Cenzura!

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Cenzura!

Cenzura

Vždy mě pobaví, když se objeví nějaký nadutý teenager (respektive „teenager“ v širším pojetí, tak 13-22 let), a začne cosi blábolit o tom, že na WELL.DONE je cenzura. Cenzura je zásadně aktivita státu či podobného orgánu, který se tak snaží prosadit svoje politické, náboženské či jiné cíle a mocensky ovládat lidi. Soukromý subjekt nemůže praktikovat cenzuru, maximálně může tak uplatnit moderování diskuse.

Problém většiny lidí je, že nechápou pojem soukromé vlastnictví. WELL.DONE je můj web. Není Franty ani Pepana či jiného anonyma. Já na něm mám 100% práv a Franta s Pepanem 0% práv. Na svém majetku se pochopitelně mohu sám rozhodovat, jak s ním naložím.

To, že pár teeanagerů se vztahem ke zločineckému komunismu si osobuje právo nakládat s mým osobním majetkem je naprosto nehorázné… Ke znárodnění (zatím) nedošlo, i když se o to rudochové a socialisté v mnoha oblastech snaží.

Navíc je nutno říci, že publikuji veškeré komentáře, pokud jsou pravdivé, tedy i nesouhlasné. Je jich na mém webu hromada. Ale… Je mi 33 let a znám toho o 1000% více než většina ukřičených teenagerů, kteří na můj web cosi napíší a myslí si, zcela mylně, že mají pravdu. Pokud komentář není publikován a nebyl vulgární, je pro to jediný důvod - onen teenager pravdu neměl, postrádá vědomosti a znalosti, zato u něj převažuje testosteronová nabubřelost, a já nemám čas publikovat zjevně nepravdivé věci a následně je dementovat.

Problém samozřejmě je, že onen teenager se poté cítí „ponížen“ a pořvává ještě více na jiných webech, kde mu to zatím tolerují, místo toho, aby se něco nového naučil, a za 20 let byl třeba tak dobrý jako já :-)

Nemoderované diskuse na internetu jsou v podstatě zcela zbytečná věc, 99% příspěvků tvoří právě pokřik těchto teenagerů, tedy nedorostlých uřvaných „fakanů“. Průvodním znakem je rovněž extrémní vulgarita v diskusích. Skoro mám pocit, že „za mých mladých let“ té slušnosti bylo daleko více, a že současná mládež, respektive její část, je horší a horší. Fakani, co nic neumí a neznají, a přesto všude anonymně křičí, to je nešťastná moderní novinka.

Přitom takový teenager by si v reálném životě nic nedovolil, dostal by facku a utekl by, high je pouze v anonymitě internetu. Dnešní typický internetový teeanger je dokonalý zbabělec.

Pokud takovéhoto křiklouna potkáte, nebavte se s ním, pošlete mu odkaz na tento článek. I kdyby to z těchto fakanů pochopilo jen 5%, internet bude lepším místem :-)


Komentáře

 1. 1 mainboard 22.03.06, 23:20:35
  FB

  V tomto s vámi musím naprosto souhlasit. Kde jaká diskuse je naprosto zničena bandou blbcu, co o dané věci nemají ani šajna. Takové lidi fakt nemám rád. některé komentáře které jsou třeba u zpravodajských deníků mě fascinují. Protože pokud bych posčítal IQ přispěvatelů,nebylo by o moc větší než jejich počet. Diskuse na internetu je vždy rozsáhlím zdrojem informací, teda aspoň pro mě. Ale diskuse bez moderátora je nepoužitelná. Vždycky se najde nějaky radoby anonym za proxinou s pocitem nadřazenosti.

 2. 2 Dušan 22.03.06, 23:25:25
  FB

  no toto vystihuje jedna sk hiphop formácia: "Sme pripravení aj na dlhé diskusie na internete, kde tak radi pi**jete a mnohí p**u viete..."

 3. 3 wEbBEw 22.03.06, 23:32:11
  FB

  Velmi zajímavý článek. Hodně mně zaujal a plně s autorem souhlasím. Dostal jsem se sem náhodou po hledání phpRS a slečna nahoře zaujala a už píši sem ... :-) ... Jen chci poopravit jednu věc. Není to jen na internetu, ale i v bězném životě. Potkávám děně spoustu lidí (pracuji v shopu) a mládeš někdy hodně vybočuje slušnému chování , ale ani skupiny nejstarších na tom nejsou nejlíp. Pozdravit, poděkuvat nepředbíhat...atd. Je toho spousta. Chci tím říci, že vše se mnění a k lepšímu to není. A učitse v dnešní době nové věci není dobrá věc, ale přímo už nutnost jinak nenajde člověk uplatnění....
  Sam se snažím a autora chápu. http://www.hvezdahane.wz.cz

  Dobrý WEB tak se drž... :-)

 4. 4 hnědka 22.03.06, 23:39:27
  FB

  S tímto článkem docela souhlasím, nicméně nemyslím, že je to záležitost teenagerů. Je to IMHO záležitost všech lidí, kteří se vyjadřují k něčemu o čem nemají ani páru. Stačí se podívat do libovolné diskuze třeba na Novinkách a 99%, co tam komentuje politiku a ekonomické záležitosti, nemá v těchto oblastech žádné znalosti. Prostě chodit diskutovat do takové diskuze je ztrata casu :-)

  Jinak si ale nemyslím, ze by každá nemoderovaná diskuze byla apriori špatná. Je prostě třeba si správné diskuze vybírat. Někde člověk narazí i na věcné a odborné nemoderované diskuze. Ať už je téma jakékoli. Třeba já se zajímám docela o politiku a ekonomii a takové diskuze jsem našel :-)

 5. 5 brozkeff 23.03.06, 00:34:05
  FB

  [4] Na jedné straně tu máme víceméně neregulované Novinky.cz, živě.cz a další rádobyseriózní servery, kde diskuse je výsměch tomuto slovu. Tam se nediskutuje, ale pořvává a ukazuje, kdo má v daném oboru méně znalostí než ten druhý. Takže v podstatě to je ubohé a ztráta času.

  Na druhé straně tu jsou nemoderované diskuse, které ale nevypadají takto příšerně. Diskusní fóra na okoun.cz, cyberspace.cz i jinde jsou toho příkladem. Tam je totiž potřeba se registrovat, to už někoho odradí, a pak pičmulínek nepůjde do auditka, které ho nezajímá. Výsledkem je poměrně kultivovaná diskuse. I když obvykle nepřináší mnoho hodnotných nových informací a ztrátou času se to dá nazvat taktéž, obvykle tam nikdo nepořvává sprostými slovy, jací jsou všichni okolo blbci...

  Novinky.cz a spol. jsou masovou záležitostí, zatímco cyberspace.cz, osobní blogy a další méně navštěvované servery jsou takové "privátnější", kam chodí určitá komunita lidí, co je na sebe slušná.
  Well.done už je prostě masovější záležitost s komplexním složením čtenářů, co si už často nebere servítky, a nějaké moderování je na místě. Můžeme být rádi, že míra té tzv. "cenzury" se v poslední době snižuje a procházejí i věci, co by dříve projít nemusely. I když zase je pravda, že většinu lidí zde už přešly všechny ty nálady srážet "Ego pana Hulána"...

 6. 6 Ondra 23.03.06, 06:56:47
  FB

  Autor ví o čem mluví. Podívat se na (nemoderované) diskuse (pro idioty) na novinkách nebo dokonce na superspy.cz to chce doopravdy odvahu a silný žaludek :)) ..... NEDĚLEJTE TO !!!

 7. 7 Bobesh 23.03.06, 08:25:47
  FB

  Jasně, že udržet si určitou úroveň komentářů i za cenu jejich "filtrace" je all right, so far so good. Sejně tak chápu nechuť dementovat pokřiky mentálně nedospělých jedinců... Bohužel se ale dost často na WELL.DONE setkávám s tím, že někdo napíše komentář, rADo ho "poněkud překroutí" (aka chytne se nějaké blbosti a udělá z pisatele blbce) a ten už pak samozřejmě nedostane příležitost to uvést na pravou míru...

 8. 8 Mrazík 23.03.06, 08:28:35
  FB

  Souhlasím s názorem že mnohé diskuze na internetu, jmenovitě téměř každá na novinky.cz nebo na idnes.cz jsou žumpou..A přijde mi docela smutné, když za většinou článků o věcech nadmíru vážných si můžeme přečíst, že diskuze byla zrušena pro nadměrné množství vulgarit.

  Nicméně nemohu souhlasit s tím, že je to záležitost pouze teenagerů..Tohle totiž často bývají dospělí lidé, kteří se špatně vyspí, mají problémy v práci nebo v rodině a anonymita internetu jim dá možnost vybít tu negativní energii, vztek, stres a podobně.. Často je jim jedno kam vlastně ty "blitky" píšou...

  Na tomto blogu jsem si na schvalování komentářů zvykl, jenže vím, že to není vždy o tom, jestli má nebo nemá autor nepublikovaného komentáře pravdu, ale o tom jestli se daná pravda shoduje s Vaší pravdou.Často mi přijde, že se prostě nedokážete přenést přes cizí názor.

  Ale samozřejmě jde o to, že je to jen a jen Vaše věc, jak s komentářem naložíte a o cenzuru nejde. Cenzura vypadá jinak a přesvědčit se o tom můžeme třeba na čínském Googlu.:-)

  Ano, věkem spadám do širší kategorie "teenagera" ale platí to, že všechno co jsem v tomto komentáři řekl je dle mého názoru pravda. A jsem zvědav, zda ho uveřejníte a třeba na něj budete reagovat, nebo skončí v "komentářovém propadlišti" s tunou komentářů¨, které jsou opravdu zbytečné, urážlivé a nechutné...

 9. 9 Jakub Podhorský 23.03.06, 08:30:28
  FB

  Radku nemůžu si pomoct ale zajímalo by mě jekej si byl ty teenager když tady o nich tak horlivě píšeš jak je nemáš rád :)

  zaplať pán bůh že se mě ty články už týden netýkají ;)

 10. 10 TYWOLE 23.03.06, 09:12:45
  FB

  SLUŠNÉ CHOVÁNÍ - Neni to dnes, trvá to v podstatě od revoluce (a nemůže se to svádět na dobu) a má to kolísavě klesající úroveň (hlavně "fakani"). Rodiče nějak zapomínají na výchovu děcek a nechávají to jen a jen na školách... Rado je to horší než to bylo, mladí nemají úctu a slušné vychování, protože rodiče na to se... však víte. Mě je 30, svatej jsem nebyl, ale základní pravidla slušného chování mi rodiče dali, i to že jsem byl bitej 3x týdně asi pomohlo :)
  Lidi věřte mi že je to horší než za komunistů... stačí se zeptat učitelů na 1 stupni ZŠ a člověk žasne, když slyší jak je problém stihnout prvňáčky naučit číst a psát a je jich 20 ve třídě... nás bylo 36 a šlo to :) (že by rodiče doma pomohli?) samozřejmě. O slovníku prvňáčkovo nadávek tu rači psát nebudu, páč by se tu mohl červenat i leckerej hospodskej štamgast. Každá doba je svá, ale vychovat své potomky je moje povinnost a né školy! a to se neděje :(. (mám konkrétní zkušenost, je taková o které píšu, avšak možná máte kladnou zkušenost. Jestli Rado budeš muset dát někomu jednu "výchovnou" tak mu dej i jednu za mě :)

 11. 11 TYWOLE 23.03.06, 09:40:05
  FB

  [8] Taky jde o to, zda má Rado tolik volného a drahého ČASU na to aby zkontroloval vaše, moje, číkoliv příspěvky! Však jsou to jeho stránky a nebude publikovat třeba vulgární věci, proto ta cenzura, já to chápu a nikdy jsem se zase nezajímal o to "sem zvědav zda můj článek otisknete" buď ano nebo ne! A když ne tak se snaž ho příště napsat lépe a jinak aby byl otisknutelný :) a to si myslím že je ten věkovej rozdíl... neni to pravidlem ale! jestliže je u článku ta pěkná pěta "jsem zvědav..." tak ten článek píše někdo kdo ještě nevyzrál (prostě nedospěl opravdově, ne že - je mi 18 a všichni si dejte pohov) mě je 30 a opravdu cítim že možná od 26 let sem dospělej... změníš úplně pohled na život a přehodnotíš si taky jeho žebříček. Už sis ho přehodnotil několikrát v 7,14,18... a až budeš mít děti, tak ho zase změníš, ale pokud se sám nebydlíš, neživíš se, nepereš si, nevaříš si atd. budeš pořád dítě a nic s tím neuděláš. Schovej si mou úvahu a za 10 let si jí přečti... :) stejně vím že budeš muset říct nojo měl pravdu, já to vím, já už to taky musel několikrát říct :) dospělým se stáváš pomalu věkem a situacema které se ti stanou v životě, né hned po 18,20,22... "Tak Rado ted jsem zvědav zda to otiskneš a jestli ne..." :))) Né kvůli tomu co tu píšu, ale protože je to dlouhé jako spam a nevím zda to sem patří :o) ale musel jem reagovat, snad i za tebe.

 12. 12 JonyOZ 23.03.06, 09:49:32
  FB

  niečo takéto som už zažil, ale najviac ma štve, že ľudia sa mi ozvú na ICQ a napíšu:

  cau
  paci sa mi tvoj design stranky

  ako si to spravil?

  nespravis aj mne?
  ??
  ?????
  nie aby sa niečo naučili, ale čakajú, že im to niekto spraví zadarmo alebo za niejakú almužnu (z tou almužnou myslím niektoré firmy čo by chceli za par korún neviem aký super web) A teenegary čo to chcú zadaramo a keď aj chcú sa niečo naučiť neprečítajú si niečo alebo nesnažia sa dojsť na problém ale hneď sa pítajú a chcú aby ich to niekto naučil cez ICQ. Proste aj niektorý, ktorý sa chcú niečo naučiť neskúšajú problémy riešiť samy, ale hľadajú ľudí o ktorých si myslia, že to spravia za nich.
  Po odmietnutí sa urazý a len spamuje a všetko kritizuje.

  O tej kritike to býva hlavne na weboch kde je napr. kritika designov. Niekto spraví super Design a 98% ľudí ho pochvály a ten čo vie najmenej povie, že to je hnus a všetko zkritizuje.
  Ja tiež preferujem kontrolovanú diskusiu tak sa potom vyhneš rôznym ľuďom čo nemajú čo robiť.

 13. 13 Sokolík 23.03.06, 10:07:59
  FB

  Vždycky, když se přistihnu, že něco podobného říkám, uvědomím si, že proces stárnutí je u mě zase o krok dál...

 14. 14 Radek Hulán 23.03.06, 10:11:09

  [13] to je pravda, na druhou stranu lepší je být "starý" (33 let není stáří) a moudrý, než sice mladý, ale také nadržený, neurvalý a neskutečně blbý ;-)

 15. 15 Jirka 23.03.06, 10:48:35
  FB

  Souhlasím že internetové diskuze pokud nejsou moderovány jsou naprosto strašné a plné sprosťáren. Sám moderuji diskuzi na jednom portále a příspěvky s vulgarizmy nekompromisně mažu. Sice můj vůbec první příspěvek na tomto blogu k tématu "kopírování hudby" publikován nebyl ačkoliv nebyl vulgární ale neberu to jako cenzuru. Respektuji právo majitele a zřejmě jsem neměl pravdu. Otázkou pro mě přetrvává kdo dokáže objektivně zhodnotit pravdu.

  PS: Je mi 31 let a pracuji ve vedení jedné nadnárodní Japonské firmy. Snad již nejsem teenagerem :o)

 16. 16 cOrvvin 23.03.06, 13:01:53
  FB

  Myslím, že hloubku internetových diskuzí plně vystihuje jedna věta od neznámého, leč vnímavého autora: "Arguing on the internet is like being in the special Olympics, even if you win, you’re still retarded." :)

  Jakákoliv diskuze má smysl jenom pokud řeší konkrétní situaci a vyplynou z ní pro zúčastněné nějaké závěry, jinak je to jenom pivní tlachání nebo drbání. Buď si každý mele to svoje a cizí argumenty padají pod stůl (oponující názory) nebo jde o vzájemné se poplácávání po zádech (souhlasné názory). Zlaté pravidlo pak říká, že čím je téma obecnější a přispívání do diskuze snazší, tím je úroveň horší.

  Tolik můj nic neřešící příspěvek k diskuzi :)

 17. 17 - ScoRpio Frano.blog.sme.sk - 23.03.06, 14:25:56
  FB

  Máte pravdu rADo. Síce mi je 16 ale aj já mám blog a vidím to niekedy v diskusiách. Zakomplexovaný ľudkovia v 14-15-16 rokoch mi tam vypisujú aký je len Firefox vynikajúci Linux podobne... čo i len napíšem krivého slova na tieto dva činitele...

 18. 18 Hujer 23.03.06, 14:26:51
  FB

  Nikdy jsem moc komentáře na novinkach.cz a jím podobných serverech nečetl... Nakoukl jsem tam, a málem jsem se pozvracel.. Přiznávám,z puberty ještě nejsem úplně venku(18), ale tohle se mi fakt nelíbí! Zrovna teď mě otravuje jeden "harant", a když ho slušným způsobem přesvědčím o jeho hlouposti tak napíše: "to seš hustej",a nadává dál....
  Nezbývá nic jiného,než takovéto případy ignorovat!

 19. 19 Peter Lachký 23.03.06, 16:30:55
  FB

  [17] Ty nemáš chybu, človeče. :-))))
  Aj keď som sa párkrát stal "obeťou" "cenzúry", vždy sme si to s rADom vydiskutovali inou cestou. V pohode. Ale cenzúrou fotky k tomuto článku ma teda pekne nasral! ;-)

 20. 20 MARTiN 23.03.06, 17:58:43
  FB

  Předpokládám že jednou to všechny teenagery, stejně jako mě přestane bavit jen tak někde pokřikovat. Teenager jsem, ale na druhou stranu se po internetu pohybuji už nějaký čas a vím co se sluší a patří.. Sám tento příspěvek nemá moc smysl, snad jen snahu o dokázání toho, že ne všechny teenagery je možné házet do stejného pytle..
  Martin

 21. 21 MildaEvilda 23.03.06, 19:03:09
  FB

  [20] Ten příspěvek opravdu neměl cenu, vzhledem k tomu, že tyto stránky mají teenagery jako cílovou skupinu... tedy abys to špatně nepochopil, teenageri jsou zde skupinou, která je cílem posměchu ;-)
  Hloupý vtip, že... ...asi bych se mněl autocenzurovat.

 22. 22 Zdeny 23.03.06, 19:21:29
  FB

  Nesouhlasil bych s tím, že všichni, kteří se nějakým způsobem projevují, a nic o tom neví, tak musejí začínat na teen... ale přestože jsem teenager (a dle věkové hranice, jaká je uvedena v článku, ještě tři roky budu :-)), tak s článkem naprosto souhlasím. Také nemám rád a neuznávám "inteligenty", kteří mají tendenci kecat do věcí, o kterých nic není. No a co se článku týče, tak opět skvěle a kvalitně napsaný. Jen mám trochu pocit, že začínám být na rADových článcích závislý :-) Jen tak dál... za dobrý články, bude dobrá návštěvnost ;-)

 23. 23 Karel K. 23.03.06, 20:40:11
  FB

  Budu s Vámi souhlasit, Radku.
  Také jsem se setkával s "útoky teenages," týkajících se mých zásahů do diskuze na jednom mém starším projektu. Nějak nedokázali pochopit, že když si ten web+doménu platím, když jsem ho naprogramoval a zařídil, že je prostě jen můj a mohu si tam dělat co chci.... Neustále chtěli diskutovat o nějakých zdůvodněních, dokonce chtěli "nezávislou komisi," která by mé zásahy schvalovala, nebo odmítala. Chvíli mě bavilo se s nimi handrkovat, ale pak jsem se na to vybodl, páč to byla jen ztráta času.
  Každopádně nějak nechápu, jak si může někdo myslet, že to, co je umístěné na Internetu - tedy veřejně - musí být také veřejně přístupné komukoli k čemukoli.
  Prostě: pokud do toho webu investuji čas/peníze/další zdroje, je můj a návštěvníci si mohou pindat, co chtějí.

 24. 24 mea 23.03.06, 22:56:45
  FB

  Tak já si trochu rejpnu :o) Z toho článku zní docela "starošský" řeči, kdy se starší generace pohoršuje nad mladší. Nevím jak jste tu všichni přišli na to, že se to děje poslední dobou - každá starší generace se pohoršuje nad tou mladší. Mladší generace má nové možnosti, její bude svět, starší pomalu míří do věku důchodců, tedy "odepsanců" a mladší závidí a kritizuje jí. Už v některých spisech ze starého Řecka si mnozí filosofové stěžovali, že omladina se chová tak nehorázně, že "přivede svět do pekel". A ono ne, vždycky se najde spousta slušných mladých lidí. Jen ti neslušní jsou víc vidět.

 25. 25 Sejny 23.03.06, 23:15:53
  FB

  [22] Souhlasím s Tebou Zdeny :-) je mě jak Tobě a jistě víš jak nemám rád takový kecálky kterýma je zaplněn internet, sám moderuju fórum na http://simson-s51.xhosting.cz a co tam lidi plácaj kolikrát stojí za to...ale dostává mě že jeden který by se měl koukau a šoupat nohama je druhý v počtu postů....holt kvalitu nahrazuje kvantitou. Admina to taky velice štve....ale co s takovými....

 26. 26 Karaya1 24.03.06, 07:49:04
  FB

  Já bych teenagery nepodceňoval. Z vlastní zkušenosti na jistém historickém diskusním fóru vím, že mnohý šestnáctiletý má větší znalosti o dané problematice než třeba třicetiletý... Nějak paušalizovat úroveň chování podle věku mi též přijde zavádějící - velkou dávku neslušnosti prokázali i někteří fóristé nad třicet. Je ale pravda, že jich je méně než těch nezletilých - nejspíše ovšem jenom proto, že nemají čas se připojit a „diskutovat“...

 27. 27 blt 24.03.06, 15:00:04
  FB

  Přesně tak, z vlastní skušenosti a praxe znám lidi kteří jsou dávno za vaší tzv. "teenagerovskou hranicí" a mají za sebou vyšší vzdělání, přesto jejich chování a vyjadřování tomu neopovídá. Dále, stěží se dá soudit "úroveń" člověka pokud se vyjadřuje to si teda hustej apod. [k teenagerum] Jsou teenageri kteří třeba někomu zachránili život a to dokázali mhohem víc teda než Vy (takové lidi znám není to pouze rýpavá připomínka) takže pozor na přemrštěnou aroganci, někdy nemusí být na správnem místě...

 28. 28 konhEm 24.03.06, 18:31:30
  FB

  Som veľmi rád že autor nehádže všetkých "teenagerov" do jedneho vreca, aj keď to z článku nie je úplne zreteľné, avšak tá myšlienka tam je. Ako alternatívu k linku na tento článok pre "kriklúňov" odporúčam: http://budmeslusni.szm.sk/

 29. 29 imation 26.03.06, 10:34:31
  FB

  Ten článok ma fakt zaujal... súhlasím s konhEm ale neviem ako sa dá cenzúrou ovládať hromada ludí... Slubujem, že to zistím a potom ovládnem svet. bye

 30. 30 ostrovid 27.03.06, 07:14:40
  FB

  [8] Čínský Google je web v rukou soukromého majitele, stejně jako tento web. Tedy tam cenzura rovněž existovat nemůže. :)
  Podotýkám, že ten, kdo na Google "cenzuruje", je Google, nikoliv čínská vláda; Google přece nikdo nenutí, aby mělo servery v Číně, no ne?

 31. 31 Mist-o-matic 29.03.06, 02:41:32
  FB

  S článkom súhlasím, veľa teenagerov - síce ste ma sem zaradili s mojimi 20 =), ako túto skupinu nazývate si myslí, že pojedli všetku múdrosť sveta a agresívne to dávaju najavo...Keď si čítam Vaše články je v nich veľa dobrých vecí, no z niektorými nesúhlasím (napr. kritika ATI, AMD atď), ale určite by som Vaše trvedenia neodpísaval slovami typu "Hulán je blb, nevyzná sa a len kecá atď" Keď mám na danú tému argumenty tak ich použijem, napríklad čo sa týka kritiky ATI kariet, môžem poukázať na testy, čo ukážu, že má kvalitný obraz atď. (alebo postnúť SS testov)..a nie "kvákať", že Hulán sa v tom nevyzná bez argumentov...Nikdo neni neomylný, všetci robíme chyby, dokonca aj tu ich nájdeme len agresívna skupina "teenagerov" si myslí, že to vie lepšie bez vyvrátenia Vašich argumentov a skrýva to za nadávky miesto diskusie... Je to celkom sranda sledovať...

  S článkom ale plne súhlasím, ked im nepostnete ich flame tak sa hneď naparujú a myslia si, že im kryvdíte :)

  Máte svojský štýl pán Hulán a to sa mi na tomto Webe páči, niekde nesúhlasím, ale vo väčšine prípadoch v článkoch na to idete naozaj super. Len tak ďalej.

 32. 32 Eddie 04.08.06, 15:26:17
  FB

  Sice trochu pozdě, ale přece.

  Trochu mi v pravidlech vadí ta nutnost psát s diakritikou. Taky nemám rád děcka, které machrují s 1337, ale psaní bez diakritiky je už hodně zaužívané a mimoto je to principiálně jediná možná stoprocentní ochrana proti problémům s různými charsety. Obzvláště vy jako programátor byste měl vědět jak je nepříjemné si stále pamatovat, kterou klávesnici používáte.

  Teď ale něco co mi vadí mnohem víc a to ta poznámka o tom, že nebudou publikovány články, které jsou na první pohled nepravdivé. Samozřejmě, že tu pravdivost posuzujete vy sám. Samozřejmě, máte na to plné právo, ale ... Okamžitě to vzbuzuje pocit, že publikujete pouze souhlasné komentáře ... což docela sedí vzhledem k mírnosti VŠEM reakcí k vašim mírně řečeno kontroverzním názorům. Opět ale opakuji, že je to vaše plné právo. Jinak k tomu odvolávání na jiné moderované diskuze - pravidla jsou víceméně stejná, kromě diakritiky a hlavně se objektivní pravidost (ha ha) neposuzuje!

  Tak teď jsem zvědavý, jestli toto publikujete ... :)

 33. 33 maerlyn 29.11.06, 14:38:30
  FB

  po přečtení článku jsem byl spíš pobaven, než aby mě to rozčílilo, že můj případný příspěvek do diskuse bude "cenzurován" ... plně s autorem souhlasím (možná i proto, že je mi 36 :-), hlavně to s těmi ukřičenými teenagery je absolutní pravda, na některých fórech, poradnách a dalších podobných serverech je jich až hanba ...

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem