MyEgo.cz - Radek Hulán webzine

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Radek Hulán

Curriculum vitae

Profesionální působení:
2003 - současnost
CTO, fulltime
MyWebdesign.cz
, Plzeň

Programujeme na míru e-shopy pro středně velké firmy, zakázkové webové aplikace i mobilní aplikace. Našimi zákazníky jsou například ZOOT, DIFFERENT, Syntex, TV Probbe či LipDistribution. Momentálně pro naše zákazníky provozujeme na klíč přes 60 e-shopů (domén).

Zaměřujeme se na firmy se stovkami objednávek denně a pomáháme jim růst a expandovat na tisíce objednávek denně. Zlepšujeme procesy a práci v back-endu, programujeme front-end pro lepší servis zákazníkům, umíme se online se propojit na různé účetní a skladové systémy.

Používané technologie: PHP/Nette, MariaDB, ElasticSearch, Redis, React Native (aplikace pro iOS a Android).

2020 - 2021
CTO, fulltime
ZOOT a.s.
, Praha

ZOOT jsem přebíral ve stavu, kdy v něm prakticky neexistoval front-end a kodérský team a pouze menší back-end team se staral o 10 let staré OMS/ERP. Okamžitě jsem rozjel analýzu pro nové ERP/WMS, ze kterého vzešel jako vítěz K2 Atmitec.

Za pomoci vlastní e-shopové platformy jsem pomohl ZOOTu během 3 měsíců expandovat do Bulharska, Chorvatska, Maďarska, Itálie, Rumunska a Slovinska.

Během pouhých 4 měsíců jsme následně dokázali uvést kompletně novou mobilní aplikaci ZOOTu pro iOS a Android (React Native), následně sloučit čtyři různé firmy (ZOOT, Different, UrbanStore a Bibloo) na primárně ZOOTím IT stacku, zajistit cross-listing zboží mezi těmito entitami, a provést přechod na pátý účetní systém (K2), plus proběhlo sloučení dvou velkých skladů v jeden a řada dalších aktivit.

V současné době je ZOOT stabilizovaný, s dobře fungujícím FE i BE teamem, skvělou mobilní aplikací, a na cestě k nasazení jednotného ERP. 16 z celkem 30 domén nové sloučené entity (Digital People, a.s.) je provozováno na mé softwarové platformě.

2017 - 2020
CTO, kontrakt
Different.cz
, Plzeň

Different.cz začínal jako český e-shop na zdarma dostupném PrestaShopu s obratem 10 miliónů Kč. Po třech letech s námi dodává tato rodinná firma módní produkty do 30 evropských zemí a provozuje e-eshop na 10 doménách v 10 jazycích. Obrat přesáhl 150 miliónů Kč bez DPH a zpracovává se kolem 1000 objednávek denně.

Z Česka jsme Differentu pomohli expandovat na Slovensko, do Rumunska, Maďarska, Polska, Bulharska, Itálie, Chorvatska, Slovinska a dalších zemí.

2014 - 2019
CTO, kontrakt
Lip Distribution s.r.o.
, České Budějovice

Před pěti lety jsem pro zákazníka LipDistribution s.r.o. začal navrhovat první zakázkový e-shop, český Templestore.cz. Zákazník byl tak spokojen, že k dnešnímu dni mu provozujeme hned 21 e-shopových domén v pěti různých jazycích a měnách, dodávajících do 30 různých zemí v Evropě, včetně B2B e-eshopu.

E-shop je online propojen s účetním a skladovým systémem InfoOffice, plus je přítomno i napojení na 10 kamenných prodejen. Pracujeme s více než 150 tisíci aktivními skladovými kartami.

2017 - 2018
CTO / startup, kontrakt
KidsMonitor.io a.s.
, Žilina, Slovensko

Startupová mobilní aplikace a webový portál, monitorující aktivity dětí na Android telefonech a umožňující rodičům stanovit pravidla – kolik času mají děti pro Facebook, Youtube, prohlížeč, hry a kdy by se raději měli věnovat něčemu jiného, třeba škole. Geomonitoring a geolokace pro děti, s upozorněním na výjimečné události (například je pracovní den, po 8:00, a dítě stále není ve škole).

2015 - 2017
CTO / startup, fulltime
BLINNKER.com a.s.
, Žilina, Slovensko

Blinnker.com, start-upový projekt pro motoristy, kde naleznou dopravní události, bazar, prodej nových aut, operativní leasing, SPZ messenger. Navrhli jsme kompletní projekt, který získal investici přes 16 miliónů Kč, zahrnující webový portál a mobilní aplikace pro Android i iOS.

2000-2002
CTO, akcionář, fulltime
SUTTON TRADING SOLUTIONS, Inc.
, New York, USA

Jako CTO jsem navrhoval koncept systému obchodování s cennými papíry pro burzy v USA, Německu a Velké Británii a zajišťoval jeho vývoj, prováděl jednání s klienty a prezentace v New Yorku, Moskvě, Londýně, a Frankfurtu.

Společnost zaměstnávala v ČR a USA celkem 50 lidí.

1997-2002
CEO, majitel, fulltime
TOTAL SOLUTIONS, s.r.o.
, Praha

TOTAL SOLUTIONS, s.r.o, je nejvýznamnějším dodavatelem software pro obchodování s akciemi na Pražské burze cenných papírů. Společnost pod mým vedením získala během prvního roku 40% trhu (s klienty jako je Komerční banka, Česká Spořitelna, PPF burzovní), zatímco čelila tvrdé konkurenci zavedených českých i zahraničních firem. V roce 2001 jsem ji prodal českému spolu-vlastníkovi.

1995-1996
CTO, fulltime
ATLANTIK FINANČNÍ TRHY, s.r.o.
, Brno

Pro jednoho z nejvýznamnějších nezávislých českých obchodníků s cennými papíry jsem vyvinul back-office a front-office systém založený na Oracle technologii pro zvládání jejich 100 miliardových obratů v obchodování s akciemi a dluhopisy.

Software byl online propojen na Středisko cenných papírů, Burzu cenných papírů Praha, RM-Systém a středisko pro vypořádání obchodů s cennými papíry.

1992-1994
Majitel / živnost
VeniaSoft
, Třebíč, ČR

Společnost VeniaSoft jsem založil jako student. Zabývala se návrhem a prodejem software pro střední školy, gymnázia, základní školy, a to zejména pro počáteční návrh a změny školního rozvrhu podle (ne)přítomnosti učitelů. Software byl úspěšně prodán a používán více než 100 školami v ČR.

Vzdělání:
1996
Makléřské zkoušky pro kapitálové trhy v ČR,
Ministerstvo financí ČR

V roce 1996 jsem složil makléřské zkoušky pro kapitálové trhy v ČR. Tyto znalosti jsem používal v následné práci pro firmy ATLANTIK, SUTTON DATA SERVICES a TOTAL SOLUTIONS, které měly jako klienty největší banky v ČR (Komerční banka, a.s., Česká spořitelna, a.s., atd.).

1990-1995
Fakulta ekonomicko-správní,
MASARYKOVA UNIVERZITA, Brno

Na Masarykově univerzitě jsem z hlediska znalostí a prospěchu z cca 500 posluchačů skončil v první desítce. Mým hlavním oborem bylo bankovnictví a finance a řada kurzů byla vyučována ryze v angličtině profesory z prestižní Yale University (vynikající Michael Hobbs) a University of New York.

1994
Mezinárodní právo, obchod a finance,
Hogeschool Enschede, Holandsko

V 6-ti měsíčním speciálním kurzu jsem absolvoval zejména vzdělání zaměřené na mezinárodní obchodní právo a mezinárodní finanční a kapitálové trhy. Přínosná byla i řada kontaktů získaná při studiu a řádové zlepšení komunikace v angličtině.

1986-1990
Gymnázium,
Třebíč, ČR

Gymnázium Třebíč jsem absolvoval s prospěchem 1.0 a maturoval z angličtiny, češtiny a matematiky, a dále z programování.

Silné stránky:
Hlavní silné stránky:
 1. schopnost úspěšně řídit velký team lidí různých národností a zájmů
 2. schopnost pracovat pod velikým tlakem, napětím a termíny
 3. vynikající znalost českých a zahraničních kapitálových trhů
 4. vynikající znalost moderních internetových technologií
 5. výborná znalost internetového marketingu a prodeje
 6. prokázaná schopnost úspěšně navrhovat a prodávat různá řešení
 7. znalost programování ve Visual a Forte C++, Borland Delphi, PHP 5, Visual Basic, (Oracle) PL/SQL
 8. vysoká motivace dosáhnout úspěchu
 9. odvaha zkoušet nová řešení, invence, zdravý risk
 10. výborná znalost (americké) angličtiny
Ostatní zajímavosti:
 1. od roku 2003 píšu velice úspěšný odborný webzine nazvaný MyEgo.cz, který se zařadil mezi nejnavštěvovanější v ČR se zhruba 8-12.000 čtenáři denně
 2. baví mě cyklistika a sjezdové lyžování