Dobrý web je navštěvovaný web!

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Dobrý web je navštěvovaný web!

Technologie 14.09.04

Pohled na www.toplist.cz/weblogy/ nám jednoznačně řekne, které weby jsou kvalitní. Přestože řada autorů těch méně navštěvovaných weblogů bude neustále prohlašovat, že na návštěvnosti nesejde, opak je pravdou. Platí totiž beze zbytku tato relace:

dobrý obsah <-> vysoká návštěvnost

Proč? Čtenáři weblogů jsou víceméně čtenáři pravidelní, věrní, je to taková komunita téměř rodinně spjatá s autorem weblogu, sdílející jeho názory, popřípadě minimálně sympatizující se stylem a podáním článků tohoto autora.

A vzhledem k tomu, že například weblogů věnujících se IT a webdesignu je na českém weblogovém “trhu” celá řada, a je tedy z čeho si vybírat, stabilní čtenář se jednoznačně vrací tam, kde jej zajímá obsah. Nikoliv tedy grafika, zpracování, ale obsah. Na WELL.DONE se denně vrací cca 1.500 čtenářů, což je na české poměry velice zajímavé množství. Je to Top-3 mezi odbornými weblogy (společně s Pixy a Patrickem Zandlem).

A právě Patrick Zandl se zamýšlel nad tím, zda je vhodný přerod weblogů do webzine, kam přispívá více autorů. Oba se o něco takového pár dní pokoušíme, a pak zase couváme zpět. Ano, oba dva… Mám zájem o další autory, nicméně, bude pro ně vytvořena zvláštní sekce, kde se moje články nebudou míchat s články jiných autorů. Na weblogu je totiž nejvíce vzrušující a motivující právě to osobní spojení se čtenáři, a to by více autorů zničilo.


PS: Osobně mi o návštěvnost nejde. Proč? Protože tento web navštěvovaný je :-) Kdyby navštěvovaný nebyl, to bych se hned zajímal, proč a co dělám špatně ;-)


Komentáře

 1. 1 noname 14.09.04, 12:03:58
  FB

  co říkáš na můj nápad nešlo by to nějak řešit a nebylo by to krásné a efektivní řešení?

 2. 2 llook 14.09.04, 16:51:21
  FB

  Trochu se bojím, aby tu z toho nebyl za chvíli druhý Pooh. Ten je také dost navštěvovaný, ale co se týče kvality, všichni víme, jak to je (mám na mysli jeho "odborné" rubriky).

 3. 3 dgx 14.09.04, 19:17:42
  FB

  [3] O návštěvnost ani o peníze nejde, když je jich dost :-)

 4. 4 Roman 14.09.04, 23:53:51
  FB

  Ak chces kvalitny uznavany webzine nemoze sa viazat na tvoju osobu, moze to projekt pod tvojim vedenim ale nemoze to byt hulan.info . Moze kludne bezat na engine weblogu, ale celkovo by ho mal spajat nejaky vhodny nazov projektu. Trebars welldone.com alebo cosi podobne. Najlepsie blogy su IMHO preto take navstevovane, pretoze ich autori su osobnosti a ich blog je taky ich piedestal, tym ze sa dotoho primiesaju ini ludia straca ten piedestal vynimocnost a hodnotu. Naopak ako som uz spominal, verim tomu ze tieto osobnosti su schopne rozbehat webzine na urovni a napumpovat ho svojou charizmou (alebo takym cosi). Pixy to urobil po svojom a spravil si dalsi uzatvoreny projekt (wellstyled), uvidime co vymyslis ty ;-).

 5. 5 JohnyB 15.09.04, 01:22:38
  FB

  Presne jak jsem ti naznacoval drive... Jeste zes to pochopil a zustane to pri starem.

 6. 6 Michal Hantl 16.09.04, 22:17:11
  FB

  Jednooznačně si myslím, že je správné, když větší a odbornější články budou psát velké české IT zvířata na stránky, zabývající se přímo takovouto tématikou, i když mají autoři větší záběr, než daný server.

  Všechny jednohubky, osobní názory a krátší zprávy by měli psát na své weblogy.

 7. 7 binarniladin 18.09.04, 23:09:34
  FB

  trochu jsem nad tímlhe článkem dumal ,než jsem se pustil do komentování. ..došlo mi v čem vidím problém, problém je v tom čemu se řekne vysoká návštěvnost. Já svojí návštěvnost 600-700 lidí týdně považuju za velmi dobrou, vzhledem ktomu co můj blog nabízí, to jest fejetony, úvahy eseje , glosy a sem tam nějakou osobní poznámku. Těžko se můžu rovnat z blogy které nabízí mimo jiné praktické informace (pixy, marigold, well done) nebo s blogy které nabízí drby o masově milovaných hvězdičkách (černovláska z novy) a podobně. stejně tak nenabízím porno jako (czurakovith, či jak se ten kdosi jmenuje) .takže já si těch svých cca sto čtenářů denně celkem považuju a a vzhledem k obsahu beru svojí návštěvnost za dost vysokou. všechno je prostě relativní a záleží na konkrétních okolnostech a hlavně oboru ve kterém člověk publikuje.

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem