Česká klávesnice pro SPB Full Screen Keyboard

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Česká klávesnice pro SPB Full Screen Keyboard

SPB Full Screen Keyboard je hodně zajímavá věc pro psaní na Windows Mobile 5, pokud nemáte klávesnici hardwarovou, popřípadě pokus se Vám ji zrovna nechce z HTC TyTN vysouvat. Tato softwarová klávesnice alokuje 100% prostoru na obrazovce, takže jednotlivé klávesy jsou doslova obrovské, a navíc implementuje český slovník, s automatickým doplňováním slov.

Na této adrese existuje oficiální klávesnice pro češtinu, bohužel jen pro landscape mód, a navíc s pár chybami (třeba přehozené "=" a "é"). Věnoval jsem tedy tomu nějaký čas, původní klávesnici upravil, a vytvořil rovněž její portrait variantu, dle mého názoru mnohem užitečnější. Klávesnice jsou vytvořeny s pomocí aplikace SPB Skin Making Set.

SPB Full Screen Keyboardčeská portrait verze klávesnice

Klávesnice ke stažení (jako samoinstalační EXE soubor pro ActiveSync):


Komentáře

 1. 1 dkena 29.10.06, 22:41:28
  FB

  Ahoj Radku,gratuluji k dobře odvedené práci,ale bohužel nevím jak mám Tvé lokalizované klávesnice do SPB Keyboard dostat.... :-)Díky za případnou odpověd.

 2. 2 Radek Hulán 29.10.06, 22:44:03

  [1] snadno, jen propojíš PPC a PC pomocí ActiveSync, nainstaluješ odtud stažený program, a poté si v nastavení (Input) zvolíš v parametrech FullScreenKeyboard, sekce Skin, mnou připravené klávesnice.

 3. 3 Ax 25.11.06, 12:34:31
  FB

  uvítal bych tu klávesnici na ležáka, takto se na ní nedá ťukat prsty jako na ležící anglické

 4. 4 Vojta 21.01.07, 17:37:43
  FB

  Ahoj, díky za práci, akorát nevím, jak napsat ó - buď mi to tam cpe umlaut nebo to nedá nic. (Takové ú se dá napsat buď fn + u nebo shift + <umlaut/čárka> + u. )
  Případně funguje nějak napsání čárky (nebo háčku) zvlášť (pomocí fn a první řady kláves). To akorát napíše čárku (háček), ale jak se to dá "propojit" s písmenkem?

 5. 5 Vojta 21.01.07, 17:52:44
  FB

  Tak si rovnou odpovím :) Kouknul jsem se dovnitř do skinů a zjistil, že ó se napíše pomocí Shift + Fn + o. (To je něco úplně jiného než Fn + Shift + o)

 6. 6 gottstein petr 06.04.08, 14:39:40
  FB

  zdravičko.. jak mam udělat nebo kde sehnat skin na landscape qwerty cze klavesku?? nikde to nemužu najit . děkujuuu

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem