MyEgo.cz - Radek Hulán webzine

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Radek Hulán

Curriculum vitae

Profesionální působení:
2005 - současnost
CTO,
GlobalDAT, a.s., Praha, CZ

Specializujeme se na rozsáhlé internetové prezentace a e-shopy (viz reference), které zajišťuje náš moderní redakční systém. Společnost GlobalDAT, a.s. také vyvíjela software pro obchodování s akciemi na NASDAQu, NYSE, Xetře a dalších burzách.

2017 - 2018
CTO / startup,
KidsMonitor.io a.s.

KidsMonitor.io umožňuje sledovat pozici vašich dětí, zda jsou včas ve škole, na kroužku, u kamarádky. Můžeme monitorovat jaké aplikace používají a kolik v nich tráví času, zda v čase domácích úkolů nehrají hry či si posílají zprávy přes sociální sítě.

2015 - 2017
CTO / startup,
BLINNKER.com a.s.

BLINNKER.com je sociální síť pro motoristy, nabízející mobilní i webové aplikace. Je dostupná v řadě jazyků. Jedná se o velmi rozsáhlý mix funkčnosti Facebooku, Waze, Fór, autobazarů a mnoha dalších. Jsem zodpovědný za návrh architektury a řízení vývoje webových a mobilních aplikací. Projekt je založený na cloudových technologiích a součástí Microsoft Bizspark+ programu.

od 2005
Publicista,
Webzine MyEgo.cz, MyWindows.cz a MyAndroid.cz

Kromě profesní činnosti provozuji webzine o technologiích a společnosti nazvaný MyEgo.cz, který patří k nejnavštěvovanějším v ČR, a MyWindows.cz. Aktivně se účastním odborných web 2.0 konferencí (Mix08 / Las Vegas, WebExpo 2008 / Berlín, WebExpo 08 / Praha - jako přednášející, Adobe Max 08 / Milán, Adobe Max 09 / Los Angeles).

2003-2005
CTO,
F-ART AGENCY, s.r.o., Praha, CZ

Jako CTO jsem zajišťoval realizaci i prodej projektů internetové a mediální propagace, webdesignu, web 2.0 komunit a návrh rozsáhlých e-shopů. Používané technologie: SQL Server 2008, Oracle 10g, MySQL 5, Apache 2 / IIS7, PHP 5, AJAX, Adobe Flex.

2000-2002
CTO, akcionář,
SUTTON TRADING SOLUTIONS, Inc., New York, USA

Jako CTO jsem navrhoval koncept systému obchodování s cennými papíry pro burzy v USA, Německu a Velké Británii a zajišťoval jeho vývoj, prováděl jednání s klienty a prezentace v New Yorku, Moskvě, Londýně, a Frankfurtu. Společnost zaměstnávala v ČR a USA celkem 50 lidí. Českou vývojářskou pobočku společnosti jsem v roce 2002 prodal americkému vlastníkovi.

1997-2001
CEO, majitel,
TOTAL SOLUTIONS, s.r.o., Praha, CZ

TOTAL SOLUTIONS, s.r.o, je nejvýznamnějším dodavatelem software pro obchodování s akciemi na Pražské burze cenných papírů. Společnost pod mým vedením získala během prvního roku 40% trhu (s klienty jako je Komerční banka, Česká Spořitelna, PPF burzovní), zatímco čelila tvrdé konkurenci zavedených českých i zahraničních firem. V roce 2001 jsem ji prodal českému vlastníkovi.

1995-1996
CTO,
ATLANTIK FINANČNÍ TRHY, s.r.o., Brno, CZ

Pro jednoho z nejvýznamnějších nezávislých českých obchodníků s cennými papíry jsem vyvinul back-office a front-office systém založený na Oracle technologii pro zvládání jejich 100 miliardových obratů v obchodování s akciemi a dluhopisy.

1992-1994
Majitel / živnost, VeniaSoft, Třebíč, CZ

Společnost VeniaSoft jsem založil jako student. Zabývala se návrhem a prodejem software pro střední školy, gymnázia, základní školy, a to zejména pro počáteční návrh a změny školního rozvrhu podle (ne)přítomnosti učitelů. Software byl úspěšně prodán a používán více než 100 školami v ČR.

Vzdělání:
1996
Makléřské zkoušky pro kapitálové trhy v ČR,
Ministerstvo financí ČR

V roce 1996 jsem složil makléřské zkoušky pro kapitálové trhy v ČR. Tyto znalosti jsem používal v následné práci pro firmy ATLANTIK, SUTTON DATA SERVICES a TOTAL SOLUTIONS, které měly jako klienty největší banky v ČR (Komerční banka, a.s., Česká spořitelna, a.s., atd.).

1990-1995
Fakulta ekonomicko-správní,
MASARYKOVA UNIVERZITA, Brno

Na Masarykově univerzitě jsem z hlediska znalostí a prospěchu z cca 500 posluchačů skončil v první desítce. Mým hlavním oborem bylo bankovnictví a finance a řada kurzů byla vyučována ryze v angličtině profesory z prestižní Yale University (vynikající Michael Hobbs) a University of New York.

1994
Mezinárodní právo, obchod a finance,
Hogeschool Enschede, HOLANDSKO

V 6-ti měsíčním speciálním kurzu jsem absolvoval zejména vzdělání zaměřené na mezinárodní obchodní právo a mezinárodní finanční a kapitálové trhy. Přínosná byla i řada kontaktů získaná při studiu a řádové zlepšení komunikace v angličtině.

1986-1990
Gymnázium,
Třebíč, ČR

Gymnázium Třebíč jsem absolvoval s prospěchem 1.0 a maturoval z angličtiny, češtiny a matematiky, a dále z programování.

Silné stránky:
Hlavní silné stránky:
 1. schopnost úspěšně řídit velký team lidí různých národností a zájmů
 2. schopnost pracovat pod velikým tlakem, napětím a termíny
 3. vynikající znalost českých a zahraničních kapitálových trhů
 4. vynikající znalost moderních internetových technologií
 5. výborná znalost internetového marketingu a prodeje
 6. prokázaná schopnost úspěšně navrhovat a prodávat různá řešení
 7. znalost programování ve Visual a Forte C++, Borland Delphi, PHP 5, Visual Basic, (Oracle) PL/SQL
 8. vysoká motivace dosáhnout úspěchu
 9. odvaha zkoušet nová řešení, invence, zdravý risk
 10. výborná znalost (americké) angličtiny
Ostatní zajímavosti:
 1. od roku 2003 píšu velice úspěšný odborný webzine nazvaný MyEgo.cz, který se zařadil mezi nejnavštěvovanější v ČR se zhruba 8-12.000 čtenáři denně
 2. baví mě cyklistika a sjezdové lyžování