2. 2 Radek Hulán 18.09.04, 17:17:28

  [1] jo, Franta Xindl nezničitelný je, pokud takový Xindl začně používat P2P přes port 80, tak to má 99% zákazníků Eurotelu černý den...

 3. 3 Japan 18.09.04, 17:28:07
  FB

  Ja sedim denne asi 12 hodin u pocitace, stejne jako ty (psal jsi o tom), posloucham z di.fm radio (9.6 kB/s) (414 720 kB). Telefonuji s kolegy pres Skype, pouzivam ICQ (SIM), Messengera (nekolik mega to za ten den bude). Dale muj emailovy klient kontroluje kazdou minutu kazdou z 7 schranek a nove zpravy taha pres IMAP do offline modu na disk (vzledem k tomu ze sem prihlasen na radu diskusi a bohuzel mi prijde i rada spamu, za ten den mi prijde cca 200 emailu, pokud si vezmu prumernou velikost treba 40kB, je to 8 000 kB denne). RSS ctecka kontroluje kazdych 10 minut asi 50 zdroju, antivirus stahje aktualizace (dalsi kilo az megabajty). Kazdy vecer ze serveru zalohuji DB (i kdyz se zalohuje i na zalozni server, ale jistota je jistota), coz je 350 MB dat. Pravidelen si aktualizuji vsechny sve programy, a ze jich neni malo. A pokud si vecer zahraji po internetu nejakou (legalne koupenou) hru, prenesu za dve hodinky hrani i nekolik desitek mega.
  Vysledek? Za den dokazu lehce prekrocit 1GB dat! A pritom nedelam nic nezakoneho ci neetickeho, pritom skoro kdokoliv komu reknete ze mate mesicni traffic pres 30GB vas bez vahani oznaci za sosace, o datovych limitech na nekterych typech pripojeni ani nemluve.

 4. 4 Jiří Macich ml. 18.09.04, 17:35:40
  FB

  Tlesky, tlesk. Četl si podobný zápisek na VÚČAKO?

  [3] Jasně. Jsem na tom stejně i když je třeba přepočítat výsledné číslo na možnosti GPRS ;-) Ale osobně je pro mě sosač synonymum pro stahujícího warezaka apod. a tím já rozhodně nejsem. Zde to pro mne končí.

 5. 5 binarniladin 18.09.04, 17:53:47
  FB

  [3] u tragedie společné pastviny (terminus technikus) snad ani nemusí jít o jednání ,které je přímo nezákoné. společná pastvina je zkrátka sociální past. společnost má tendenci do této pasti upadat tehdy, kdykoliv se pokouší komunitním nebo komunistickým zpúsobem zužitkovat nějaký zdroj a je celekm jedno jestli tím zdrojem je společná louka kde se pasou krávy nebo sdílené CDMA. Komunistické principy zkrátka vytrvale vzdorují realizaci . (Je to jedno z mých věčných témat, psal jsem o tom snad už tisíkrát) a i když tvůj trafic není nelegální, pokud máš nějakou komunitní síť , tak ten tvůj provoz je na úkor provozu někoho jiného, a ten někdo si časem začne stěžovat a provozovatel bude nakonec nucen přejít na princip: "každej za svý"...a to je vždy a všude jediný možný konec komunismu.

 6. 6 seldik 18.09.04, 18:20:17
  FB

  Dobrej clanek. Nekteri si hold mysli, ze kdyz nemaji penize, tak je kradez legalni :D

  Akorat nerozumim dovudu FUP u ADSL v Cesku

  http://www.dslreports.com/faq/129...

 7. 7 llook 18.09.04, 19:25:06
  FB

  Ten majki mě teda dorazil. Sice se mi také nelíbí současné poměry ve státě, jsem však dost rád, že už několik let neurčuje cenovou politiku výrobků stát (akorát ty spotřební daně a jednotná cigára mě s**ou).
  <parafráze>
  Až si běžný člověk za dva dny práce vydělá na nové auto, ať se pak ohání krádežema aut.
  </parafráze>

 8. 8 hnědka alias český xindl 18.09.04, 19:32:00
  FB

  jééé, to je čest, že se tu o mě píše :-)

 9. 9 zdrápanec 18.09.04, 19:55:35
  FB

  ---

 10. 10 Taky jsem xindl? 18.09.04, 20:09:04
  FB

  Bavme se pouze o zatížení CDMA, bez toho, čím ji zatížím. Potom můžu pouhou prací s internetem, bez toho, aniž bych teoreticky stáhl byte nelegálního software či něčeho podobného přijmout slušný datový objem.

  Potom je tu také otázka, že ET právě takový český xindl nalákal, to mu hanba nebylo, co, hned odzačátku stanovit jasná pravidla.

  Jo a - takový xindl není jenom v Čechách, ten je všude na světě.

  BTW mám nejradši, když se lidé takhle titulují. Když to člověk vidí pak v reálu, tak je těžké rozlišit, kdo z nadávajících je xindl větší. Ten dělá to, a ten zase ono.

 11. 11 Radek Hulán 18.09.04, 20:23:40

  [3] problém je, že Xindl síť vytěžuje neustále na 100%, normální použití ji může rovněž (krátdobě) zatížit na 100%, ale nikoliv 24/7.. Navíc, Xindl na P2P z 99% dělá nelegální aktivity, pokud omezovat, je morální omezovat jej.. ;-)

  Taky si třeba stáhnu 700 MB z FTP, ISO obraz Linuxu, ale potom už prostě nestahuji. Xindl je nesvůj, pokud mu něco pořád nejede, je to prostě jeho fetish, stahovat.

  A vhledem k tomu, že legální věci existují vždy i mimo P2P, normálních lidí se toto omezení nedotkne.

 12. 12 hnědka alias český xindl 18.09.04, 20:32:00
  FB

  [11] hele ty chytrej, tak ted nam povez, cim obhajis to, ze zkrouhli i streamovany audio a video??? mne by omezeni P2P nejak nevadilo, nemam problem pustit stahovani vecer a rano vypnout. ale ridit si budika na 1 hodinu v noci, abych si mohl poslechnout radio, to jako fakt ne .-)

 13. 13 Radek Hulán 18.09.04, 20:35:32

  [12] osobně poslouchám pár hodin denně DI na 96Kbps a jede to zcela normálně.. Chyba bude asi někde jinde (uživatel, SW, lokalita).

 14. 14 Andy 18.09.04, 20:39:53
  FB

  1.Radku, prosímtě KDE JSI KUA ZJISTIL, ŽE TO PANÍ VOMÁČKOVÉ JEDE POMALU???? Vždyť 90% lidí to jede víc než 500kbps - Podle mě je to prostě tak, že eurotel se bude snažit pořád snižovat náklady a rejžovat čím dál víc. Tenhle článek jim v tom pomáhá.
  2.Já jsem za měsíc stáhnul 9GB - ano jsem asi teoreticky z***ej.S tím že většina stahovačů stahuje naprosté smetí ale nemůžu než souhlasit! Já jsem si například stáhnul jednu takový smetí, doom3 se to jmenuje a v obchodech se to prodává za 1700kč a na herních webech to dostává okolo 90. No a je to taková sračka, že jsem to po hodině smazal. Měl jsem si to radši koupit, co??

 15. 15 hnědka alias český xindl 18.09.04, 20:41:26
  FB

  [13] ja nemam s lokalitou ani SW problem, download z http mi jede bezne nad megabit, ale datovej tok na stream mam limitovanej na presne 100 kbps (driv mi to jelo v pohode jak má) - a moje oblibeny radio ma 128; tech 96 by mozna jeste proslo bez sekani, ale nezkousel jsem to..

  ...nicmene to nemeni nic na tom, ze nejaky online video si uz nepustim vubec

 16. 16 Majki 18.09.04, 20:42:55
  FB

  Tak tohle beru jako urazku, protoze jste sem, Radku, dal pouze cast meho "prispevku", z cehoz natoto vysel uplnej blaf, tak jako vychazi blaf z toho, kdyz v TV vystrihnou to hutne a nechaj tam jen to hnusne. Myslel jsem, ze jste natolik seriozni clovek, ze byste se neceho takoveho nedopustil.

  Tomuhle se rika demokracie. Obcas je dost na prd...ale jeste ze ji mame...ruda doba byla fakt hnus.

  Vite, Vy jste, Radku, v hodne tezkym baliku, takze Vam to nejak neprijde, to je ten veky problem. Ale kazdy nema takovou moznost. Ja tim prispevkem nechtel obhajovat zlodejinu, jen jsem chtel dat priklad toho, ze obdivuju treba jisty Americany, ze na ty P2P lezou, kdyz tam je takovy pomer plat/cena SW nebo CD ci cehokoliv jineho. A ze se nedivim Cechum, kteri holt proste maj hluboko do kapsy. ALE TOHLE NEBYLO V ZADNEM PRIPADE OBHAJOVANI ZLODEJINY!!! Takze bych byl laskav, kdybyste bud clanek poupravil, nebo nejlip ten prispevek uplne smazal. Jedna vec je ho cist v diskuzi, druha zase v clanku (navic v orezanem stavu).

 17. 17 hnědka alias český xindl 18.09.04, 20:47:08
  FB

  [14] presne tak - tady to treba jede v pohode kolem megabitu a vejs; pred zavedenim FUP to jelo i ve spicce vzdy nad 500, vetsinou i nad 800.....tak naco omezovat???

  a k tem kravinam - jen jednou jsem stahnul neco, co jsem ani nestihl shlednout a musel smazat; ale jinak jsem az na vyjimky tahal vesmes legalni veci (ebooky, videa, obcas nejaka mp3, prednasky ze strahova apod.)¨

  a mimochodem - pokud jsem videl, ze se rychlost nejak vyrazne zpomalila, tak jsem to vypinal, abych sit nepretezoval, čili typické chování xindla :-)

 18. 18 Majki 18.09.04, 20:48:34
  FB

  [15] S tim naprosto souhlasim. Moje oblibene australske radio bezi pouze na 128 nebo 160kbps, takze si ho pres den proste nepustim, protoze 160kbps omezeni je fakt lez...je to min nez 110kbps!!! ASpon v tomhle by panove nemuseli lhat. Eurotel jsem mel rad, za pana Valeskiho...ted, bohuzel, nezbyde nez cekat na privatizaci Telecomu. Zakazte P2P, zakazte vse nelegalni, ale proboha, nechte nam aspon ty radia a TV, ktere jsou bez reklam a na kterych se hraje to, co tady v FM pasmu neuslysime.

 19. 19 Radek Hulán 18.09.04, 20:50:26

  [16] ale Majki, ona je to bohužel doslovná citace tvého komentáře... ;-)

  [18] pozor, P2P má být omezeno na 1.5KB, což není 150Kbps ;-) Pokud by bylo omezeno rádio na 1.5KB, tak vůbec nepojede.. A pokud je omezení pro P2P skutečně nastaveno na 100Kbps, tak nechápu, proč se stahovači bouří, to je poměrně dost!

 20. 20 Majki 18.09.04, 20:57:25
  FB

  [19] Ted jsi to orezal, co??? :) Omlouvam se. kopiroval jsem to tady z jednoho mailu, co jsem posilal kamaradovi, jsem se trochu pretahnul. Takze jeste jednou, pardon. A doufam, ze uz vsichni pochopili, jak jsem to myslel.

 21. 21 hnědka alias český xindl 18.09.04, 20:58:29
  FB

  [19] ano, mne tech 100 kbps na P2P celkem staci, ale to tipnuti radii proste nikdo neobhaji, protoze je to jedna z typickych aplikaci vysokorychlostniho internetu......a nezpochybnitelne legalnich

  a to nechci videt nejaky zoufalce, co se musi pripojovat do firmy pres nejaky nestandardni porty a maj to omezeny taky :-(

 22. 22 Majki 18.09.04, 21:00:08
  FB

  [19] Z ICO:
  Majki: Tak co, kolik ti to dneska jede???
  XXX: 16kBps celkem...
  Majki: Hmmm, tak to si jeste piskas, ne??? ;)
  tak nevim, jestli to uz omezili na 1,5kBps nebo ne :)

 23. 23 Radek Hulán 18.09.04, 21:01:21

  [14] ano, já jsem si Doom 3 koupil, na Andělu na Smíchově, a stejně tak dalších 10 her, či 600 CD, 300 LP, a 200 DVD, které mám, nekradu..

  Obhajovat p2p tím, že jsem neschopnej a mám málo peněz a, a "papaláš" mi nedá, od těch pracovitejch, co je progresivně zdaní 60%, to je.. KOMUNISMUS. A s komunisty se nemluví.. :-)

 24. 24 hnědka alias český xindl 18.09.04, 21:06:36
  FB

  [23] Radku, ne kazdy, kdo neco stahuje z P2P, musi byt komunista - ja jsem napriklad volic ODS a odpurce Standy a spol. :-) to jen tak mimochodem :-)))

 25. 25 pest 18.09.04, 21:18:36
  FB

  Jenze tahle nepratelskost k lidem co hodne stahujou je hlavne kvuli tomu ze je tu pomalej internet. Kdyby tu byli slusny poskytovatele internetu, tak je to kazdymu uplne jedno a at si kontrolujou nelegalni soubory organizace jako je RIAA. Takze zadny plesani nad tim jak je eurotel skvelej.
  PS jestli to teda eurotel blokuje na 100kbps, tak to neni vubec malo a da se s tim stahovat uplne v pohode...

 26. 26 Andy 18.09.04, 21:20:37
  FB

  Já o žádných papaláších ve svém příspěvku nepsal, já jsem student, měsíčně vydělám 3000,- a měl bych si kupovat zajíce v pytli za 1700?? Ne, nekoupím si to protože nejsem blázen - stáhnu si to protože mi v tom nikdo nebrání. Až mi v tom někdo bude bránit tak se na to prostě vykašlu a budu se bavit jinak.

 27. 27 Majki 18.09.04, 21:24:26
  FB

  No tady je dokonce snad i cenzura? Kam zmizel muj posledni prispevek???

  --byl nesmyslnej a komunistickej (pokud mám málo peněz, vláda to nespraví, musím holt víc pracovat ;): Spam, stupid and off-topic comments will be ruthlessly deleted at will.--

 28. 28 Majki 18.09.04, 21:34:38
  FB

  ----

 29. 29 Jiří Macich ml. 18.09.04, 21:35:26
  FB

  [25] A kdyby tu byli (jen) slušní zákazníci, tak se nemusí snižovat rychlost, že?! ;-)

  Nejde o to, stahování odříznout, ale nezahltit jim síť, aby si mohl i slušný člověk užít internetu.

  [26] Á ... já jsem chudinkej student ... Hmm. A co jako? Když na to nemáš, tak nehraj. Já si ho také nemohu dovolit a tak ho také nehraju. Tečka.

 30. 30 Radek Hulán 18.09.04, 21:37:24

  [29] to je správný názor, ospravedlňovat krádež chudobou je tak nízké.. Už dávno neplatí přísloví "chudoba cti netratí", spíš by se mělo říkat "co chudák, to morální odpad"

 31. 31 Andy 18.09.04, 21:45:05
  FB

  [29] A já zase hraju, protože si to díky CDMA můžu dovolit;-)

 32. 32 Majki 18.09.04, 22:13:27
  FB

  Az to moje tady vsude smazes, pak budu mlcet... Orezavas prispevky, a upravujes si je k obrazu svemu. Pche. Lidi nazyvas moralnim odpadem. Pche. Ja byl vychovan v demokraticke rodine, ktera vzdy stala za ODS a byla proti vsem komunistickym ideologiim. Na to normalni clovek nemusi mit skoly. takze tu smaz me prispevky a ja dam pokoj. A smaz i ten z toho clanku.

 33. 33 Radek Hulán 18.09.04, 22:16:44

  [32] už mlč, komunisto.. nebo nastavím na tvoje jméno ban. Tvoje příspěvky o tom, že se máš špatně, protože "papaláš", jsou zcela mimo, zkus více pracovat, a nekrást, a běž číst něco jiného, ale ne můj blog, nemám rád komunisty..

 34. 34 llook 19.09.04, 10:14:22
  FB

  [26] já jsem taky student, nevydělávám ani ty 3000 (protože jsem líný hledat si práci). Ale jak jsem psal už výše jinými slovy - to že na něco nemám mě neopravňuje si to vzít.
  Místo toho se zabavím jinak. Mám levný repasovaný počítač a na něm Linux + Apache + PHP. Za svůj současný software (Slackware Linux) jsem dal 60,- Kč a mám ho legálně.

  Nakonec je možná dobře, že si nemůžu dovolit Windows, protože jinak by se ze mě asi stal pasivní konzument stupidních her. Takhle třeba získám něco co mi nikdy škola nedá a na trhu práce to má celkem slušnou cenu. A to notorický zloděj her nezíská a tak na ty hry nikdy nebude mít.

 35. 35 (CZ)Greywolf 30.10.04, 12:51:03
  FB

  Mně se strašně líbí, jak se providerům a Telekrámu podařilo, abyste se místo o tom, jak je cz Internet poddimenzovaný a předražený, bavili o pofidérních důvodech k jeho poddimenzování a předražení...
  Vy se vůbec nedivíte, že "rychlosti" a "běžně stahované objemy dat" existují, vy se jenom hádáte o tom, kdo a co může na těchhle "broadband" /megaLOL/ linkách stahovat legálně. A zaplatit měsíčně 1000 a víc peněz za několik giga dat stažených relativně rychle a pak se nechat odstřihnout nebo zpomalit na úroveň telefonního modemu, to je současná realita cz Internetu. To by vám mělo vadit.
  A taky klamavá reklama na "neomezený" a "nonstop" Internet.

 36. 36 slimmer 05.11.04, 09:19:14
  FB

  Lidi proberte se, nechapu vo cem tady porad blabolite.
  CDMA je proste technologie kde jeden pristupovy bod ma rychlost cca 2Mbit pro download a neni fullduplex - stejne jako wifi. Kdyz kazdemu prideli 100kbit garantovanych pri UP/DOWN 1:5 , tak priopoji na bod 14 lidi najednou. Zkuste si nekde precist kolik ten bod stoji a to nemluvime o konektivite. Vsichni tady melete o tom jak je to drahe, ale prijde mi, ze placate kraviny protoze kdybyste si Vy vsichni kecalove meli platit REALNOU konektivitu, posrali byste se.
  1Mbit zahranicni, L3 konektivity TEZKO sezenete pod 8kkc.
  Myslim, ze Vase diskuse je debilni. Ten kdo chce sosat si proste zaplati realnou cenu a sosa bez omezeni. Kdo na to nema, nesosa.

 37. 37 mk 23.12.04, 11:08:53
  FB

  Když Franta Xindl Sosač podepíše smlouvu na internet bez omezení objemu přenesených dat, nechápu proč je někomu divný, že stáhne za měsíc třeba 100 GB dat? Podle autora článku je Franta debil proto, že dělá to na co má podle slibů providera nárok. Pokud provider není schopen takové lidi uspokojit, měl by je o tom informovat předem.

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem