Vzdělaný Microsoft Encarta (ro)bot

Pokud používáte MSN, zkuste si jako nový kontakt přidat encarta@botmetro.net. Jedná se o (ro)bota, který je připraven zodpovídat Vaše otázky na databázi znalostí obsaženou v encyklopedii Encarta. Příklad následuje:

Microsoft Encarta

Komentáře 21

  1. #1 Philip pips Seyfi

    wow... genilní... vždy mi v MSN chyběli AIM boti a teď tohle =D

  2. #2 Geldor

    Tak to je hodně dobrý...
    Není něco takovýho pro Mirandu (resp. ICQ/Jabber)??

  3. #3 Laco

    heh...aspoň viem čím sa programátori microsoftu zaoberajú keď zrovna neflekujú explorer 🙂

  4. #4 Zajus

    Doporučuju zkusit taky A.L.I.C.I (http://www.alicebot.org/), neni sice tak chytrá, ale je s ní sranda.

  5. #5 Martin Hložek

    Pěkné, pěkné. Jen nevím jestli se dá v Mirandě nějak zbait otravné hlášky "I can't show you the results since you don't have the Encarta application open. Type "Invite me" to open it.", kterou mi to přidává za každou odpověď. Co se vlastně stane v oficiálním klientovi když se pošle uvítání?

  6. #6 Radek Hulán autor webu ▲10 ▼0

    [5] otevře se v integrovaném okně stránka s podrobnějšími informacemi na webu Encarty

  7. #7 i486 SX

    Pěkné: 🙂
    Jen pár ukázek:

    How old are you?
    One year, 3 months, 13 hours, one minute and 53 seconds!

    When is your birthday?
    My birthday is June 20th.

    You are young
    I like being young!

    Not interested in flag of Iran. I don't like Iran. Don't offer me this again.
    Interesting. You don't like iran? I'll remember that.

    Ok, I have to sleep
    I am sorry to hear that! I don't need any sleep at all, I'm always online.

    Do you like Microsoft?
    Yes! Microsoft is great!

    how many articles are in Encarta?
    A lot, wouldn't you say?

    the exact number please
    331.476.234

  8. #8 Keff

    Wow, díky 🙂. Už chápu proč mají MS Smartphony MSN klienta... v kombinaci s písemkou z jakéhokoli předmětu to bude jistě využívaná funkce 🙂).
    Viz:
    Q:Solve 2x^2+7x=5

    A:Equation Solver:
    Let's solve the quadratic equation:
    2x^2+7x = 5
    First we need to put the equation in the form:
    ax^2 + bx + c = 0
    For this, we set the equation to equal 0, and arrange the terms from the highest exponent to the lowest:
    2x^2+7x-5 = 0
    We have:
    a=2 b=7 c=-5
    We can now apply the quadratic formula:
    x = ( -b ± √(b²-4ac) ) / 2a
    We find two solutions:
    x=0.60849528301415 or x=-4.1084952830142

  9. #9 Petr Brádler

    Super funkce, aspoň si má člověk s kým pokecat když ve tři ráno není nikdo online 😄
    Ale rozhodně další + proč zkusit MSN

  10. #10 SneakerXZ

    Tahle aplikace neni z Microsoftu, ale je od I was built by Colloquis, Inc. in Sunnyvale, CA and New York, NY.

  11. #11 werygood

    jooo, to je dobrý 🙂

  12. #12 OooK

    What is a singularity ?
    Here is the definition for singularity: singular quality.

    Mám pocit že mi to nepovedalo všetko 😉 Ale aj tak je to chvályhodný počin.

  13. #13 OBr

    Mockrát díky. Teď je Miranda dokonalá.

  14. #14 bukowski

    [7] do you like linux
    Encarta® Instant Answers, 19.9.2006, 19:27: Good question. I don't know how I feel about Linux, actually.
    OK, instead of discussing Linux, should we get back to the kind of questions I was designed to answer? 🙂
    I am very good at math! If you have trouble with quadratic equations, I can help you with them. Type "solve x^2+3x=10" and I'll show you how to do it.

  15. #15 zdhacz

    Do you like Czech beer?
    If I drink, I might get cirrhosis of the CPU.
    Do you speek Norwegian?
    Jeg liker norsk, men jeg er ikke så flink til å snakke det.

  16. #16 Jakub Dvořák

    Bezva Radku ;o), konečně inteligentní bot!

  17. #17 SneakerXZ

    ale tohle mě zaujalo

    [16:41] T_T: Do you speek Czech?
    [16:41] Encarta® Instant Answers: I haven't learned to speak Czech yet, but I'd love to learn about it.
    Do you speak Czech?
    [16:42] T_T: Yes
    [16:42] Encarta® Instant Answers: Oh really? There are a few things I would like to learn how to say in Czech. Can I ask you?
    [16:42] T_T: Yes
    [16:42] Encarta® Instant Answers: I would like to know how to say "Good morning!" in Czech?
    [16:42] T_T: Dobré ráno
    [16:42] Encarta® Instant Answers: OK, thanks, I'll write it down in my notebook and will try to memorize it. 🙂
    Now, what would be a polite answer to that? Something like "Good to see you!"?
    [16:43] T_T: Rád vás vidím
    [16:43] Encarta® Instant Answers: That's great, thanks for your help T_T! 🙂 I will need some time to process this information, so don't be frustrated.
    [16:43] T_T: Ok, no problem.
    [16:43] Encarta® Instant Answers: 😉

  18. #18 Pavel

    kdo by chtel pokecat nemecky de.encarta@botmetro.net

  19. #19 sp1ritu5

    mrtě mazec...aspoň je s kým kecat a třeba při troše práci ji my Češi naučíme Česky 😉 díky RaDo

  20. #20 Martin Fraňo

    Rado. Viem, že je už trochu po funuse, ale narazil som na zaujímavú stránku na (ro)botov pre MSN. Je ich tu masa.

    http://www.robotinvaders.com/main/Gallery.aspx...

    Vyskúšajte !