Adobe Max: General Keynote

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Adobe Max: General Keynote

Na "General Keynote", organizované vždy druhý den, už nikdy nepadají takové novinky jako den první. Je zaměřená více prakticky, na konkrétní realizace a projekty a na různé méně významné detaily, které se nevešly do hlavní keynote.

Flash Platform

Distribution Services

Osobně mě z Flash Platform nejvíce zaujala možnost použití nových Distribution Services. Jde o mechanismus distribuce, sdílení a rozšiřování Air aplikace pomocí sociálních sítí (podporovány jsou jich desítky - od Facebooku, Twitteru, po iGoogle či MySpace), až po "monetization", tedy propojení na platební systémy.

Adobe zde zajišťuje plně automatizovanou platební bránu, kdy uživatel může zaplatit pomocí platební karty (MasterCard, Visa, AMEX, atd.), PayPalu či Gamer Card kupónu, a z trial verze aplikace se stane verze plná.

Propagace a distribuce aplikace přes Distribution Services je zdarma, jaký podíl si Adobe bude brát ze zajištění a provedení plateb zatím není známo, ale mělo by to být minimálně stejné či nižší procento než Apple současně pobírá na svém AppStore (30%).

OpenSource Media Framework

Media Framework je nové open-source API pro Flex, zatím v pre-release verzi, které usnadňuje vývojářům veškeré aktivity spojené s přehráváním videa (RTMP streaming, progressive download, HTTP streaming), vkládání obrázků, titulků, SWF animací či audia, až po podporu rozhraní pro pluginy (dostupný je třeba Omniture Metrics plugin).

Celý framework by měl značně zjednodušit vývoj video přehrávačů, kdy každý vývojář dnes znovu a znovu "objevuje kolo".

Flash Builder 4 Beta 2

Flash Builder 4 Beta 2 (nástupce Flex Builder 3) má již feature-freeze, takže se budou jen odstraňovat případné chyby, ale fukčnost by se neměla měnit. Stahujte zde (a pokud máte serial number pro verzi 3, Adobe vám pošle licenci na verzi 4).

Flash Catalyst Beta 2

Novou verzi má i (dlouho oznamovaný) Flash Catalyst Beta 2.

Příklady z praxe

FedEx

FedEx představil svoji Custom Critical aplikaci, což je Flex / Air / ColdFusion systém pro online sledování jejich zakázek, aut, kritických událostí při rozvozu zásilek, až třeba po vzdálené monitorování čidel teploty v nákladovém prostoru a dalších funkcí pro kritické zásilky, a operativní řešení případných problémů.

Toto se těžko popisuje textem, chce to vidět, aplikace byla úžasná, s online zobrazením mapových podkladů, aut, zón rozvozu zásilek, odhadovaných časů, automatických notifikací zákazníků ... snad bude z general keynote brzo uvolněno video, kde to budete moci shlédnout také.

Každopádně je zajímavé, že obří firma typu FedEx vsadila na Flex a vše běží k její plné spokojenosti.

Pogo

Flash je platforma tradičně používaná pro casual hry. Zde je jedním z největších webů Pogo.com.

Zde mě zaujala ale jiná statistika - nejčastějším uživatelem Pogo.com je žena ve věku třiceti let a tráví hraním průměrně 65 (!) minut denně.


Komentáře

 1. 1 Tom Krcha 07.10.09, 19:24:40
  FB

  Jenom doplnim - Open Source Media Framework (OSMF) je plne k dispozici. Zakladni pre-release skoncil jiz toto leto a spousta klientu uz OSMF pouziva - vcetne MBL.com (Major League Baseball) apod.
  http://www.opensourcemediaframework.com/...

  A taky souvisejici iniciativa
  http://www.openvideoplayer.com...

 2. 2 Pavel Šimek 07.10.09, 23:02:35
  FB

  Úplně stejné statistiky máme i u nás na geewa.com (potažmo hry.cz a další) - casual hry hrají nejvíce ženy na mateřské a nejčastějším tématem v chatu jsou mimina. :)

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem